Folgen
-
Retai statoma Mieczyławo Weinbergo opera „Keleivė“, diriguojama Mirgos Gražinytės-Tylos; kiniška pipa ir gučinas įstabiame tradicinės muzikos ir improvizacijų albume; naujas sero Simono Rattle‘o žvilgsnis į Gustavo Mahlerio 7-ąją; danas saksofonininkas Jakobas Dinesenas ir jo džiazuojančio pasaulio utopija. Visa tai – leidybinių naujienų apžvalga „Kitame laike“
Ved. Domantas Razauskas -
Minint Holokausto aukų atminimo dieną, „Kitame laike“ Domantas Razauskas pasakoja apie retai šiuose kraštuose prisimenamą Terezino koncentracijos stovyklą tuometinėje Čekoslovakijoje ir ten vykusį neįprastą muzikinį kultūrinį gyvenimą bei tenykščių žydų kompozitorių likimą Aušvice.
Ved. Domantas Razauskas -
Fehlende Folgen?
-
Artėja Maurice‘o Ravelio 150 metų gimtadienis. Ta proga pasipila jo muzikos studijos. Viena ryškiausių – pianisto Seong-Jino Cho. Leidyklos ECM saugyklose dešimtmetį pragulėjęs stebuklingas dano gitaristo Jakobo Bro albumas, kartu su Lee Konitzu pagaliau išvysta dienos šviesą. Toliau minimos Palestrinos 500-osios gimimo metinės. Vargonininkas Jamesas McVinnie surengia šiuolaikinės akademinės muzikos žvaigždžių kūrinių vargonams ir fortepijonui parodą. Na ir pagaliau, kas nutinka, kai šiaurietiško džiazo fortepijonas susitinka Graikijos buzukį?
Ved. Domantas Razauskas -
Kultūros pasaulis gedi režisieriaus Davido Lyncho. Jis neabejotinai bus prisimenamas kaip vienas svarbiausių visų laikų kino kūrėjų, keistu nauju žvilgsniu žvelgiančių į pasaulio siaubą, transcendentinį grožį ir paslaptis. Bet Lynchas – daugiau nei kino estetika. Lynchas – ne ką mažiau nusipelnęs muzikos pasauliui. Dėka jo net radosi epitetas „lynčiška“.
Ved. Domantas Razauskas -
Beveik 500 metų senumo kūrinių premjeriniai įrašai; gitaristų Mindaugo Stumbro ir Chriso Ruebenso pirmasis albumas; etiodžiazo (Etiopijos ritmų įkvėpto džiazo) pradininkas Mulatu Astatke; erdvinių garsovaizdžių meistras Fenneszas. Ir tai dar ne visos leidybinės naujienos šiame „Kitame laike“!
Ved. Domantas Razauskas -
Didžiuosius klasikos kūrėjus įkvėpė ne vien dieviškosios apvaizdos ar gamtos reiškiniai. Šunų vedžiojimas, laikrodžiai su gegutėmis, priklausomybė nuo kavos, pokalbiai metro, virtuvės reikmenys, mokesčių reikalai ir visuotiniai akcininkų susirinkimai, šlapimo pūslės operacija – kokie tik reikalai nėra įkvėpę kompozitorių!
Ved. Domantas Razauskas -
Čekijos didiko 1600-ųjų muzikinė kelionė į Jeruzalę iš Bohemijos, aplankant islamo kultūros kraštus; dar vienas naujas Shabakos fleitų albumas; Ozo Noy‘aus gitarinis džiazas; senoji muzika ir aistra botanikai; keista fagoto koncertų žanro istorija. Visa tai – leidybinių naujienų apžvalga „Kitame laike“.
Ved. Domantas Razauskas -
Bachai, Mozartai, Haydnai, Mendelssohnai... Tai – garsios kompozitorių šeimos, kai kuriais atvejais net dinastijos. Bet šie išvardintieji – ne vieninteliai. Per visą istoriją garsių muzikų kūrėjų ir atlikėjų šeimų būta daugybė. Kai kurių istorijos – labai įdomios.
Ved. Domantas Razauskas -
Pirmoje Naujųjų metų laidoje „Kitame laike“: rubrikoje „Dabar, prieš 100 metų“ – viena įtakingiausių ir paslaptingiausių ankstyvojo bliuzo figūrų aklasis Lemonas Jeffersonas ir jo palikimas. Ir latviškas akordeonas, atliekantis Bachą, ir senosios muzikos ansamblis, derinantis Rameau ir... ABBA!
Ved. Domantas Razauskas -
Metai baigiasi, laikas skaičiuoti geriausius. „Kitame laike“ iki pat Kūčių – geriausieji 2024-ųjų leidiniai. Visų pirma akademinės, tada džiazo, o paskiausiai – pasaulio ir etninės muzikos. Tai jau trečioji, paskutinė tokia laida ir štai jūsų dėmesiui vadinamosios „world“ muzikos metų geriausieji:
Merope – Vėjula (Stroom);
Ganavya – Daughter of a Temple (LEITER);
Poeji – Nant (Squama);
Malcolm Jiyane Tree-O – True Story (New Soil);
Nusrat Fateh Ali Khan and Party – Chain of Light (Real World Records);
Eglė Kašėtienė, Paulius Kilbauskas – Da Laduma Ladum (išleido patys);
Anoushka Shankar – Chapter II: How Dark It Is Before Dawn (LEITER);
„Ūtara“, Agota Zdanavičiūtė, Skirmantas Sasnauskas, Adas Gecevičius – Pasikleketavimai (Kiškių kopūstų records);
Arooj Aftab – Night Reign (Verve);
Varijashree Venugopal – Vari (GroundUP Music);
Rachel Newton – Sealladh (Hudson Records);
Jyotsna Srikanth – Carnatic Nomad (Naxos World);
Hamed Sadeghi – Empty Voices (išleido pats);
SUSS – Birds & Beasts (Northern Spy);
Ved. Domantas Razauskas -
Metai baigiasi, laikas skaičiuoti geriausius. Nuo šiol „Kitame laike“ iki pat Kūčių – geriausieji 2024-ųjų leidiniai. Visų pirma akademinės, tada džiazo, o paskiausiai – pasaulio muzikos. Antroje laidoje – džiazo derlius:
Colin Stetson – The love it took to leave you (Third Side Music);
Even the Forest Hums: Ukrainian Sonic Archives 1971-1996 (Light in the Attic);
FIRE! – Testament (Rune Grammofon);
Nala Sinephro – Endlessness (Warp);
Fred Hersch – Silent, Listening (ECM);
Shabaka – Perceive its Beauty, Acknowledge its Grace (Impulse! Records);
Castor Stetson – Homemade (išleido patys);
Alina Bzhezhinska, Tony Kofi – Altera Vita (BBE);
John Surman – Words Unspoken (ECM);
Fabiano do Nascimento / Sam Gendel – The Room („Real World“);
Joel Ross – Nublues (Blue Note);
Amaro Freitas – Y’Y (Psychic Hotline);
Adam Bałdych & Leszek Możdżer – Passacaglia (ACT);
Miguel Zenón – Golden City (Miel Music);
Ved. Domantas Razauskas -
Metai baigiasi, laikas skaičiuoti geriausius. Nuo šiol „Kitame laike“ iki pat Kūčių – geriausieji 2024-ųjų leidiniai. Visų pirma akademinės, tada džiazo, o paskiausiai – pasaulio muzikos. Pirmoje laidoje – klasikos derlius:
Pygmalion, Raphaël Pichon – Mozart: Requiem (Harmonia Mundi);
Žibuoklė Martinaitytė: ALETHEIA – Choral Works; Latvian Radio Choir, Sigvards Klava (Ondine);
Takács Quartet – Ngwenyama: Flow (Hyperion);
Bertrand Chamayou – Cage² (Erato);
Kremerata Baltica, Gidon Kremer, Vida Miknevičiūtė, Magdalena Ceple, Andrei Pushkarev – Songs of Fate (ECM New Series);
Fume – Mass (Sūru Records);
Yunchan Lim – Chopin: Études, Opp. 10 & 25 (Decca);
Miró Quartet – Home (Pentatone);
Vinsent Planjer – Warm To the Touch (Kepera Records);
Gabriela Ortiz: Revolución diamantina – Los Angeles Philharmonic Orchestra, Los Angeles Master Chorale, Gustavo Dudamel (Platoon);
Anna Gourari, Orchestra Dell Svizzera Italiana, Markus Poschner – Paul Hindemith / Alfred Schnittke (ECM);
Echo Vocal Ensemble, Sarah Latto – Innocence: Echo Vocal Ensemble (Resonus Classics);
Reto Bieri, Patricia Kopatchinskaja, Polina Leschenko – Take 3 (Alpha);
Anima Eterna, Pablo Heras-Casado – Bruckner: Symphony No. 4 (Harmonia Mundi).
Ved. Domantas Razauskas -
Lietuvos ir Belgijos kolektyvas „Merope“ išleido vieną metų albumų, kurį pastebėjo didžiausi užsienio spaudos leidiniai. Džiazo pasaulyje – nauji iš žvaigždžių sudarytų supergrupių leidiniai. Dar šiek tiek Bacho vargonų, Messiaeno „Turangalîla“ simfonijos ištraukų ir Salomėjos Kalvelytės bei Miko Kurtinaičio fleita su tūba. Visa tai – paskutinė 2024 met7 naujienų apžvalga „Kitame laike“.
Ved. Domantas Razauskas -
Tikroji muzikinė Kalėdų klasika yra ne tai, ką girdime parduotuvėse, bet Händelio oratorija „Mesijas“. O ką žinome apie šios oratorijos radimosi kontekstą, pagaliau jos teksto autorių? O rubrikoje „Dabar, prieš 100 metų“, Erikas Satie, dadaizmas ir provokuojantis baletas „Relâche“.
Ved. Domantas Razauskas -
Latvijos radijo choro pristatoma užburianti Žibuoklės Martinaitytės chorinė muzika be žodžių, nepažintas XX a. pradžios austras Wilhelmas Groszas, minimalizmą tyrinėjanti armėnė Marie Awadis, nuskausminamieji („Painkiller“) su Johnu Zornu, Billu Laswellu ir Micku Harrisu. Visa tai leidybinės naujienos „Kitame laike“.
Ved. Domantas Razauskas -
Viena svarbiausių „Kito laiko“ rubrikų – „Dabar, prieš 100 metų“. Beveik lygiai prieš šimtmetį, 1924-ųjų lapkričio 29-ą mirė Giacomo Antonio Domenico Michele Secondo Maria Puccini, arba tiesiog Giacomo Puccini. Kodėl kai kurie kritikai sako, kad su juo mirė ir didžioji operos tradicija.
Ved. Domantas Razauskas -
Tarp muzikinių leidybinių naujienų „Kitame laike“: Beethovenas ir bliuzas, šventvagystė, ar galimybė? Obligato menas, arba savitas požiūris į Bacho kantatas. 6 valandos Ravelio fortepijoninės muzikos, pasitinkant jo jubiliejų. Lietuvių Joninių sutartinė, atliekama dalininkių iš Naujojo Orleano. Ir tai dar ne viskas!
Ved. Domantas Razauskas -
Ar kaip niekada populiarūs masiniai kino muzikos šou, išparduoti turai, pasamdyti didžiausi orkestrai yra klasikinės muzikos industrijos pražūtis, ar jos išsigelbėjimas? „Kitame laike“ – apie orkestrinės kino muzikos bumą, jos kičą ir grožį.
Ved. Domantas Razauskas -
Vakarų Afrika ir Skandinavija viename albume? Kodėl ne? Naujas džiazo tradicijų laužytojų „The Bad Plus“ pareiškimas? Tikrai taip! Baritonas, dainuojantis apie riterius, kalvius ir geležį? Bus ir jis. Nepažintas, virtuoziškasis vengro Miklóso Rózsos smuiko koncertas? Susipažinsime su juo ir dar keliomis leidybinėmis naujienomis „Kitame laike“.
Ved. Domantas Razauskas -
Vienam buvo 99, kitam 98. Abu tik ką iškeliavo į kitą laiką. Domantas Razauskas sako sudiev dviem džiazo legendom, Roy’ui Haynesu ir Lou Donaldsonui. Taip pat pasakoja apie vieno jų muzikinę temą, neatskiriamą ir nuo radijo, ir paties vedėjo istorijos.
Ved. Domantas Razauskas - Mehr anzeigen