Folgen
-
Nem beszélünk zöldségeket! podcast sorozatunk utolsó részében Liptai Claudia, Farkasházi Réka és Moór Bernadett Bedhy arról beszélget Fördős Zével, hazánk talán legismertebb gasztrobloggerével, hogy milyen praktikus konyhai tippeket és trükköket érdemes bevetni a gyors és finom vacsorákhoz.
Megtudjuk továbbá azt is, hogy hogyan születnek a legizgalmasabb receptek, hogyan kaphatunk ütős párosításokat meglepő alapanyagokból, valamint miért szereti Zé a mikrót használni. -
Nem beszélünk zöldségeket! podcast sorozatunk utolsó előtti részében Liptai Claudia, Farkasházi Réka és Moór Bernadett Bedhy arról kérdezte Dr. Koncz Levente gyermekorvost, sportorvost, hogyan hat a digitális kultúra a gyerekek érzelmi és szociális fejlődésére. Az állandó jelenlét és túl nagy választék leterheli az agyat, a kék fény hatására pedig megváltozik a szervezet alváshormon szintézise. De hogyan szakítható meg ez az ördögi kör és hogyan adhatunk jó mintát a gyerekeknek?
-
Fehlende Folgen?
-
Nem beszélünk zöldségeket! podcast sorozatunk nyolcadik részében Liptai Claudia, Farkasházi Réka és Moór Bernadett Bedhy arról beszélgetett Gajdos Tamás televíziós műsorvezetővel, atlétával, futóval, hogyan válhat mindennapi szokássá a mozgás. Kiderült továbbá, mennyire fontos a családi minta szerepe, illetve, hogy megtaláljuk azt a mozgásformát, ami örömet okoz. Tamás szerint a hangsúly a rendszerességen, valamint a fokozatosságon kell, hogy legyen.
-
Nem beszélünk zöldségeket! podcast sorozatunk hetedik részében Liptai Claudia, Farkasházi Réka és Moór Bernadett Bedhy Dr. Piczkó Katalin pszichiáter, coach segítségével járt utána, hogy kinek mit jelent az önbizalom, illetve milyen hatással vannak a transzgenerációs minták és a környezet az önbizalom kialakulásában. Az epizódban arra is választ kapunk, hogy hogyan lehetséges átalakítani az otthonról hozott mintákat és hogyan fejleszthető az önbizalom belső erőforrások segítségével.
-
Nem beszélünk zöldségeket! podcast sorozatunk hatodik részében Liptai Claudia-nak, Farkasházi Réka-nak és Moór Bernadett Bedhy-nek Szöllősi Réka fenntartható élelmiszer-ellátási szakértő mesélte el, hogy hétköznapi emberként nap, mint nap mivel tehetünk a legtöbbet a fenntartható életmódért. Továbbá azt is megtudhatjuk, hogy a vásárlási szokásainkkal hogyan befolyásolható az ökoszisztéma diverzitása, valamint hogyan csökkenthető ökológiai lábnyomunk.
-
Nem beszélünk zöldségeket! podcast sorozatunk ötödik részében Liptai Claudia-val, Farkasházi Réka-val és Moór Bernadett Bedhy-el Varga Dóra dietetikus, okleveles táplálkozástudományi szakember osztja meg gondolatait arról, hogy mi a húsok, zöldségek és hüvelyesek ajánlott aránya az étrendben, miért hasznosak a növényi fehérjék, illetve hogyan tudjuk hozzászoktatni szervezetünket a hüvelyesek fogyasztásához.
-
Mit tehetünk az egészségünkért az új évben? Vajon a táplálkozás vagy a sport fontosabb az ideális testsúly eléréséhez?
Nem beszélünk zöldségeket! podcast sorozatunk negyedik részében Liptai Claudia, Farkasházi Réka és Moór Bernadett Bedhy Béres Alexandrát kérdezi arról, hogyan válhat szokássá a mozgás az életünkben, illetve tiltás helyett mi célravezetőbb az étkezés és a bevitt kalóriák tekintetében.
Tarts velünk és kövesd be csatornánkat a következő epizódokért!
Itt is meghallgathatsz minket:
Bonduelle web: https://www.bonduelle.hu/podcasts
Spotify: https://spoti.fi/3ssN6xV
Apple Podcasts: https://apple.co/3HDsOYP
Google Podcast: https://bit.ly/nem_beszelunk_zoldsege...
Kövess minket közösségi oldalainkon!
FB: https://www.facebook.com/bonduelle.hu
IG: https://www.instagram.com/bonduelle_hu/
Pinterest: https://hu.pinterest.com/bonduellehu/
#Bonduelle #podcast #NemBeszélünkZöldségeket #életmódpodcast -
Mitől lesz valaki “jó” nő? Mi szépít meg igazán egy nőt? Mitől lesz harmóniában egy ember? Vajon a külcsín vagy a belbecs számít jobban?
Nem beszélünk zöldségeket! podcast sorozatunk harmadik részében Liptai Claudia, Farkasházi Réka és Moór Bernadett Bedhy Gundel Takács Gábor televíziós műsorvezetővel beszélget a belső harmóniáról, valamint a test és lélek kapcsolatáról. -
Ki hogyan reagál egy-egy stresszes helyzetre? Hogyan lehetséges helytállni egyszerre több szerepben? Mindenki másképp ereszti ki a gőzt, de hogyan érdemes, illetve nem érdemes kezelni a stresszt? Mik a legjobb rövid, közép és hosszútávú szorongáscsökkentő technikák?
Nem beszélünk zöldségeket! podcast sorozatunk második részében Liptai Claudia, Farkasházi Réka és Moór Bernadett Bedhy többek között a stresszkezelés és a táplálkozás kapcsolatáról is beszélget Dr. Szondy Máté klinikai szakpszichológussal. -
Miért jó a mai nehéz helyzetben előre megtervezni a bevásárlásunkat? Hogyan lehet pazarlás nélkül és pénztárcabarát módon, de mégis teljes értékűen és egészségesen főzni, illetve étkezni?
Megújult Nem beszélünk zöldségeket! podcast sorozatunk második évadának első részében Liptai Claudia, Farkasházi Réka és Moór Bernadett Bedhy a tudatos tervezésről, valamint a pazarlásmentes főzésről beszélget Szöllősi Réka élelmiszerpolitikai szakértővel.
Itt is meghallgathatsz minket:
Bonduelle web: https://www.bonduelle.hu/podcasts
Spotify: https://spoti.fi/3ssN6xV
Apple Podcasts: https://apple.co/3HDsOYP
Google Podcast: https://bit.ly/nem_beszelunk_zoldsegeket_google_podcast
Kövess minket közösségi oldalainkon!
FB: https://www.facebook.com/bonduelle.hu
IG: https://www.instagram.com/bonduelle_hu/
Pinterest: https://hu.pinterest.com/bonduellehu/ -
Tudod, hogy mit nevezünk a superfood-nak? Nem kell azonnal az egzotikus, nehezen beszerezhető élelmiszerekre gondolnunk, ha magas vitamin- és ásványianyag-tartalmú zöldség- és gyümölcsféléket ennénk. Podcastunk legújabb epizódjában Szabó Adrienn dietetikus arról mesél, hogy hogyan alakíthatunk ki egy fenntartható étrendet, és hogyan előzhetünk meg akár egyes betegségeket is a kiegyensúlyozott táplálkozás segítségével.
-
Mennyire határozza meg közérzetünket, érzéseinket, viselkedésünket a minket körülvevő tér és a tárgyak? Miért van az, hogy akár teljesen irracionális módon kötődünk helyekhez? Vannak-e a „jó tér” kialakításának objektív feltételei? Dúll Andrea környezetpszichológus segít megérteni, hogyan befolyásolja mentális-lelki egészségünket a környezetünk.
-
Az egészséges táplálkozást nem tudjuk szétválasztani a tudatos táplálkozástól. Vrábel Kriszta, a 160 grammos diéta megalkotója saját gyógyulástörténetéről, a kiegyensúlyozott és teljes értékű táplálkozásról, a túlzott szénhidrátbevitelről mesél, és azt is elárulja, hogy hogyan tudunk a gyerekek étrendjébe észrevétlenül több zöldséget csempészni.
-
Van olyan ember a környezetedben, akinek nem fáj a háta? Az elmúlt tíz évben megnégyszereződött a gerincbetegek száma a világon, és a mozgásszervi problémával élő emberek száma Magyarországon is jelentősen emelkedett. Nem is gondolnánk, de gerincünkre nézve nem az ülés, hanem a statikus testhelyzet a legveszélyesebb, sok esetben pedig akár nőgyógyászati megbetegedések is állhatnak a csípőkörüli fájdalmak hátterében. A mozgásszervi problémák megelőzésére, kezelésére és a fájdalom csökkentésére már különböző technikák léteznek, de mindegyikben kulcsfontosságú szerepet játszik a mozgás. A gerincbarát mozgásformákkal kapcsolatban Almásy Csilla kalauzol el bennünket.
-
Klímaváltozás, fenntarthatóság – e témákról napjainkban az élelmiszeripar vonatkozásában is nagyon sokat beszélünk. Vajon tényleg a csomagolásmentesség az egyetlen helyes út, vagy léteznek ennél hétköznapibb, komfortosabb lépések, amelyeknek köszönhetően fenntarthatóbb lehet az életvitelünk? Merre halad a jövő élelmiszerpolitikája? Ezekre a kérdésekre Szöllősi Réka, élelmiszerpolitikai szakértő ad válaszokat.
-
Miért van az, hogy egyes embereknél az evés a bűntudat érzéséhez kapcsolódik, és mi köze az evészavaroknak a kontrollhoz? Mit értünk valójában harmonikus és kiegyensúlyozott táplálkozás alatt? Hogyan tartható fenn egy egészséges én- és testkép és milyen lelki befolyásoló tényezők játszanak szerepet egyes krónikus betegségek kialakulásában? E kérdésekben Kohlné Dr. Papp Ildikó, hazánk egyetlen, egyszerre pszichológus és dietetikus végzettségű szakembere lesz segítségünkre.
-
Trokán Nóra szenvedélye a lovaglás. Számára a természet közelsége, a mozgás és a lóval való munka alapvető fontosságú ahhoz, hogy jól legyen. Hogy mit jelentenek számára a családja gasztronómiai hagyományai, hogyan alakította ki testi-lelki egyensúlyát, életvitel- és étrendbeli tudatosságát - erről mesél a színésznő Tatár Csillának.
-
Mit tehetünk, ha szeretnénk környezettudatosabban élni, de nem akarunk lemondani a megszokott életvitelünkről és a számunkra kedves szokásokról? Lehet-e fenntartható az életmódunk, ha húst, banánt, avokádót és kávét is fogyasztunk? Mit tesznek és mit tehetnek az éttermek és a vendéglátóhelyek azért, ha szeretnének környezettudatos módon működni? Ezekre a kérdésekre keresi a választ Tatár Csilla és Kiss-Szabó Eszter, a Felelős Gasztrohős Alapítvány kommunikációs vezetője.
-
Akár vegaként, akár vegánként, akár mindenevőként táplálkozik az ember, fontos a tudatosság és a tervezés. A vegán életmód korántsem olyan bonyolult, mint azt sokan képzelik - nemcsak salátaevésből áll, és mégcsak időigényesnek sem mondható. De mi a helyzet akkor, ha az ember várandósan, majd kisgyermeket nevelve is ezt az étrendet követi? Milyen az élet "vegamamaként" és hogyan viszonyul ehhez a gyermek és az ítélkező környezet? Erről mesél új podcast epizódunkban Fancsikai Eszter.
-
Meglévő szokásainkon, életvitelünkön, jól begyakorolt sémáinkon, netán függőségeinken változtatni talán a legnehezebb feladat egy felnőtt ember számára. Hogy erre mégis hogyan lehetünk képesek, mi kell ahhoz, hogy békére leljünk önmagunkkal, arra az ország egyik legismertebb klinikai szakpszichológusa Almási Kitti adja meg a választ.