Folgen
-
A republikánusok építik azt a narratívát, hogy Kamala Harris csak csalással győzhet. Ha ezzel a demokratikus intézményekbe vetett hitét veszik el az amerikaiaknak, az borzasztó nagy károkat tud okozni. Zöldi Blankával és Krekó Péterrel az amerikai választási kampány álhíreiről beszélgettünk.
-
A térségben a magyarok a legfogékonyabbak a dezinformációra, ők hiszik el leginkább az összeesküvés-elméleteket. 56 százalékuk nem hisz abban, hogy léteznek objektív tények – többek között ez derül ki a Political Capital kutatásából, amelyről Krekó Péterrel beszélgettünk.
-
Fehlende Folgen?
-
Év eleje óta csak a Megafon 120 milliót költött Facebook-hirdetésekre, a kormányhoz köthető oldalak összesen pedig már kétszázmillió fölött járnak. A Dezinformáció hatalmában a 2024-es választási kampány során népszerűsített, fizetett tartalmakat és finanszírozóit vizsgáljuk.
-
A Political Capital kutatása apropóján arról beszélgetünk, hogyan jelenik meg a dezinformáció a közösségi médiában, milyen technikákat használnak egyes szereplők a dezinformáció terjesztésére, kik is valójában a „trollok”, és mit csinálnak.
-
Mi a közös a radikális populista pártok narratívájában? Milyen dezinformációs stratégiákat követnek? A 2023-as nemzeti választások milyen hatással lehetnek a 2024-es EP-választásra? Ezeket a kérdéseket járjuk körbe a Political Capitallal közös sorozatunkban Végh Zsuzsannával és Hunyadi Bulcsúval.
-
A politikai kényszer a határ mindkét oldalán dolgozik: a megvetett Orbán Viktor követendő vezető, a magyarellenességéről elhíresült Robert Fico pedig a budapesti kormány szövetségese lett. A Political Capitallal induló új sorozatban aktuális példát hozunk a dezinformáció terjedésére és hatására.
-
Az álhírek, a dezinformáció terjedése több oldalról is fenyegetést jelent: valóságérzetünk, a források hitelessége, a morális mértéktartás, de még a hatalom gyakorlása, megszerzése és megőrzése oldaláról is. Ez A dezinformáció hatalma, a Political Capital és a Szabad Európa új podcast sorozata.