Folgen
-
Дев’яносто п’ять років тому, 18 жовтня 1929 року, з аеродрому Харківського авіаційного заводу піднявся літак проєкту К-5. Буква К означала прізвище його автора — авіаконструктора Костянтина Калініна, який перебував у кабіні поруч із пілотом — як завжди від початку випробувань першої моделі. Випробувальний політ нового пасажирського літака К-5 відбувся вдало. Розпочався його масовий випуск, а із часом він став наймасовішим пасажирським літаком совєцької країни в 1930-х роках, витіснивши іноземні моделі. У чому була унікальність літака К-5 і як склалася доля Костянтина Калініна — про це в програмі «Харківські історії» поговорили з керівником Центру зв’язків із громадськістю ХАІ, сценаристом, режисером та автором документальних фільмів Олександром Кушнаренком.
-
Fehlende Folgen?
-
У новому випуску подкасту «Харківські історії» на Радіо «Накипіло» кандидатка історичних наук, доцентка й старша наукова працівниця відділу «Український етнологічний центр» Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М.Т. Рильського НАН України Валентина Сушко розповіла про традиційний слобожанський однострій, про те, яким був тогочасний одяг жителів і жительок Харківщини, що впливало на формування традиційного однострою та які традиції минулого зберігалися ще донедавна.
-
Жовтень 1941 року видався для Харкова вкрай складним: відбувалося взяття міста нацистами. Про події тих днів розповів дослідник історії Андрій Парамонов.
-
У фокусі уваги ведучого програми «Харківські історії» Філіпа Диканя і мистецтвознавиці Ольги Денисенко опинився «повітряний» художник Сергій Васильківський.
-
Героїня цього випуску програми «Харківські історії» — оскароносна Варвара Каринська з Харкова. Говорили про неї разом із Миколою Шеметом.
-
Співачка Марія Бурмака розповіла про перший усеукраїнський молодіжний фестиваль сучасної пісні та популярної музики «Червона рута», який відбувся 1989 року.
-
Харківському намету «Все для перемоги» — 10 років! Слухайте про один із символів міста нашого часу в новому випуску програми «Харківські історії».
-
Дослідник історії Слобожанщини Андрій Парамонов у програмі «Харківські історії» розповів, яким був Харків другої половини XVIII століття.
-
Тридцять три роки тому, саме цього тижня, відбувалися події, які дістали назву серпневого путчу, або державного перевороту, або гкчп (від «государственный комитет по чрезвычайному положению». — Ред.), якщо коротко. У Харкові тоді також розгорталися події, що дуже відрізнялися від московських. Директор Харківської правозахисної групи Євген Захаров, який став їхнім учасником, поділився своїми спогадами у свіжому випуску подкасту «Харківські історії» на Радіо «Накипіло».
-
У черговому випуску програми «Харківські історії» дослідник історії Першої світової війни Антон Бондарев розповів, де та як воювали харківці.
-
Сто десять років тому почалася Перша світова війна. Як її зустріли в Харкові — слухайте в новому випуску «Харківських історій».
-
Коли металургія виникла на теренах України? Які й де найдавніші сліди металургійного виробництва знайшли на Харківщині? Розповів археолог Володимир Колода.
-
Дев’яносто років тому, 24 червня 1934-го, відбулося перенесення столиці совєцької України до Києва. Про це поговорили з істориком Геннадієм Єфіменком.
-
Дослідник історії органів совєцької держбезпеки Вадим Золотарьов у програмі «Харківські історії» розповів, як Біла армія порядкувала в Харкові.
-
Головний експерт циклу «Археологія» у програмі «Харківські історії» Володимир Колода розповів про сільське господарство на теренах нинішньої Слобожанщини.
- Mehr anzeigen