Folgen
-
Myślicie, że historia Bonusa to coś, co nigdy wam się nie przydarzy? Po tym wywiadzie zmienicie zdanie. To tak naprawdę dwie rozmowy: pierwsza o książce i walce o sprawiedliwość, systemie, prokuraturze, ofiarach czy politykach. A druga o muzyce – otwieraniu głowy, rozwoju i planach. Bonus RPK i Janusz Schwertner odpowiedzieli na pytania Jacka Sobczyńskiego i JJ-a Święcickiego, a wszystko to w związku z premierą książki „Moje życie, moja sprawa”. Zupełnie szczerze – jedna z mocniejszych rozmów w historii newonce.
-
Nowy album, zagraniczni goście i ciekawa trasa koncertowa - Żabson godnie świętuje swoje 10-lecie na scenie. Tuż po premierze „Hollywood Smile" opowiedział JJ-owi o kulisach współpracy z Wizem Khalifą czy Homixide Gang, podróżach do Stanów Zjednoczonych czy samym pomyśle na ten projekt.
-
Fehlende Folgen?
-
Trenerzy rozwoju osobistego ich nienawidzą. Znaleźli trzy proste triki, żeby było dobrze po czterdziestce. „Ozempic, terapia i UroFuraginum” – wymieniają Astek i Rado Radosny podczas rozmowy towarzyszącej premierze nowego albumu Dwóch Sławów, „Dobrze by było”. Jeszcze na fali hucznego jubileuszu płyty „Ludzie sztosy”. Okej, żarty na bok. To jest poważny wywiad o dziedzictwie Sławów i o tym, w jakim miejscu obecnie się znajdują – zarówno na scenie, jak i w życiu.
-
Film „Don’t f*ck with Liroy” w polskich kinach od 21 marca, a Jacek Sobczyński już teraz pogadał z jego bohaterem. Zabawne, bo Liroy… jeszcze nie widział filmu; zobaczy go w wyjątkowych okolicznościach. Dlaczego dopiero wtedy? Czemu chciał, żeby film o nim powstał za jego życia? Kto wystawał pod blokiem, żeby go poznać, z którymi raperami nie miał po drodze w latach 90., jak doszło do pogodzenia się z Fazim i co odpowiedział Tedemu na zarzut o zbyt długie zwlekanie z wydaniem albumu? Wszystkie odpowiedzi znajdziecie w tej rozmowie.
-
Tydzień przed startem unikalnego projektu Night Embassy Warsaw rozmawiamy z Maxem Kabarą, ambasadorem akcji i autorem programu fashion. Co go inspiruje? Jak wyglądał proces tworzenia programu na Night Embassy Warsaw? I jaka jest granica między wolnością artystyczną a chaosem? Sponsorem odcinka jest Night Embassy Warsaw. Więcej na: https://www.night-embassy.pl/
-
Tatuaż jest językiem nie tylko sztuki, ale też formą zapisywania historii i energii miasta. Jak stworzyć studio tatuatorskie, które ma swoje DNA? Czy w Polsce podchodzi się inaczej do tej formy ekspresji niż na zachodzie? Yulia rozmawia z tatuażystami Julią Szewczykowską i Michał Boryszem o ich twórczości i projekcie Night Embassy Warsaw, w który są zaangażowani. To właśnie Julia i Michał już w niedzielę 2 lutego zaprezentują swój niezwykły showcase – podczas 3. dnia NEW, który odbędzie się w Pałacu Kultury i Nauki. Bilety dostępne są na Going. Sponsorem odcinka jest Night Embassy Warsaw.
-
W tym specjalnym odcinku Yulia spotyka się z przedstawicielkami kolektywu POISE, który odpowiada za muzyczny program Night Embassy Warsaw. To niepowtarzalne wydarzenie odbędzie się w weekend 31.01-02.02, a headlinerem pierwszego dnia (piątek – 31.01) będzie Święty Bass.
W podcaście usłyszycie opowieści o paryskiej odsłonie projektu, analizę polskiego nightlife’u z queerowej perspektywy oraz potrzebne refleksje nad bezpieczeństwem w klubach. Sponsorem odcinka jest Night Embassy Warsaw.
Jeśli chcecie być częścią wydarzenia, po bilety na Night Embassy Warsaw zaglądajcie do Going. Sponsorem odcinka jest Night Embassy Warsaw.
-
Gościniami newonce.specials były Magdalena Pilarska i Marysia Turkowska z Banku BNP Paribas, które w ramach akcji "Stereotypy nie pracują" obalają mity związane z pracą w banku oraz wchodzącymi na rynek pracy przedstawicielami Generacji Z. Czy praca w banku jest naprawdę tak nudna, jak niektórzy mówią? I czy młodzi są aż tak roszczeniowi, leniwi, nielojalni czy przyklejeni do telefonów? Przekonajcie się sami! Sponsorem odcinka jest BNP Paribas Bank Polska.
-
Świeżo po premierze EP-ki „CRUSH”, największa fanka zespołu Pearl Jam w Polsce wpadła do nas pogadać między innymi o odrodzeniu muzyki gitarowej, o kondycji popu w naszym kraju i o bohaterach swoich utworów. Czy ktoś napisał kiedyś piosenkę o Ofelii? Czy wkurzają ją pytania o „M jak miłość”? Dowiesz się tego, jeśli odpalisz najświeższy wywiad przeprowadzony przez Nianiu.
-
Są jednymi z najpopularniejszych podcasterów w Polsce, a do księgarń trafiła właśnie druga część ich „Polskiego milenium”, tym razem poświęcona latom 2005-2010. Czyli czasom pierwszych rządów PiS i pierwszych rządów Platformy Obywatelskiej, „Magdy M.”, „Kasi i Tomka”, ekspansji polskich komedii romantycznych i, wiadomo, beefu Peja vs. Tede. Nie mogliśmy nie zaprosić ich do studia, żeby powspominać. Sprawdźcie rozmowę Jacka Sobczyńskiego z duetem Podcastex, czyli Bartkiem Przybyszewskim i Mateuszem Witkowskim. Sporo nostalgii, sporo śmieszkowania, ale będzie też na poważnie.
-
Co różni bangery powstałe po 2010 roku od rapsów z najtisów i lat dwutysięcznych? Koncerty takich wykonawców jak Travis Scott, Kanye West czy Future dostarczają ludziom mnóstwo energii, którą spożytkować można przykładowo, tworząc ścianę śmierci. Oczywiście w klubie czy w domu mamy do czynienia z bardziej lightową wersją, ale w gruncie rzeczy chodzi o tę nową, charakterystyczną energię. Dodajcie nasze rekomendacje do waszej playlisty na domówkę i obserwujcie pogo w waszym mieszkaniu.
Sponsorem podcastu jest Samsung, producent odkurzaczy Bespoke Jet. Mistrz biforów. Król afterów.
-
PRO8L3M puentuje celebrację dekady działalności serią trzech koncertów (23.11 – Trójmiasto, 30.11 – Katowice, 13.12 – Warszawa), oddając przy tym hołd swoim kinematograficznym fascynacjom. I właśnie głównie o tych fascynacjach porozmawiał Filip Kalinowski z Oskarem i Steezem w wywiadzie, który sięgnął koneksji CIA z Hollywood czy „Krainy miodu” – macedońskiego filmu o pszczołach. Ale jest też o nowej odsłonie „Art Brut”…
-
T-Mobile Electronic Beats Stage prezentuje rozmaite zjawiska z kręgów tanecznej elektroniki i muzyki klubowej. W specjalnej odsłonie Digital Booty Lala Osek spotkała się z Mileną Głowacką. Reprezentantka klasycznej, rasowej odmiany techno spod szyldu Detroit i berlińskiego Tresora wystąpi na tegorocznej edycji Tauron Nowa Muzyka Katowice. Audycja okraszona rozmową oraz dj setem. Sponsorem odcinka jest T-Mobile Polska.
-
„Zwykły człowiek, niezwyczajny MC” z rozmową towarzyszącą premierze albumu, który w dniu wywiadu trafił na pierwsze miejsce OLiS-u. Doświadczenia psychodeliczne, pamięć, tożsamość, Gdynia i hip-hop, czyli dookoła „ACID MORO”.
-
Mało jest przestrzeni, gdzie można sobie merytorycznie pogadać o butach, streetwearze, czy szerzej – stylu. Bagi i Inez, członkowie ekipy DRE$$CODE oraz stylistka Marysia Duda wpadli do studia newonce, żeby porozmawiać o fenomenie powracających trendów w modzie, skupiając się na niezmiennie popularnych adidasach, które królują na rynku od kilkudziesięciu lat. Rozmowę poprowadził Mih Michalski – ojciec założyciel newonce.Partnerem rozmowy jest adidas [współpraca reklamowa]
-
Przez ostatnie trzy i pół roku była związana z naszym radiem, realizując łącznie sześć autorskich audycji. Teraz wraca jednak do „macierzystej” stacji, gdzie pracowała wcześniej przez blisko dwie dekady. Co zastała przy Myśliwieckiej? W jaki sposób zamierza odbudować zaufanie słuchaczy? Czym będzie wyróżniała się jej Trójka? Czy zamierza korzystać z doświadczeń w newonce? Rozmawiamy z Agnieszką Szydłowską, która objęła stanowisko dyrektorki Programu Trzeciego Polskiego Radia.
-
Kto jest najbardziej szczęśliwy i z czego to wynika? Czy szczęście można sobie wypracować? Czy generacja Z może się dogadać z pokoleniem silversów? W rozmowie Lecha Podhalicza z Anną Adrian z Otodom, inicjatorką kampanii “Szczęśliwy Dom” oraz Markiem Kamińskim, filozofem i podróżnikiem, odpowiadamy na te pytania i zastanawiamy się, czym w ogóle jest dobrostan. Będzie też o różnych sposobach na budowanie swojego szczęścia w domu i różnicach w podejściu do codzienności w zależności od etapu naszego życia. Sponsorem podcastu jest Otodom.
-
"Szczęśliwy dom" to projekt badawczy realizowany przez Otodom, SWPS oraz Polityka Insight. W ramach tegorocznej kampanii powstał m.in. raport "Młodzi dorośli - szczęście do poprawki?". Wyniki pokazują wyraźnie - młodzi dorośli są najmniej szczęśliwą grupą mieszkańców Polski. Pewnie zapytacie - dlaczego? Psycholożka dr Ewa Jarczewska-Gerc z SWPS oraz Sebastian Kulis, bloger kulinarny i ambasador projektu "Szczęśliwy dom", rozmawiają z Lechem Podhaliczem o tym, co wpływa na poczucie dobrostanu w miejscu zamieszkania i co młodzi mogą robić, by żyło im się lepiej? Sponsorem podcastu jest Otodom.
-
Kilka dni przed wydarzeniem w Chorzowie Jimek znalazł chwilę by odwiedzić nas w Warszawie. Wpadł do Sworo i opowiedział nieco o nadchodzącym koncercie “Historia Polskiego Hip-Hopu II", który odbędzie się na stadionie Śląskim już w najbliższą sobotę. Zdradził, jak wyglądają przygotowania i który raper (bądź raperka) najbardziej go zaskoczył podczas prób. Dlaczego nie został DJem i jak wygląda praca z z Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia w Katowicach? Dowiecie się z podcastu. Sponsorem epizodu jest Going.
-
Trzy razy po pięć godzin. Serio. Ale warto, i to bardzo, bo „Królestwo” to już klasyk kina i telewizji. Tak, kina i telewizji, skoro projekt Larsa von Triera, nazywany duńską odpowiedzią na „Twin Peaks”, był początkowo dedykowany małemu ekranowi. Okazał się jednak tak dobry, że reżyser wrzucił go także do kin. Teraz von Trier prezentuje trzecią część trylogii, „Exodus”, a my możemy obejrzeć całość w wybranych kinach na terenie całego kraju. W rozmowie z Jackiem Sobczyńskim Jakub Duszyński, dyrektor artystyczny Gutek Film (dystrybutora „Królestwa”) i Mateusz Demski, dziennikarz filmowy, opowiedzieli o tym, dlaczego ten tytuł to jest must-see dla wszystkich fanów jakościowego kina.
- Mehr anzeigen