Folgen
-
Kaunas 2022 metais bus oficiali Europos Kultūros sostinė. Kas daroma šiandien? Kokia dirba komanda? Ko galima laukti rytoj, po metų ir po dviejų? Kaip kiekvienas miestietis ir kiekvienas Lietuvos gyventojas gali prisijungti?
Laidos viešnia Kauno – Europos kultūros sostinės projekto vadovė Virginija Vitkienė.
Ved. Rytis Zemkauskas. -
Artėja Europos kultūros sostinės forumas. Šis didžiulis tarptautinis renginys yra skirtas aptarti kultūros lauko situaciją šiuolaikinėje Europoje. Forumo tema šiemet – „Žmogiškasis faktorius”. Ką ir kaip kultūros procesuose lemia kiekvienas iš mūsų. Kokiu būdu mes kiekvienas esame savo šalies kultūros atstovai. Kaip veikia kultūros diplomatija? Laidoje svečiuosis Kultūros sostinės forumo vadovė Ana Čižauskienė.
Ved. Rytis Zemkauskas. -
Fehlende Folgen?
-
Kalbėsime apie miestą, kaip vietą gyventi. Kas sukuria jaukumą ir patogumą? Kaip miestų vadovų sprendimai atsiliepia žmonių laimei? Kaip mūsų savijautą keičia mažmožiai, kurių net nepastebime? Kokiu būdu miestas yra gyvas organizmas? Ar mokame miestą pritaikyti visiems, pačių įvairiausių poreikių gyventojams? Kaip miestą jaučia tie, kurie negali jo matyti?
Laidos svečiai: filosofas Algirdas Davidavičius ir pianistė Silvija Beatričė Petkevičiūtė
Ved. Rytis Zemkauskas. -
Artėja referendumas dėl pilietybės. Kaip vertiname diskusijas? Ką šios diskusijos sako apie mūsų politinę ir pilietinę kultūrą? Ar referendumas, kad ir kokie būtų jo rezultatai, prisidės prie pilietinės mūsų visuomenės brandos? Ką mums reiškia išeivija? Kokias fantazijas apie lietuvybę ir Lietuvą parodo ginčai dėl emigracijos? Ko mus išmokė ir ko neišmokė diskusijos dėl pilietybės referendumo laidoje diskutuoja VDU PMDF dekanas, profesorius Šarūnas Liekis ir profesorius Antanas Kulakauskas. Ved. Rytis Zemkauskas.
-
Yra įprasta manyti, kad modernusis menas suprantamas ir vertinamas tik žinovų tarpe. Neretai galima išgirsti ir pačius menininkus ar meno kritikus sakant, kad šiuolaikinis menas reikalauja pasiruošimo, apsiskaitymo ir aktyvaus domėjimosi. Ar tikrai taip yra? Kokiu būdu galima pristatyti modernųjį meną plačiajai miesto visuomenei? O kaip miestelio bendruomenė? Kas būna kai modernaus šokio trupė atvyksta į bendruomenės šventę?
Laidos svečiai Lietuvos šokio informacijos centro direktorė Gintarė Masteikaitė ir Zapyškio kultūros centro renginių organizatorė Karolina Žemaitytė.
Ved. Rytis Zemkauskas. -
Kas yra profesionalus menas šiais laikais? Kaip tampama profesionaliu menininku? Kaip tokio meno būklę pakeitė laisvoji rinka? Kokią įtaką menininkams daro atviras pasaulis, modernioji muziejininkystė? Ar tiesa, kad menas yra ir gali būti tik visuomenės išlaikomas? Apie tai kalbame su vienu žymiausių Lietuvos menininkų, Nacionalinės premijos laureatu, pedagogu Deimantu Narkevičiumi. Ved. Rytis Zemkauskas.
-
Kalbėsime apie referendumą dėl pilietybės išsaugojimo. Ką apie tai mano žmogus, tokią pilietybę turintis? Kaip ši problema atrodo vakarietiškos kultūros žmogui, turinčiam Kanados ir Vokietijos visuomenių patirtį? Ką gauname ir ką prarandame su pilietybe? Kas turi teisę nuspręsti? Studijos svečias Kanados ir Lietuvos pilietybę turintis filosofas Rimas Čuplinskas. Ved. Rytis Zemkauskas.
-
Programoje “Kultūros sostinė” kalbėsime apie miestą kaip pasakojimą. Kodėl Paryžius yra meilės miestas? Kodėl Niujorkas niekada nemiega? Kas sukuria miestams jų istorijas ir legendas, kas apgyvendinam bokštuose paslaptingus gyventojus, kas kuria šešėlių ir idėjų teatrą, patraukiantį turistus ir džiuginantį miestiečius? Laidos svečiai: rašytoja Sandra Bernotaitė ir Kauno - Europos kultūros sostinės 2022 mito projekto koordinatorė Indrė Aleksandravičiūtė. Ved. Rytis Zemkauskas
-
Kalbėsime apie vieną svarbiausių šalies muziejų – Nacionalinį M. K. Čiurlionio dailės muziejų Kaune. Šis muziejus labai daug reiškia šalies reprezentacijai ir nacionalinės kultūros puoselėjimui. M. K. Čiurlionio kūrybos paveldo ekspozicija, tyrinėjimai ir pristatymas publikai tėra tik ledkalnio viršūnė. Muziejui priklauso gausybė kitų svarbių Lietuvos meno kūrinių, jo kolekcija ir filialų gausa yra sunkiai aprėpiami net profesionalo žvilgsniu. Ką tik Kultūros ministerijos surengtą konkursą eiti Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus direktoriaus pareigas laimėjo Vytauto Didžiojo universiteto Menų fakulteto Teatrologijos katedros docentė, humanitarinių mokslų daktarė Ina Pukelytė. Ką naujoji vadovė mano apie muziejaus ateitį? Ved. Rytis Zemkauskas.
-
Mėginsime susumuoti patirtį, įgautą užimant ministro postą. Kas pavyko, kas nepavyko, ką reiškia būti kultūros ministru, kokia yra šių pareigų kasdienybė? Labai retai girdime, kad atsakingą valstybės postą palikęs žmogus susumuotų gautą patirtį, tačiau tokia patirtis dažnai gali būti labai vertinga ir visuomet sukuria naujas kompetencijas. Kiek visuomenė apskritai supranta apie ministro darbą, ką verta žinoti ir kokias pamokas verta išmokti?
Pokalbis su dvejus metus Lietuvos kultūros ministre dirbusia Liana Ruokyte-Jonsson. Ved. Rytis Zemkauskas. -
Kalbėsime apie kasmet teikiamą Č. Sugicharos fondo „Diplomatai už gyvybę“ inicijuotą Tolerancijos premiją. Tuo pačiu pristatysime visuomenei ir Leonido Donskio premiją, kuri teikiama tuo pačiu metu. Kiek mumyse yra tolerancijos, kaip bręsta visuomenė ir jos viešoji erdvė? Ar viešoji erdvė gali būti vertybinė ar bent jau kalbėti apie vertybes? Ir kokios yra mūsų moderniosios Lietuvos vertybės?
Laidos svečiai – fondo „Diplomatai už gyvybę“ valdybos nariai: žurnalistė Birutė Garbaravičienė ir architektas Linas Tuleikis.
Ved. Rytis Zemkauskas. -
Kodėl naujienos apie mūsų Europos Sąjungą mums vis dar tebėra užsienio naujienos? „Kultūros sostinėje” kalbėsime apie Europos Sąjunga. Kaip mes kalbame apie ES, iš kur sužinome naujienas apie ją, kaip tas naujienas kuriame ir kaip jas suprantame? Kodėl Europos Sąjungos naujienos nugula į „užsienio” naujienų kategoriją mūsų informacinėse laidose, nors jos dažniausiai kalba apie vidinius mūsų pačių reikalus?
Laidos svečias LRT naujienų tarnybos užsienio naujienų redaktorius Vykintas Pugačiauskas.
Ved. Rytis Zemkauskas. -
Kas yra miesto pajauta? Kaip menininkas kuria miestą? „Kultūros sostinėje” kalbėsime apie miesto kultūrą. Kaip miestas su tik jam būdingais fenomenais veikia kūrėją? Kaip buvimas intensyvioje kultūros terpėje keičia galvojimo ir veikimo ritmą? Ar tiesa, kad lietuvis miestą dar tik jaukinasi, nes apie savo daugiabutį bijo pasakyti „tėviškė”, o mūsų mokyklų vadovėliai vis dar dažniau pasakoja apie žagrę, o ne riedlentę? Ar tiesa, kad šiandien žinios apie miestą mums gerokai naudingesnės už žinias apie gamtą? Ar tiesa, kad modernaus žmogaus gamta ir yra miestas?
Laidos svečiai: pianistas Rokas Zubovas ir architektė Audra Kaušpėdienė.
Ved. Rytis Zemkauskas. -
Ar gali būti, kad Europos tautas kaip tik labiau vienija Šopenas, Šopenhaueris, Škėma, Šagalas ir Šo, nei Šengeno erdvė ar bendroji valiuta? Kokiu būdu Europos Sąjunga yra visų pirma kultūrų sąjunga, pagrįsta bendromis europietiškosios civilizacijos tradicijomis? Iš kur kyla niekuo nepagrįsti svaičiojimai apie nacionalinių kultūrų „naikinimą” ES? Kaip Lietuva turtina savo kultūrą ES dėka?
Kalbėsime apie Europos Sąjungą kaip kultūros projektą su „Kauno – Europos kultūros sostinės" programos kuratore Ana Čižauskiene ir Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovu Arnoldu Pranckevičiumi.
Ved. Rytis Zemkauskas. -
Kaip sukurti įdomų muziejų ir kaip netapti pramogų parku? Laidoje kalbėsime apie modernius muziejus. Svečiuose MO muziejaus Vilniuje direktorė Milda Ivanauskienė ir Miglė Survilaitė – Mo muziejaus programų kuratorė ir koordinatorė.
Ved. Rytis Zemkauskas. -
Mes ir Europos Sąjunga. Kaip mes suprantame savo buvimą Sąjungos nariais? Kiek mums rūpi mūsų Europa?
Laidos svečias – VDU profesorius politologas Mindaugas Jurkynas, kurio mokslinių interesų kryptys yra bendradarbiavimas ir konfliktai Baltijos jūros regione, regioninis identitetas Šiaurės Europoje, partijos naujose demokratijose, ES institucijos ir integracija. Ved. Rytis Zemkauskas. -
Klaipėda – Europos jaunimo sostinė 2021. Kas yra šis projektas, kokia kultūrininkų komanda jį rengia ir ką jis reiškia Klaipėdos miestui? Laidoje dalyvauja #chooseklaipeda ambasadorė Emilė Jasaitė ir projekto paraiškos rengėja ir #chooseklaipeda ambasadorė Greta Tautavičiūtė. Ved. Rytis Zemkauskas.
-
Kaip finansuojama kultūra? Kokią pridėtinę vertę gali sukurti kultūros sektorius? Laidoje dalyvauja ekonomikos mokslų daktarė Rasa Šnapštienė ir Lietuvos kultūros tarybos pirmininkė Daina Urbanavičienė. Ved. Rytis Zemkauskas.
-
Kaip kultūrą pristatyti patraukliai ir šiuolaikiškai? Studijos svečiai – rašytoja ir dizaineris, galvojantys ir kuriantys patrauklų įvairių meno objektų ir projektų pristatymą. Kaip tą padaryti? Eglė ir Darius Petreikiai, kultūros pasauliui geriau žinomi kaip kūrybinis duetas MAMAIKA. Jie kuria kultūros leidinių, interneto portalų dizainą, kultūros renginių reklamą, knygas bukletus. Jie žino kaip kultūrą pristatyti patraukliai ir šiuolaikiškai. Ved. Rytis Zemkauskas.
- Mehr anzeigen