Folgen
-
Miért nem tud lépést tartani a magyar baloldal a nyugati politikai erőkkel? Hogyan válhat Magyarország a jövő nyerteseinek egyikévé a geopolitikai és gazdasági átrendeződés közepette? És vajon merre tart Európa: az együttműködés vagy a háború felé? Ezekről a kérdésekről beszélgetett Orbán Balázs, a miniszterelnök politikai igazgatója Kacsoh Dániellel.
-
Indul a kampány, de a tét túlmutat a választáson: Ukrajna információs hadműveletei, brüsszeli nyomásgyakorlás és külföldről vezérelt narratívák formálják a magyar közéletet. A választási küzdelem nemzetközi dimenziót kapott – a belpolitikai mozgásokra külső erők is hatással vannak. A Mandiner Stratéga e heti vendége Mráz Ágoston Sámuel, a Nézőpont Intézet vezetője. Házigazda: Pócza István
-
Fehlende Folgen?
-
Baloldal az átláthatóság ellen | Fidesz-frakció a közösségi médiában | Szivárogtatások a Tiszából | Vizsgatrükkök | A fikakultúra szószólójaA Hotel Lentulai vendége: Kocsis Máté, a Fidesz frakcióvezetőjeSzerkesztő-műsorvezető: Lentulai KrisztiánFelelős szerkesztő: Kurmai KornélFőcímzene: Dandó Zoltán0:00 - Kinek van oka félni az átláthatósági törvény miatt?18:27 - A liberálisok nagyon erősek a hagyományos értékek lerombolásában22:00 - Ezt akarja elérni a közösségi médiában a Fidesz-frakció36:38 - Kiszivárgott: egyre több tiszást irritál az elnökük40:25 - Így trükközött Magyar Péter az egyetemi vizsgáin50:32 - A fikakultúra egyik főszószólója a Tisza elnöke53:38 - Személyeskedő rovat58:04 - Képmutató rovat1:04:13 - Kocsis Máté kártyatrükkje
-
A Maxima második adásának vendége Kövér László Fidesz-alapító, az országgyűlés elnöke. A műsorban szó esik a parlament tekintélyéről, a viták hiányáról, Ukrajna erőltetett és elhibázott csatlakoztatásáról. A Maximában előkerül Gyurcsány Ferenc is, a felvétel azonban időben megelőzte a május 8-i bejelentést a távozásáról, de így is frappáns és átfogó jellemzést kapunk róla.Műsorvezető: Szalai ZoltánMűsorunk bevezetőjében a parlament.hu felvételei is felhasználásra kerültek.
-
Bemutatták a héten a Szájer József által vezetett Szabad Európa Intézet szuverenitásindexét, ami jelzi, mely államoknak a legnagyobb az önállósága és mozgástere. Magyarország az origó, de vizsgálták az Európai Uniót, Kínát és az Egyesült Államokat is. Részletek a műsorban, ahol természetesen szóba került Gyurcsány Ferenc lelépése és Kollár Kinga botránya is.
-
Az amerikaiak kiszállnának a béketárgyalásokból, nem lesz tűzszünet a győzelem napi katonai parádé alatt. Az Európai Bizottság megtiltaná az orosz energiahordozók beszerzését, veszélyben lehet a rezsicsökkentés. Az amerikai alelnök szerint még sokáig húzódhat az orosz-ukrán háború, közben konfliktus alakult ki India és Pakisztán között. Geopolitikai elemzés az Erőtér vendégeivel: Bendarzsevszkij Antonnal, az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány igazgatójával, illetve Demkó Attilával, az NKE John Lukács Intézet programvezetőjével. Házigazda: Pócza István
-
Miért marad el számos budapesti fejlesztés? Kőrösi Koppány, a Budapest Műhely alapítója szerint Magyar Péterék brüsszeli lépéseinek súlyos következményei lettek a fővárosra nézve. Kacsoh Dániel kérdésére azt is kifejtette a szakértő, hogy melyek azok baloldali önkormányzati döntések, amelyek a buli negyed nyomornegyeddé válásához vezethetnek.
-
Washington és Moszkva egyezkedik, Zelenszkij pozíciója inog, Trump véget vetne a háborúnak. De a valódi döntések nem Kijevben születnek – hanem háttértárgyalásokon és hatalmi alkukban. Itt a Mandiner Erőtér legújabb adása Földi László, titkosszolgálati szakértővel és Horváth Józseffel, a Szuverenitásvédelmi Kutatóintézet igazgatójával.
-
Trump első száz napja felforgatta a globális status quót: háttértárgyalásokkal készül a fegyverszünet, Európa háttérbe szorul, Zelenszkij mozgástere beszűkül. A nagyhatalmak újraosztják a pozíciókat – a világ erővonalai látványosan átrendeződnek. A Mandiner Stratéga e heti vendége Nógrádi György, biztonságpolitikai szakértő. Házigazda: Pócza István
-
Szalay-Berzeviczy András nemzetközi kapcsolatok elemző a változó világrendről. Trump motivációiról, Kína stratégiájáról és az Európai Unió esélyeiről.
-
Belebukik a Tisza Párt vezére a bennfentes kereskedelmi botrányába? Hogy áll most a pártok versenye? Kezet fogott-e Ferenc pápa emlékmiséjén Magyar Péter és Semjén Zsolt? Mikor lesz béke Ukrajnában? Ezekről is szót ejtett Bayer Zsolt publicista és Mráz Ágoston Sámuel, a Nézőpont Intézet elemzője a Mandiner szegedi rendezvényén!
-
Trump visszatér, a NATO szerepe kezd kiüresedni, Európa pedig lassan lekerül a geopolitikai térképről. A háttérben új világrend körvonalazódik: titkos hatalmi játszmák és a nemzetállamok eltűnő mozgástere jelöli ki a következő évtized irányait. A Mandiner Stratéga vendége Földi László, titkosszolgálati szakértő, a Védett Társadalom Alapítvány elnöke. Házigazda: Pócza István
-
Az ügyvéd Szilvay Gergellyel közösen a Mandiner Reakció élő, április 17-i adásfelvételének vendége volt. Kacsoh Dániel felvetésére a közönségtalálkozón szóba került a Tisza Párt legújabb botránya, a pártok erőviszonyai és a Trump-tornádó hatása is.
-
Ukrajna uniós csatlakozása elkerülhetetlennek tűnik – de vajon ki fizeti meg az árát? Kiss Rajmund, az MCC Diplomáciai Műhelyének vezetője beszél Brüsszel geopolitikai döntéseiről, a csökkenő uniós befolyásról és a közelgő Trump-viharról. A Reakció Kacsoh Dániellel legfrissebb epizódjából megtudhatják, mi vár ránk a világpolitika következő fordulóján!
-
Amerika strukturális válságban, Trump vámokkal zsarol, Kína pedig gazdaságilag már előzi Amerikát – de lesz ebből valódi háború? Ukrajna közben nyomulna az EU-ba, miközben Brüsszel már recseg. Lehet fegyverszünet húsvétkor, vagy ez csak újabb illúzió a frontvonalról? Geopolitikai elemzés az Erőtér vendégeivel, Bendarzsevszkij Antonnal, az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány igazgatójával, illetve Demkó Attilával, az NKE John Lukács Intézet programvezetőjével. Házigazda: Pócza István
-
Miközben Washingtonban elapadnak a források, Brüsszel egyre határozottabban veszi át a finanszírozói szerepet. Hálózatok, fedőszervezetek, külföldi pénzek és hazai hatalmi érdekek – mindez már nem a háttérben zajlik. A Mandiner Stratéga e heti vendégei Horváth József, a Szuverenitásvédelmi Kutatóintézet igazgatója, valamint László András, a Fidesz-KDNP európai parlamenti képviselője, a USAID által magyar szervezeteknek kifizetett politikai korrupciós források feltárásáért felelős kormánybiztos. Házigazda: Pócza István
-
Benjamin Netanjáhú budapesti látogatása kapcsán adott exkluzív interjút a Mandinernek az EMIH vezető rabbija. Szóba került a gázai helyzet, Európa kiüresedése, az antiszemitizmus elleni harc, de néhány kulisszatitkot is elárult a vizit kapcsán a rabbi.
-
Mi bizonyítja, hogy Magyarország Európa egyik legszabadabb állama? Hogyan oldják fel magukban a baloldaliak azt az ellentmondást, hogy miközben a Nyugatot a szabadság és a demokrácia mintapéldájának tekintik, addig Marine Le Pent politikai ellenfelei ellehetetlenítik, míg Magyar Péter egy bűncselekmény elkövetése után is retorziók nélkül, szabadon cselekedhet? Ezekre a kérdésekre kereste a választ Pityinger László, azaz Dopeman, Bokor Gábor, a Mandiner újságírója és Kacsoh Dániel.
- Mehr anzeigen