Folgen
-
Mostani vendégem saját bevallása szerint egy jó értelemben vett őrült családból származik. Művész szülők gyermeke, akit gyerekkora óta az önkifejezés határoz meg. Ez a fajta szemlélet nem csak a szakmájában, de a személyiségében is minden pillanatban tetten érhető. Kicsattanó életszeretete, kritikus őszintesége, és pozitív hozzáállásának köszönhetően, ma már szinte minden platformon találkozunk az általa megalkotott művészeti elemekkel, legyen ez egy kiegészítő a ruhatárunkban vagy egy óriás képzőművészeti alkotás valamelyik iroda falán. Ennek ellenére beszélgetésünkben ezek a kézzel fogható dolgok kaptak kisebb szerepet, és kaptak nagyobb hangsúlyt csigák, széklábak, görög férfi lábak, oktatási rendszerek, melyben az élet áll a középpontban, vagy épp az idő relativitásának fontossága a mindennapokban. Szerencsére. De hogy mik voltak a kezdeti nehézségek a saját brandjének első 10 évében, és milyen külföldi céljai vannak a következő tízben, arról Oláh Anna, az Anna Amelie márka alapítója mesél nekünk.
-
A Karaktaer Quik sorozatnak az első vendége egy fiatal formatervező hallgató, aki egy hirtelen jött versenybe csöppenve fejlesztett ki egy olyan skálát, ami szemléletváltást hozhat a vízkészletünk használatában. Három társával együtt 24 óra alatt álmodta meg azt a rendszert, aminek a célja, hogy minden gyártót változásra kényszerítsen. Az Invisible Water Index a láthatatlan vízhasználatot csökkentené sokkoló kampányaival, és fenntarthatóbb gondolkodást idézne elő a legnagyobb nemzetközi cégeknél. De hogy milyen körülmények között született meg az ötlet és hogyan jutottak be a világ 10 leginnovatívabb csapata közé, arról Guthy Máté a MOME hallgatója mesél nekünk.
Az IWI csapat további tagjai: Popovics Kinga, Fekets Gyuri, Posta Donát
Foto: Bertalan Ádám
-
Fehlende Folgen?
-
Második vendégem friss diplomával került be a világ egyik legnagyobb energiaital gyártó cégének itthoni vezetői székébe. Azóta is ugyanott tevékenykedik és az elmúlt lassan tíz évben sok nemzetközi verseny hazai rendezését köszönhetjük neki amellett, hogy a magyar pop zene mecénásaként is fel-fel tűnik. A Red Bull Pilvaker kreatív megközelítésével gimnáziumi tananyagot teremtett, és a koncertjei minden évben telt házzal, a hazai fúziós kultúra egyik meghatározó eseményévé nőtte ki magát. Kis csapattal nagy álmokat valósít meg, mégis jobban szeret a háttérben maradni. Folyamatosan új ötleteken dolgozik, és egyelőre nem is gondolkodik a váltáson. De hogy mi vezetett idáig és mi a terve a jövőre nézve, arról Takács Ákos a Red Bull marketing menedzsere mesél.
-
Első vendégem bár volt már modell, sminkes, és influenszer, mégis a belsőépítészet volt az, amiben állítása szerint megtalálta önmagát. Szerepelt Halott pénz klipben, elnyerte az Év Irodája díjat is, és két éve őt választották meg az Év Lakberendezőjének. Most amellett, hogy egy ötfős design stúdiót vezet, két éves kisfiát is neveli és jelenleg olyan jól érzi magát, hogy bevallása szerint nincsenek megvalósulatlan álmai. Az első adásban Hadnagy Timivel beszélgetek.