Folgen
-
Hogyan viselhető el a hisztis nő? Mitől hisztis egyáltalán? És mi az oka a férfi hisztinek? Ki, hogyan képes megszelídíteni a hormonokat? A nehéz napok hogyan lehetnek könnyebbek mindkét nem számára? Vagy rendben van az is, ha fáj? Hogyan segíthet ilyenkor a férfi, és mivel küzd a nő? Melyik nem az egészségtudatosabb? Melyik, mitől fél az orvosnál? És milyen traumákat cipel? Hogyan hatnak ezek a „csomagok” az életünkre? Miért kommunikálnak róluk nehezen a pasik? A nők valóban a lényegről beszélnek vagy csak ügyesebbnek hiszik magukat ezen a téren?
-
Hol lehet, vagy hol érdemes ismerkedni? Van biztos recept? Eredményes lehet egyetlen helyszínben, módszerben bízni? Vagy nyitottnak kell lenni minden lehetőségre? Lövünk házi nyúlra? És mi van olyankor a szakítás után? Szeretjük, ha szőke hercegek szólítanak le az utcán vagy inkább megijedünk tőlük? Netán elkönyveljük őket kalandoroknak? Lehet normális férfit találni és hosszú távú kapcsolatot kialakítani egy szórakozóhelyen? Vagy az online társkereső oldalakon? Mi segít abban, hogy az őrültek helyett igazi kincset találjunk?
-
Fehlende Folgen?
-
Mennyiben változtatta meg a párkapcsolatokat a járvány? Hol és hogyan lehetett randizni, amikor be voltunk zárva? Milyen, amikor még a csókolózás is be van tiltva? És hogyan lophatunk így is csókot? Más lett volna Rómeó és Júlia története, ha egy járvány is nehezíti a dolgukat? Vagy éppen az mentette volna meg őket? Mi az a mosting vagy a hardballing? Online is meg lehet ismerni valakit? Vagy csak a személyes találkozás hozhatja el a szerelmet? A vírus hozott új szempontokat a párkapcsolatokba és az ismerkedésbe? Félősebbek lettünk vagy határozottabbak?
-
Miért fontos, hogy mivel kezdődik egy könyv? Milyen a jó első mondat? Minden jó könyv jól kezdődik? Vagy érdemes kicsit tovább olvasni? Emlékszünk egyáltalán az első mondatokra? Vagy az aktuális benyomás a fontos?
-
Hogyan kezdjünk neki a mondandónknak? És egy könyvnek? Milyen egy jó első mondat? Mennyire fontos, hogy mit árulunk el vele? Hogyan fogjuk meg a hallgatót, olvasót vagy a kiszemeltünket? El lehet rontani valamit végzetesen rögtön az elején? Vagy később van lehetőség a szépítésre? Mit határoz meg az első benyomás? Mennyire legyünk tudatosak és mennyire spontának? Biztos, hogy mindent az elején lehet csak elkezdeni? Esetleg vágjunk bele, aztán maximum kudarcot vallunk? És hogyan éljük túl a bukást? Netán éppen attól leszünk sikeresek?
-
Ha fizikailag haladunk, az közelebb visz önmagunkhoz is? Vagy barmilyen erőfeszítés segíti az önismeretet? Mivel gazdagodhatunk egy zarándokúton? És miben segít, ha másodszor is teljesítjük? Keresünk ilyenkor valamit vagy menekülünk inkább? Milyen az igazi megérkezés? És hova is érkezünk meg pontosan? Miben rejlik az El Camino ereje?
-
Hogyan kezdjünk neki az önismeretnek? Kifelé vagy befelé érdemes elindulni? Egyedül vagy másokkal közösen fogjunk bele? Mi van, ha szörnyűségeket találunk? Vagy ha kiderül, hogy eddig magunknak is hazudtunk? Hogyan találhatjuk meg a számunkra legjobb módszert? Mik közül választhatunk egyáltalán? Miért fontos valójában az önismeret? És kinek fontos, hogy ismerjük magunkat? Miben változhat ezáltal az életünk? Hogyan kapcsolódik össze ebben a folyamatban a test és a lélek? Miként lehet egy zarándoklat az önismereti út kezdete?
-
Miért olyan nehéz nekikezdeni annak, amit halogatunk? Lustaság, határozatlanság vagy nemtörődömség? Mit nyerünk a halogatással? És mit veszítünk? Honnan tudhatjuk, hogy valódi döntést hoztunk és nem csak ámítjuk magunkat? Jó, ha másoknak is elújságoljuk a terveinket, vagy csak esélyt adunk vele a frusztrációnak? Haragudhatunk a szeretteinkre, akik számonkérik rajtunk korábbi céljainkat? Vagy inkább legyünk hálásak nekik? Biztosan tudjuk, hogy kinek a támogatására számíthatunk egy kudarc esetén? Vagy, hogy miből meríthetünk erőt a halogatás befejezéséhez?
-
Hogyan kezdjünk neki az új évnek? És mit tegyünk, ha idén változtatni szeretnénk az életünkön? Legyünk pozitívak vagy maradjunk a realitások talaján? Ki legyen a legfontosabb az életünkben? Alkalmazkodjunk vagy ragaszkodjunk makacsul az elképzeléseinkhez és igényeinkhez? Tudjuk-e egyáltalán, hogy kik vagyunk és mire vágyunk valójában? A természet a természetes közegünk? Melyik a jobb, ha szeretnénk vagy akarunk változtatni? Mitől lesz más 2022, mint az előző év?
-
Milyen év volt 2021? Megtörtént egyáltalán? Vagy csak egy rossz álom lett volna…? Mit jósoltak erre az évre és mi valósult meg belőle? Mit tartogat számunkra 2022? Mik voltak a legmeglepőbb, legbotrányosabb, legédesebb pillanatok ebben az évben? Hogyan zárhatjuk le méltóképpen? Mire szeretnénk, és mire nem akarunk emlékezni belőle? Kik édesítették meg idén a napjainkat? Mit kaptunk ettől az évtől? És mit vett el tőlünk? Érdemes értékelni vagy jobb minél gyorsabban lezárni?
-
Miért fokozódik a feszültség a karácsonyi előkészületek során? Mit tegyünk, ha egy veszekedés közepébe toppanunk, amikor vendégségbe érkezünk? Vagy hogyan nyugodjunk le, ha épp a család érkezése előtt kapunk egy kisebb idegösszeomlást? Mibe csomagoljuk a sok ajándékot, ha az utolsó pillanatban szembesülünk azzal, hogy még sincs otthon semmilyen csomagolóanyag? És mit tegyünk, ha ajándék sem jut mindenkinek? Hova szaladjunk segítségért, ha már bezártak a boltok? Illetve mit kínáljunk a váratlan vegetáriánus vendégnek? Szóval, hogy úszhatjuk meg a karácsonyi idegbajt?
-
Milyen korszakai vannak az életünknek? Vagy az öltözködésünknek? Esetleg a zenei ízlésünknek? Mitől függ, hogy meddig tart egy-egy korszak? Miért kell egyáltalán váltani? És mikor? Kényszerűségből vagy praktikus okokból zárjuk le a korszakokat? Kinek hihetünk, hogy ideje váltani? Melyik korszakainkkal nem szeretünk szembesülni, még fényképeken sem? Mennyire hatnak egymásra a korszakok és a körülöttünk lévő emberek, barátok?
-
Hogyan lehet szépen lezárni egy kapcsolatot? Honnan tudjuk, hogy eljött a lezárás ideje? Szakítani vagy inkább elhagyva lenni? Fontos, hogy ki mondja ki a lezárást? Meddig érdemes reménykedni és próbálkozni? Mi adhat új lendületet és reményt? Ha mégsem megy, hol és hogyan mondjuk ki, hogy vége? Maradjunk barátok vagy felejtsük el egymást örökre? Vigyázzunk a másikra az elválás után is? Vagy azzal csak ártunk neki? Mi segít a továbblépésben?
-
Mikor van szükség a lezárásra? És miért? Egyáltalán mit lehet lezárni, és mit érdemes? Visszafordíthatatlan, vagy bármikor meggondolhatjuk magunkat? Kinél keressük a kulcsot, ha újra kinyitnánk a lezárt dobozunkat? Mit tehetünk, ha korlátoznak minket a szabadságunkban? Merre kerüljünk, ha semerre sem tudunk haladni? Mennyire vegyük komolyan a saját lezárásainkat? Csak a rossz dolgoktól lehet vagy érdemes búcsút venni? A lezárás minden esetben feldolgozás?
-
Mitől tökéletes a saját gyermekünk? Mi történik, ha a születése után derül ki, hogy Down-szindrómás? Mi vár a szülőkre? És a gyerekre? Kitől várhatunk segítséget? Hogyan támogassuk egymást a társunkkal? Egyáltalán hogyan élheti ezt túl egy párkapcsolat? Miben kaphatunk segítséget a Rejtett Kincsek Down Egyesülettől? Hogyan lehet az élet tökéletlenül is tökéletes?
-
Ki dönti el, hogy mi a valóban tökéletes? Létezik egyáltalán abszolút tökéletesség? És mi van akkor, ha lehetetlen elérni és el kell engednünk? Mitől válik ez igazán nehéz feladattá? Hogyan kerüljük el a kiborulást vagy összeomlást, ha nem a terveink szerint alakulnak az események? Hogyan lehet feldolgozni, ha a gyermekünk nem olyan egészséges, mint reméltük? Vagy legalábbis nem úgy… Milyen döntéseket kell meghozni? Kihez fordulhatunk ehhez segítségért? Hogyan építheti ez a párkapcsolatot ahelyett, hogy rombolná? Miből meríthetünk a nehézségek leküzdéséhez?
-
Miért ragaszkodunk sokszor a saját véleményünkhöz, ötleteinkhez, álláspontunkhoz? És mire van szükség ahhoz, hogy ezeket el tudjuk engedni? Tolerancia, önbizalom, engedékenység vagy bölcsesség? Miért tűnik kívülről mindig könnyebbnek az elengedés? Milyen módszerek lehetnek a segítségünkre? Kit kell valójában meggyőznünk egy vitában és miről? Honnan lehet tudni, hogy melyik az igazi nyerő ötlet? Érdemes önmagunkkal harcolni az elengedésért? Vagy egyszerűen csak fogadjuk el azt is, ha nem megy?
-
Mikor, hol és kikkel engedhetjük el magunkat? Mit kell egyáltalán ilyenkor elengednünk? Kócos haj, kendőzetlen őszinteség, esetleg trágárság vagy meztelenség? Mennyire és miért dolgozik bennünk a megfelelési kényszer? Egy kamera segíti vagy nehezíti az ellazulást? És egy elmegyógyintézet? Az objektív vagy a fotós jelenléte a zavaróbb? A komfort hiánya vagy a luxus feszélyez jobban? Aki előtt el merjük engedni magunkat, az nem is fontos? Esetleg ő a legfontosabb?
-
Vajon mikor és mitől romlott meg az emberiség és a természet kapcsolata? Melyik fél bántotta eddig többet a másikat? Ha ez egy házasság lenne, akkor megérett már a helyzet a válásra? És ebben a kapcsolatban melyik szereplő a férfi, és melyik a nő? Hogyan befolyásolta ezt a kapcsolatot a beszéd és a szerelem fejlődése? Az emberiség tényleg a Marssal fogja megcsalni a Földet? És mi van, ha a bolygónk szakít velünk? Melyik lehet az ember után a következő uralkodó faj?
-
Mit jelent a cserkelés? És mit érdemes becserkelni? Hol keressük az állatokat az erdőben? Mikor induljunk neki? Mit és kit vigyünk magunkkal? Hogyan kerüljük el a vadászokat? Mi a természetfotós legnagyobb álma? És kinek készíti a képeket valójában?
- Mehr anzeigen