Folgen
-
Ondřej Suchánek je Agile coach a Scrum Master společnosti Eleveo. V dnešní epizodě vystupuje především v roli kandidáta a přichází se 3 příběhy. Sdílel, jaké negativní důsledky na kandidáta má, když přijde k pohovoru jiný pohovorující, dále jak nesprávně uchopený assessment zažil při výběrku aneb když EGO vítězí. Závěrem pak hovořil o tom, jak špatně může dopadnout, resp. jak špatně může být ze strany firmy uchopen "den na zkoušku", demo day, trial day atd. Příjemný poslech.
-
Aneta Hradečná je seniorní IT recruiterka a dnes team leaderka delivery IT contractingu v Hays. Do podcastu přišla se dvěma zdánlivě jednoduchými příběhy, které mají ale velký přesah a málokdo domýšlí jejich dopady. Prvním z nich je pojednání o špatném startu lidí v recruitmentu a nekvalitním on-boarding procesu firem. Druhým tématem jsou all in one recruiteři, co to znamená a proč je to pro firmy špatně. Příjemný poslech.
-
Fehlende Folgen?
-
Martin Bružina je Software Engineer, který jak se říká zažil obě strany mince. Bývá v roli jak hirovaného kandidáta, tak v roli hiring managera, který sám vybírá kandidáty na projekty. V našem povídání sdílel, jak vybral ke spolupráci špatnou personálku při náboru PHP vývojáře. Dále jak kontraproduktivní a "všechny zdržující" je tlak na náborová KPI's a nebo jaké absolutní přežitky v HR zažil při výběrových řízeních. Příjemný poslech.
-
Nikol Žárská je IT headhunterka a spolumajitelka personální agentury MAVENS. V našem povídání sdílela jaké důsledky má neotevírání a nečtení profilů kandidátů, nebo jak neefektivní a riskantní je, když recruiteři nepochopí hledanou pozici. Závěrem pak mluvila o krátkozrakosti agentur / recruiterů / obchodníků ve výběru svých klientů a jejich počtu aneb proč spolupracovat s 20ti firmami, kde je 50 agentur, když mohu dělat se 2 firmami, kde jsem jediná a daří se mi. Příjemný poslech.
-
Radek Zahradník je C# a PowerShell vývojář. V našem povídání sdílel jeho fuckupy s recruitery, na které by rád upozornil a na věci, které by podle něj mohly fungovat lépe. Např. jak dodnes všichni vyžadují "aktuální CV", když žijeme ve 21. století a většina kandidátů má vyplněné LinkedIn profily. Dále jak je častokrát oslovován na pozici, kterou dělal před X lety, jenom proto, že agentura má v CRM špatné CV a nezkontroluje si aktuální zaměření. No a třetí příběh se týká jeho nedávné zkušenosti, kdy mu byla nabídnuta pozice prvním recruiterem z agentury, ten se pak neozýval, pak druhým, pak třetím.. To po týdnech skončilo zrušením pozice a půl dne zbytečné práce na domácím úkolu. Příjemný poslech.
-
Petra Nulíčková je HR Business Partner známého brandu Alza.cz. V našem rozhovoru sdílela několik příběhů a fuckupů, kterými si z pozice interního recruitera prošla. Neodpovídání kandidátům a takové to "zapadla mi zpráva". Když špatně pracujete se CRM aneb doublovat práci se vyplácí, protože pak nevypadáte hloupě. Nastavování očekávání kandidátům aneb transparentně si říct za jak dlouho odpovím, za jak dlouho bude feedback, nabídka atd. A poslední příběh o sdílení feedbacku kandidátovi i s interními komentáři hiring manažera aneb "jak si zavřít dveře snadno a rychle" :). Příjemný poslech.
-
Pavel Digaňa je dnes Head of Development společnosti Greyson. V podcastu vystoupil ve dvojí roli - jednak kandidáta, který je často recruitery hirován a také v roli recruitera, kdy sám čas od času "hledá" / doporučuje kandidáty na jejich projekty. Pavel tak poutavou formou sdílel jak je oslovován stylem "jste ideální kandidát na tuto pozici", ale recruiter pak není schopen odpovědět na otázku "proč". Dále pak jak procházel 1,5 měsíce dlouhým výběrkem a nakonec mu bylo řečeno, že má "vyšší finanční očekávání", než jsou schopni dát (ačkoliv to od začátku věděli). Třetí příběh se pak týká hledání kandidátů na nepochopené JD aneb když recruiterům přijde role a hurá do toho, bez jakýchkoliv detailů. Příjemný poslech.
-
David Hanák začínal v oboru jako IT recruiter v personální agentuře Grafton. Dále pak hiroval jako interní recruiter Fortuny. Dnes nabírá technické, produktové a projektové role do Avastu. V historicky první epizodě podcastu sdílel 3 příběhy ze své kariéry. Věčný evergreen chybného oslovování kandidátů aneb CTRL+C, CTRL+V. Dále mluvil o problematice stlačování kandidátů na ceně. Ať už externím recruiterem z personální agentury, nebo interním recruiterem / firmou a jaké to má konsekvence, příčiny a důsledky. Třetí příběh se točí okolo příslibů agentur aneb co by si měli personálky odpustit, když se prezentují u klienta, jak je to vnímáno a co by doporučil. První nabitá epizoda je tu! Příjemný poslech.
-
Úvodní slovo aneb o čem je podcast Fuckupy recruiterů, proč ho poslouchat a co od něj očekávat?