Folgen
-
ваш цикл керує вашим життям чи ви маєте на нього вплив?
у цьому епізоді ми поговорили з гінекологинею Оксаною Негрич про те, як синхронізувати своє життя з менструальним циклом, а не залежати від нього. зокрема:
🌱 що є ок і не ок під час різних фаз циклу;
🌱 які гормони і як впливають на наш фізичний і психологічний стан;
🌱 міфи про заняття спортом, лібідо й харчування;
🌱 як почуватись трохи краще протягом усього циклу.
кожна жінка унікальна, і важливо змінювати стереотипні уявлення про те, як ми маємо почуватись і діяти в певні дні. цей епізод — про знання, які допоможуть краще зрозуміти себе.
📚 книга Оксани «Гінекологія без страху. Все, що варто знати про інтимне здоров'я» 🎧 інстаграм трохи [легше] 🔗 мій інстаграм @asonnette 🔗 мій телеграм канал трохи [легше] -
про неї не хочеться думати, ще менше хочеться говорити. вона викликає суміш усіх негативних емоцій, що існують у світі. тим не менш, смерть - це єдиний гарантований досвід у нашому житті і його варто виводити зі списку табуйованих тем.
💬 це і є одна з ролей, яку бере на себе доула смерті - Саша Некіпелова - гостя цього епізоду подкасту.
у випуску ви почуєте нашу розмову про культурні зміни у сприйнятті смерті, про витоки і основи професії Саші, про різноманіття втрат, які ми проживаємо і роль горя у нашому житті. Саша поділилась власним досвідом та історіями, що неодмінно знайдуть відгук у кожному з нас, бо втрати - це невідмінна частина нашого існування.
незважаючи на очевидно негативний асоціативний ряд з темою смерті, через весь випуск червоною ниткою іде любов до життя і людей. бо ці дві теми нерозривні.
🎧 інстаграм трохи [легше]
🔗 мій інстаграм @asonnette
🔗 мій телеграм канал трохи [легше]
-
Fehlende Folgen?
-
це новорічний епізод, який я присвятила зниженню очікувань від себе у святковий період, а також науковому погляду на те, як на нас впливає новий "свіжий" початок.
так, починати з 1 січня, першого дня весни чи у свій день народження - взагалі не така погана ідея, як може здаватись. бо існує ефект "свіжого старту" і він має на нас неймовірний вплив.
чому і як правильно ним користуватись? слухайте в цьому короткому епізоді 😉
🎧 інстаграм трохи [легше]
🔗 мій інстаграм @asonnette
🔗 мій телеграм канал трохи [легше]
-
у цьому випуску говоримо про розлади харчової поведінки (РХП): що це, чому виникає, як проявляється і як лікується. а також розберемось, які існують міфи навколо цієї теми.
гостя випуску - Юлія Крілик - практикуючий психолог зі спеціалізацією в РХП. Юлія працює у методах когнітивно-поведінкової терапії та терапії прийняття і відповідальності. ці підходи мають доказову ефективність і рекомендовані міжнародними інститутами психічного здоров’я.
🎧 інстаграм трохи [легше]
🔗 мій інстаграм @asonnette
🔗 мій телеграм канал трохи [легше]
корисні посилання від Юлії:
- про нормальну харчову поведінку
- про образ тіла
-
цей випуск подкасту присвячений стосункам із людьми, які часто відіграють ключову роль у нашому житті, — батьками.
ви дізнаєтесь про ознаки здорових стосунків між дорослими дітьми та батьками, а також про червоні прапорці токсичної поведінки, які не варто ігнорувати. ми обговоримо, як будувати здорові межі, які емоційні й соціальні виклики виникають у цьому процесі, і що може стати причиною для повного розриву стосунків.
глибше розкрити цю непросту тему мені допомогла Наталія Кучеренко — психологиня, яка працює за доказовими методами і популяризує серед українців терапію прийняття та відповідальності (Acceptance and Commitment Therapy).
🎧 інстаграм трохи [легше]
🔗 мій інстаграм @asonnette
🔗 мій телеграм канал трохи [легше]
💌 корисні терміни, які ми згадували в епізоді:
про асертивний стиль спілкування
про ненасильницьке спілкування
про сепарацію
-
сьогодні ми детально пірнемо у тему токсичної продуктивності і відповімо на питання:
• як розрізнити токсичну та здорову продуктивність?• як почуття сорому та перфекціонізм сприяють формуванню звичок токсичної продуктивності?• які ознаки та симптоми токсичної продуктивності?
цей епізод спрямований на те, щоб розкрити приховані корені культури «результату» та зруйнувати міф, що «чим більше ви робите тим ціннішою людиною ви є».
розібратися у темі мені допоможе Софія Фостяк - лікар, психотерапевт під супервізією, людина, яка як і кожен з нас, потрапляла у пастку токсичної продуктивності, та завдяки знанням і досвіду може її впізнати і рідше йти на її провокації.
🎧 інстаграм трохи [легше]
💌 мій інстаграм @asonnette
💌 мій телеграм канал трохи [легше]
-
у цьому короткому епізоді говорю про те, що у кожного з нас є свобода обирати свою реакцію, свої дії і цей вибір несе за собою неперервну відповідальність за наше життя. уникати проблем і неприємних подій /ситуацій /станів - це не вихід, бо це також рішення. що б ви не обрали - навіть якщо це уникнення - це все ще вибір у рамках життя, яке створюєте ви самі. так чому б не почати обирати життя, яке вам подобається хоча б трохи більше?
🎧 інстаграм трохи [легше]
💌 мій інстаграм @asonnette
💌 мій телеграм канал трохи [легше]
-
це випуск про те, як ми споживаємо, аналізуємо і трактуємо інформацію, як часто віримо в хибні висновки і допомагаємо розповсюджувати їх на широкий загал.
розібратися у цій темі мені допомогла Ірина Корженкова - аналітикиня Центру спільних дій.
це громадська організація, яка працює в інтересах громадян України, аналізує рішення влади, а також допомагає різним органам влади розробляти якісніші політики.
як раз на прикладі кейсів, з якими Ірина стикалась нещодавно ми розібрали як працює швидке мислення, упередження і які малі кроки ми можемо зробити вже сьогодні, щоб зменшити їхній вплив на наше життя.
🎧 інстаграм трохи [легше]
💌 мій інстаграм @asonnette
💌 мій телеграм канал трохи [легше]
💬 інстаграм Ірини: @k_irina_
-
самооцінка – тема, на яку завжди є запит, бо вона зачіпає дуже інтимну річ – наше щире ставлення до себе. його можна маскувати, не визнавати навіть наодинці з собою, та справжні думки дадуть про себе знати в неприємній формі, коли ми будемо дійсно вразливими.
думаю, що в глибині душі кожен прагне мати нормальну самооцінку. питання, в чому полягає ця нормальність? чи вона існує? як її описати?
cьогодні розповім:
яка існує самооцінка - теоретичні засади і сучасні дослідження. як можна змінити (або зміцнити) самооцінку? тут наведу конкретні кроки та вправи, що допоможуть укріпити позитивне ставлення до себе і загалом покращать якість життя.📚 корисні посилання:
тест на визначення самооцінки вправа на визначення власних "треба" вправа на те, щоб зловити внутрішнього критика журнал самооцінки створити власні афірмації підбірка книг на зміцнення самооцінки🎧 інстаграм трохи [легше]
💌 мій інстаграм @asonnette
💌 мій телеграм канал трохи [легше]
-
це епізод про непростий досвід переходу на українську, поради з власного досвіду, а також про історичні та культурні особливості нашої мови і зміну світосприйняття.
мова - це один зі способів висловлення внутрішнього світу і мене захоплює, що існує стільки різних мов. стільки різних поглядів на життя. через цікаві відмінності, які формують наше мислення і через те, що досі величезна кількість українців у процесі переходу на українську в побутовому спілкуванні - я і вирішила записати цей подкаст.
гостею випуску є Анастасія Бречко, засновниця мовної школи "невгаМОВНО", яка навчає не тільки українців, а й іноземців.
💌 мій інстаграм: @asonnette
💌 інстаграм Насті: @brechaaaaa
💡 школа “невгаМОВНО”
📚 дорослий читклуб невгаМОВНО
🎧 безплатний курс “Мовити.Мотиви” - онлайн-курс про те, як стати носієм української мови
🔗 інстаграм-проєкт про мову: movyty_ua
-
у випуску ми дивимось на питання набору і зниження ваги через призму здорового глузду, малих кроків і наукового підходу.
🌿 ви почуєте по 3 помилки у наборі і зниженні ваги, а також по 3 малі кроки, які ви можете почати робити вже сьогодні у напрямку бажаної версії себе.
🌿 спільна програма [харчові звички] стартує вже 16/09 | деталі
💌 мій інстаграм: @asonnette
💌 мій телеграм канал: трохи [легше]
💌 інстаграм Юлії: @mrs.julia.tron
-
у цьому випуску ми з вами дослідимо тему, про яку треба говорити більше – сприйняття дітей з інвалідністю в українському суспільстві.
розплющити очі на питання мені допомогла Дар’я Герасимчук - Радниця - уповноважена Президента України з прав дитини та дитячої реабілітації. 18 червня спільно з ЮНІСЕФ Дар'я запустила соціальну кампанію "Діти як діти", що покликана подолати стигму і стереотипи про дітей з інвалідністю.
у випуску ми обговорили:
- звідки беруться стереотипи і упередження?
- які популярні переконання про дітей з інвалідністю є хибні і потребують змін?
- яких умов потребують діти з інвалідністю і як кожен з нас може повпливати на їхнє створення?
📚 додаткові матеріали до теми випуску:
- як взаємодіяти без упереджень та стереотипів
- перше національне соціологічне дослідження про сприйняття людей з інвалідністю в Україні
- книга Мислення швидке й повільне від психолога Деніела Канемана
💌 мій інстаграм: @asonnette
💌 мій телеграм канал: трохи [легше]
-
що таке здорові стосунки з собою і з іншими?
перша відповідь, що спадає на думку - вони існують десь у паралельному всесвіті, а не у моєму житті. але це не так. психологи визначають, що ми здатні впливати на рівень тривожності, який викликають у нас стосунки, тому я і вирішила записати цей випуск. у цьому епізоді я розберу, що таке безпечний, тривожний і уникаючий типи прив’язаності, як вони формуються і проявляються у дорослому житті. а також наведу декілька стратегій, що допоможуть посилити безпечний тип прив’язаності і почуватися однаково добре як наодинці, так і з іншими людьми 🤍
🔗 більше корисних матеріалів по темі епізоду - за посиланням
🔗 додаток для відстеження емоцій
🔗 реєстрація на групову коучингову програму
💌 мій інстаграм: @asonnette
💌 мій телеграм канал: трохи [легше]
-
далеко не кожна людина може дати визначення слову духовність. тому у цьому епізоді я вирішила розібратись, що ж духовність означає, де її шукати і як розвивати. допоможе мені розібратись у темі Кейт Колісніченко - стилістка, блогерка моя подруга і дівчина, яка ще 5 років тому була членкинею релігійної організації під назвою “церква іісуса христа святих останніх днів”. разом з нею ми побачимо зсередини - як працюють релігійні об’єднання людей? що мотивує дорослих вступати до певної церкви чи полишати її? чим відрізняється духовність у церкві і поза її межами? чому духовність і релігія так тісно сплетені і як це - розділити їх одна від одної?
посилання на додаткові матеріали
💌 мій інстаграм: @asonnette
💌 мій телеграм канал: трохи [легше]
-
таке ніби знайоме з дитинства і все ж таки часто незрозуміле слово - друг. хтось називає друзями усіх, кого знає. хтось неймовірно прискіпливо ставиться до цього титулу і наділяє ним обраних.
дружні стосунки зазнають жахливої кризи останні роки. ми все менше бачимось вживу, ми втратили багато важливих зв'язків не збудували нові.
у цьому епізоді хочу розібратися, що таке дружба, навіщо вона потрібна і скільки друзів має бути? також поділюсь власним досвідом - що робити, коли нікого не можу назвати другом?
🔗 додаткові матеріали
💌 мій інстаграм: @asonnette
💌 мій телеграм канал: трохи [легше]
🔗 реєстрація на групову коучингову програму
-
у цьому випуску я вирішила поставити непросте питання: ми керуємо емоціями чи вони керують нами? воно нагальне, бо навколо емоцій існує велика кількість міфів. наприклад, що емоції суто автоматичні і ми не можемо їх обирати, що ми приречені на несвідомі реакції і маємо завжди розгрібати їхні наслідки. або протилежний погляд - що ми можемо обирати свій стан і що саморегуляція можлива.
щоб розібратись, де правда і що за звір ці емоції я запросила Наталію Кучеренко - психологиню, яка працює за найбільш доказовими методами і протоколами, зокрема популяризує серед українців терапію прийняття і відповідальності (Acceptance and commitment therapy). слухайте і діліться подкастом з близькими - це дійсно має знати кожен.
💌 мій інстаграм: @asonnette
мій телеграм канал: трохи [легше]
💌 інстаграм Наталії: @nataliia_psy
🗞 посилання на розсилку
-
чи думали ви про те, як харчування впливає на задоволення життям? а на реалізацію наших цілей?
така проста дія - їсти - яку ми робимо щодня. чи може бути, що вона допомагає або заважає нам робити заплановане?
ще й як може! у цьому епізоді обговорила з сертифікованою нутріціологинею - Юлією Тронь - неочевидні зв’язки між нашим самопочуттям і якістю харчування.
як їжа впливає на нейронні зв’язки? і що в нашому контролі? слухайте і діліться подкастом з близькими - це дійсно має знати кожен.
💌 мій інстаграм: @asonnette
💌 мій телеграм канал: трохи [легше]
💌 інстаграм Юлії: @mrs.julia.tron
🔗 додаткові матеріали
-
як ми потрапляємо в пастку сталого мислення?
чому так вперто віримо в обмеження, які нав’язані ззовні?
у цьому випуску розповім: яке існує мислення і чому ця тема важлива; життєві приклади обох типів мислення; підходи, як змінювати обмежуючі мисленеві шаблони на ті, що просувають.
🔗 реєстрація на групову коучингову програму
💌 мій інстаграм: @asonnette
💌 мій телеграм канал: трохи [легше]
-
у цьому епізоді відповідаю на питання:
чому так складно визначити критерії і вимірювані цілі? чому ми постійно чуємо, що цілі мають бути конкретними, чіткими, по смарту, але все одно не можемо їх поставити? як спростити роботу з цілями?неконкретна мета негативно впливає на самооцінку людини, бо найчастіше її не досягають. складно зробити те, що неможливо виміряти. тому якщо чіткість вам дається складно, то вмикайте епізод і додавайте трохи [конкретики] у життя.
🔗 реєстрація на групову коучингову програму
💌 мій інстаграм: @asonnette
💌 мій телеграм канал: трохи [легше]
-
чому стратегія у бізнесі і житті важлива, які є популярні помилки і як не повторювати їх по декілька разів? розкрила цю тему разом зі співзасновницями theus media: бренд-стратегинею Дашею Мусаєвою і артдиректоркою Настею Волковою.
хочете дізнатись, що стоїть за словом стратегія на практиці? вмикайте епізод 🙌🏻
💌 мій інстаграм: @asonnette
мій телеграм канал: трохи [легше]
💌 Даша: @dariamusayeva
💌 Настя: @nst_volkova
- Mehr anzeigen