Folgen
-
Az idei, kétszámjegyű autópiaci növekedés után jövőre több bizonytalanság is nehezítheti az autópiac bővülését. Miként hat az ügyféligények változása és az uniós szabályozás az új- és használtautók kereskedésére, és miként reagálhatnak erre a lízingszolgáltatók? Legújabb podcast epizódunkban ezt járta körbe Szentpéteri Balázs, a Merkantil Bank értékesítési vezetője és Bertalan Gábor autósblogger, akiket Herman Bernadett, a Bank360 pénzügyi szakújságírója és Sigmond Árpád, az OTP Bank kommunikációs tanácsadója kérdezett.
-
A koronavírus, az energiaválság és az infláció jelentősen megnövelte az önkormányzatok működési és a dologi kiadásait, valamint a bérköltségeket, miközben bevételi oldalon a központi kormányzat csökkentette például az iparűzési adót. A podcastunk legújabb epizódjában többek közt arra kerestük a választ, hogy milyen kihívásokkal küzdenek jelenleg az önkormányzatok, mit érzékel ebből a lakosság. Kitérünk még arra, hogy hogyan alakulnak a finanszírozási igények, és hogyan tudja a bankszektor hatékonyan támogatni az önkormányzatokat pénzügyi helyzetük stabilizálásában.
-
Fehlende Folgen?
-
Podcastunk legújabb epizódjában a szeptember 1-től bevezetett qvik fizetési megoldásokról beszélgettünk szakértőinkkel. Az epizódban érintettük a mobilfizetések hazai alakulását, valamint arról is beszéltünk, hogy hol találkozhatnak a qvik fizetési megoldásokkal az ügyfelek.
-
Szeretnél megtakarítani, de nem tudod, hogyan állj neki? Lehet kicsiben is kezdeni vagy akkor érdemes, ha már nagyobb összeget tudok félrerakni? Vannak online megoldások, vagy csak a bankfiókban tudnak segíteni? Ezekről a kérdésekről beszélgetünk podcastunk legújabb adásában, Fabriczki Ritával az OTP Bank megtakarítási termékekért és szolgáltatásokért felelős területének vezetőjével.
-
Átlagosan fejenként 330 ezer forintot költ egy magyar család külföldön, és idén többen is engedhették meg maguknak a külföldi nyaralást – olvasható a Visa legfrissebb, 7 országra kiterjedő kutatásában. Honfitársaink utazási és fizetési szokásairól Juhász Katalinnal, a Visa regionális termékfejlesztésért felelős igazgatójával és Máriás Endrével, az OTP Bank bankkapcsolati területének vezetőjével beszélgettünk.
-
Két évtizeden át évi 30 százalékos állami támogatás járt a lakástakarékpénztári befizetésekre, így nagyon népszerű lett ez a megoldás, egészen 2018 őszéig, amikor megszűnt ez a kedvezmény. Tavaly március 1-től azonban az OTP Banknál újra elérhetővé vált egy hasonló bónusszal kecsegtető konstrukció. Mostani adásunkban az elmúlt egy év tapasztalatiról és a lakáscélú megtakarításról beszélgetünk szakértőnkkel.
-
A nyári időszak egyszerre jelentheti a fiatalok számára a kikapcsolódást és a szórakozást, valamint diákmunkák, időszakos vagy épp gyakornoki munkák vállalását is. Egy biztos, pénzügyi vonzata mindegyiknek van. És bár több kutatás is rámutatott, hogy a mai fiatalok egyre tudatosabbak a munkavállalás és mindennapi pénzügyeik területén, nyáron hajlamosak a költéseket lazábban kezelni.
Milyen motivációkkal, ambíciókkal vágnak bele a fiatalok a diákmunkába? Mennyire tudnak megtakarítani és ha igen, milyen célokra tesznek félre? Milyen tanácsokkal, eszközökkel lehet őket segíteni abban, hogy ne folyjon ki a kezük közül a megkeresett pénz vagy épp tudjanak a költségeiken faragni még kikapcsolódás közben is?
Ezekről beszélgetettünk Máriás Endrével, az OTP Bank bankkapcsolati területének vezetőjével, Rácz Balázzsal, a Fürge Diák Iskolaszövetkezet területi igazgatójával és Mózer Mártonnal, az OTP Bank gyakornokával, egyetemi hallgatóval. -
Miben hasonlít az agrárium a labdarúgó-Európa-bajnokságra? Mennyire vonzó ma az ágazat a tehetséges fiatalok számára? Mire számíthatnak 2024-ben az agrárvállalkozások az időjárás és a gazdasági környezet szempontjából, és milyen forrásokhoz juthatnak kitűzött céljaik megvalósításához? Többek között ezekről beszélgettünk Szabó Istvánnal, az OTP Bank Agrárgazdasági Értékesítési Igazgatóságának vezetőjével.
-
A bankszámla része a mindennapjainknak, azonban havi szinten nagyon sok pénzt fizethetünk ki számlánk fenntartására, ha nem vagyunk kellően körültekintőek. Érdemes időközönként megnézni és átgondolni, hogy a meglévő bankszámlacsomagunk még mindig a legjobb-e az egyéni igényeinkhez képest. Podcastunk mostani adásában a bankszámlákról és azok költségéről beszélgetünk Kökény Dáviddal az OTP Bank bankkapcsolati termékfejlesztési szenior menedzserével.
-
A napokban kezdődött az U20-as magyar sakkbajnokság, amelyen a tavaly október elején korosztályos Európa-bajnoki címet szerző Palczert Mátyás is részt vesz. Az ifjú sakkmester tevékenységét régóta támogatja az OTP Bank, de van-e még a sakkban innováció, és miként használhatják a játékosok a mesterséges intelligenciát. Egyebek mellett ezekre a kérdésekre adott választ Palczert Mátyás, valamint Jakobetz László FIDE-mester és Nagy Zoltán Péter, az OTP Bank Marketing és Kommunikációs Igazgatóságának vezetője.
Hivatkozások az elhangzó gondolatokhoz:
1:15 - Palczert Mátyás Európa-bajnok: https://chess-results.com/tnr797322.aspx?lan=1&art=1&rd=9&fed=HUN&flag=30
1:55 - Rapid- és villámsakk, mint gyorsított versenyformák: https://hu.wikipedia.org/wiki/Vill%C3%A1msakk
12:21 - Meglepetésében a székéről leborult versenyző: https://www.youtube.com/watch?v=HM36Y4y0Eqs -
A legújabb adásunkban a bankfiókok szerepéről és a megváltozott ügyféligények kiszolgálásáról beszélgetünk. Milyen csatornákat használnak az ügyfelek? Hogyan változtak meg a banki ügyintézési szokásaik? Többek között ezeket is megtudhatod a legfrisebb podcastunkból. A kérdésekre Horváth Tímea az OTP Bank Lakossági kiszolgálásáért felelős ügyvezető igazgatója válaszol.
-
Sok munkavállaló tapasztalhatta már meg Magyarországon, hogy miért lehetnek hasznosak a béren kívüli juttatások, mint a SZÉP-kártya, az egészségpénztári vagy épp nyugdíjpénztári tagság. De vajon milyen mértékű cafeteriával elégedettek a dolgozók és mennyire meghatározó ez a csomag a munkahelyválasztásnál?
És vajon miért éri meg egy munkáltatónak ez a juttatás? Milyen anyagi és adminisztratív terhet jelent ez cégeknek? Hogyan hat vissza ez a befektetés a cég termelőképességére és hatékony működésére?
Lendvai Mónika, az OTP Bank SZÉP kártya üzletágvezetője, Nagy Csaba, az OTP Nyugdíjpénztár ügyvezető igazgatója, valamint Kovács Tamás Attila, az OTP Egészségpénztár ügyvezető igazgatója ezeket a kérdéseket járta körbe friss podcast epizódunkban. -
Magyarországon hogyan definiáljuk a „zöld” ingatlanokat? Mit jelent ez pontosan? Hogyan, milyen módon érdemes elvégezni az esetleges korszerűsítéssel kapcsolatos számításokat? Hogyan változik novemberben az energetikai besorolás? Többek között ezekről a témákról is beszélgettünk szakértőinkkel Vései Eszter okleveles építészmérnökkel, valamint Kasziba Erikával, az OTP Bank lakáshiteleinek üzletfejlesztését végző csapat szakmai vezetőjével.
-
Ha az OTP Bank telefonos ügyfélszolgálatát hívja (Contact Center), mostantól az OTP MobilBankon keresztül is azonosíthatja magát. Így lényegesen lerövidülhet az ügyintézéssel eltöltött idő, hiszen Önnek a telefonos ügyintézés kezdetekor nem kell személyes és banki termékeivel kapcsolatos adataival azonosítania magát – a telefonjához tartozó ujjlenyomatával vagy arcelismeréssel, vagy akár az OTP MobilBanki alkalmazáshoz tartozó PIN-kódja megadásával is biztonságosan igénybe tudja venni ügyintézőink segítségét. Mi a háttere és hogyan működik?
Az OTP Bank podcast-sorozatának legutóbbi adásában erről beszélgettünk vendégeinkkel, Pesti Kornéliával az OTP Bank Contact Centerének igazgatójával, valamint Kaszab Gáborral, a Contact Center üzletfejlesztési főosztályvezetőjével. -
Elkezdődött az új tanév, ami sok kihívást tartogathat a szülők számára. Az OTP Bank podcast-sorozatának legutóbbi adásában arról beszélgettünk vendégeinkkel, Kertes Noémivel, az OTP Bank termékfejlesztési szakértőjével, valamint Endrész Tímea kétgyerekes anyukával, szabadúszó újságíróval és podcasterrel, hogy hogyan érdemes felkészülni pénzügyi szempontból az iskolakezdésre.
-
Mennyire gondolkodnak tudatosan a fiatalok a pénzügyekről, amikor bekerülnek a felsőoktatásba? Milyen szempontokat kell figyelembe venniük és milyen költségekkel kell számolniuk ma Magyarországon? Milyen lehetőségeik vannak bevételre szert tenni és milyen eszközök és gyakorlatok segíthetnek a tudatos tervezésben és abban, hogyan ne folyjon ki a kezükből a pénz hó végére?
Egyebek mellett ezekre a kérdésekre kereste a választ az OTP Bank podcast-sorozatának legutóbbi epizódja, amelynek vendége Kertes Noémi, az OTP Bank kiemelt bankkapcsolati termékfejlesztési tanácsadója, Szabó Kata, az OTP Bank egyetemista gyakornoka, valamint Márkus Attila a Diákhitel Központ felsőoktatási szakértője volt. -
Mennyien, és mekkora adományokkal támogatnak társadalmi célú programokat az OTP Bank felületein? Hogyan és milyen kezdeményezések támogathatók? Miért hirdetett nemrég kampányt a hitelintézet és a Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat egy új fogászati busz megvásárlására? Egyebek mellett ezekre a kérdésekre adott választ az OTP Bank Podcast-sorozatának legutóbbi epizódjában Nagy Zoltán Péter, a hitelintézet Marketing és Kommunikációs Igazgatóságának vezetője, valamint Dr. Edvi Péter, a Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat elnöke.
-
Hol tartanak gyerekek a pénzügyi ismeretek terén? Kinek a feladata az edukáció? Mi ebben a szülőknek, az iskolának, vagy akár a bankoknak a szerepe? Milyen témákkal és módszerekkel érdemes elkezdeni a pénzről beszélgetni otthon a gyerekkel? Miért fontos, hogy mihamarabb szó essen a pénzügyekről családon belül?
Egyebek mellett ezekre a kérdésekre kereste a választ az OTP Bank podcast-sorozatának legutóbbi epizódja, amelynek vendége Csufor Lilla, az OTP Fáy András Alapítvány képzési igazgatója, valamint Nagy László Nándor kétgyermekes gazdasági és pénzügyi szakújságíró volt. -
Rugalmas ügyintézés, időspórolás, pár dolog, amit a mobilbankárok segítségével elérhetnek az ügyfelek. Hogy milyen esetekben tudnak segíteni a mobilbankárok és, hogyan működnek együtt a fióki kollégákkal, többek között erről beszélgettünk legújabb podcastunkban vendégeinkkel, Bariczné Szabó Ivett senior lakáshitel tanácsadóval és Hajdu Sándor mobilbankárral.
-
Az OTP Bank podcastjában ezúttal a banki adatokkal való visszaélésekről, az adatok megszerzésére irányuló csalási, megtévesztési kísérletekről és az ellenük való hatékony védekezésről beszélgetünk. Sonjic Lászlót, az OTP Bank Informatikai és Bankbiztonsági Igazgatóságának vezető tanácsadóját kérdezzük.
- Mehr anzeigen