Folgen
-
W kolejnym odcinku serii zastanawiamy się, jak przemysł, a szczególnie sektor chemiczny, może ograniczać emisje. W pierwszej rozmowie Agnieszka Ozga z Gaz-Systemu opowiada, jak operator systemu przesyłowego gazu angażuje się w dekarbonizację. W drugiej części Piotr Kapuściński z Qemetica Soda mówi o przeszkodach, jakie przemysł chemiczny napotyka na ścieżce transformacji i o inwestycjach, które mogą pomóc w ich przezwyciężeniu.
Rozmowy prowadzi Julia Cydejko.
Zapraszamy! -
W dzisiejszym odcinku Marek Świerczyński i Jan Jęcz opowiadają o zwycięstwie Donalda Trumpa, zastanawiają się, jaką politykę będzie uprawiał przyszły prezydent USA i jakie są dobre strony jego wygranej.
Rozmowę prowadzi Andrzej Bobiński.
Zapraszamy! -
Fehlende Folgen?
-
W ostatnim odcinku serii przyglądamy się sytuacji małych i średnich przedsiębiorstw i wyzwaniom, którym muszą sprostać. Irena Pichola z FOB wyjaśnia, czym jest raportowanie ESG, a Karolina Opielewicz z KIG opowiada, jak wygląda transformacja energetyczna z punktu widzenia małego i średniego biznesu. Na koniec Agnieszka Szeląg-Turkiewicz z mBanku zastanawia się, czy sektor MŚP jest gotowy na zmiany w zakresie raportowania ESG.
Rozmowy prowadzi Robert Tomaszewski.
Partnerem projektu "Zrównoważona transformacja" jest mBank. Więcej informacji na stronie www.mBank.pl/zrownowazonatransformacja/ -
W dzisiejszym odcinku Marek Świerczyński i Janek Jęcz podsumowują amerykańską kampanię, wspominają jej najciekawsze wydarzenia i dyskutują, kto wygra oraz co może wydarzyć się później.
Rozmowę prowadzi Andrzej Bobiński.
Zapraszamy! -
W dzisiejszym odcinku Wojciech Szacki i Joanna Sawicka zastanawiają się, jak zmieni się polski krajobraz polityczny, jeżeli Donald Trump wygra wybory prezydenckie w USA. Szukają odpowiedzi na pytania, czy Polaków ogarnie poczucie zagrożenia, jak zmienią się notowania partii i jacy kandydaci wystartują w polskich wyborach prezydenckich.
Rozmowę prowadzi Andrzej Bobiński.
Zapraszamy! -
#studionasłuch już we wtorek, 29 października. Od 18:00, w warszawskim barze Studio, analitycy Polityki Insight będą rozmawiać o wyborach amerykańskich. Co mówią sondaże i czy można im ufać? Czy na finiszu kampanii mogą pojawić się większe zmiany? Czy remis w sondażach to dobra wiadomość dla Donalda Trumpa?
W drugiej części poruszymy temat nadchodzących wyborów prezydenckich w Polsce. Uporządkujemy plotki i ostatnie medialne doniesienia, spróbujemy przewidzieć listę kandydatów i omówimy możliwe zwroty akcji. Przeanalizujemy największe zagadki tej prekampanii: czy PiS wybiera kandydata według tajnego planu, czy może Jarosław Kaczyński stracił kontrolę nad partią? Czy Donald Tusk zakończy narastający spór o kandydatury w swojej partii? Czy Trzecia Droga zmieniła się w ślepą uliczkę? Czy Magdalena Biejat wysunęła się na prowadzenie jako kandydatka Lewicy? I wreszcie – gdzie jest Sławomir Mentzen? -
W siódmym odcinku serii zastanawiamy się, jak biznes może ograniczać swój negatywny wpływ na klimat. Ryszard Kolasiński z Polityki Insight opowiada, czym jest inicjatywa Science Based Targets Initiative (SBTi), a Jan Domanik z PwC mówi, jak polscy przedsiębiorcy radzą sobie z dekarbonizacją. Na koniec Ilona Garanty z mBanku wyjaśnia, jak sektor finansowy pomaga firmom ograniczać ślad węglowy.
Rozmowy prowadzi Robert Tomaszewski.
Partnerem projektu "Zrównoważona transformacja" jest mBank. Więcej informacji na stronie www.mBank.pl/zrownowazonatransformacja/ -
W dzisiejszym odcinku Kinga Brudzińska i Anna Maria Dyner opowiadają o Serbii, Gruzji i Mołdawii, czyli o krajach, które są przedmiotem rywalizacji Unii Europejskiej z Rosją.
Rozmowę prowadzi Tomasz Sawczuk.
Zapraszamy! -
W dzisiejszym odcinku Andrzej Smołko, ekspert ds. sztucznej inteligencji w firmie Qemetica, opowiada, jak przedsiębiorcy korzystają ze sztucznej inteligencji, jakie przynosi korzyści i gdzie kryją się zagrożenia. W drugiej części Joanna Gorzędowska z DePoly wyjaśnia, jak koncepcja gospodarki obiegu zamkniętego może pomóc przemysłowi chemicznemu w utrzymaniu konkurencyjności.
Rozmowy prowadzi Julia Cydejko.
Zapraszamy.
Partnerem serii jest Qemetica. -
W dzisiejszym odcinku Wojciech Szacki opowiada o pomyśle PiS na prawybory, o zwolennikach i przeciwnikach tego rozwiązania oraz ocenia szanse poszczególnych kandydatów. W drugiej części Joanna Sawicka mówi o rywalizacji Rafała Trzaskowskiego i Radka Sikorskiego, a także zastanawia się, dlaczego Donald Tusk zwleka z namaszczeniem kandydata.
Rozmowę prowadzi Andrzej Bobiński.
Zapraszamy! -
W kolejnym odcinku Adam Czerniak z Polityki Insight opowiada, czym są fundusze private equity i venture capital i jaka jest ich rola we współczesnej gospodarce. W drugiej rozmowie Małgorzata Bobrowska z Polskiego Stowarzyszenia Inwestorów Kapitałowych wyjaśnia, jaka jest relacja między funduszami inwestycyjni i zrównoważonym finansowaniem. Na koniec Tomasz Niewola z mInvestment Banking opowiada jak fundusze inwestycyjne podchodzą do inwestycji w Polsce.
Rozmowy prowadzi Robert Tomaszewski.
Partnerem projektu "Zrównoważona transformacja" jest mBank. Więcej informacji na stronie www.mBank.pl/zrownowazonatransformacja/ -
Marek Świerczyński rozmawia z Anną Marią Dyner o sytuacji na frontach wojny w Ukrainie, dyplomatycznej ofensywie Wołodymyra Zełenskiego i reakcjach na jego “plan zwycięstwa”. W drugiej części podcastu rozmówcą Marka jest gen. bryg. Artur Kuptel, szef Agencji Uzbrojenia, który podsumuje umowy, wydatki i koszty polskich zbrojeń.
-
Jak europejscy potentaci zbrojeniowi widzą szanse pobudzenie przemysłu obronnego i jak korzystają na zwiększonych wydatkach na wojsko. Czy i jakie znaczenie mają w tym nowe inicjatywy Unii Europejskiej. Marek Świerczyński rozmawia z przedstawicielami firm Kongsberg, Saab i Thales o szansach i perspektywach obronnego wzmożenia w Europie.
-
Rocznica wyborów 15 października została uczczona kłótnią o Strategię migracyjną, ostatecznie przyjętą przez Radę Ministrów. Andrzej Bobiński pyta Joannę Sawicką i Wojtka Szackiego dlaczego Donald Tusk zamiast świętować urodziny Olbrzyma, który się obudził, rozpętał awanturę o czasowe i punktowe zawieszenie prawa do azylu. Czy zarysowanie głównego sporu w polskiej polityce wokół polityki migracyjnej opłaci się Tuskowi? Czy to jest de facto początek kampanii prezydenckiej?
-
W dzisiejszym odcinku Maciej Mazur, prezes Polskiego Stowarzyszenia Nowej Mobilności, opowiada dokąd zmierza elektryfikacja europejskiego transportu. W drugiej rozmowie Marcin Korolec, prezes Fundacji Promocji Pojazdów Elektrycznych, mówi o dekarbonizacji transportu w Polsce. A na koniec Robert Urban, dyrektor departamentu finansowania i najmu pojazdów w mLeasingu, przybliża kwestię polskiego rynku aut na prąd.
Rozmowy prowadzi Robert Tomaszewski.
Partnerem projektu "Zrównoważona transformacja" jest mBank. Więcej informacji na stronie www.mBank.pl/zrownowazonatransformacja/ -
W dzisiejszym odcinku Jan Jęcz relacjonuje amerykański wyścig o prezydenturę, przybliża najnowsze sondaże, kampanijne sztuczki i wiodące tematy.
Rozmowę prowadzi Andrzej Bobiński. -
Zapraszamy na nową serię podcatową - Chemia jutra - przygotowaną przez przez Politykę Insight we współpracy z Qemeticą. Będziemy w niej dyskutować o strategicznych wyzwaniach i szansach sektora chemicznego. Zastanowimy się, jak utrzymać konkurencyjność, dekarbonizować i modernizować przemysł chemiczny.
W pierwszym odcinku Julia Cydejko rozmawia z prezesem Qemetici Kamilem Majczakiem i prezesem Polskiej Izby Przemysłu Chemicznego Tomaszem Zielińskim o sytuacji i perspektywach polskiej chemii.
Zapraszamy! -
W dzisiejszym odcinku Andrzej Bobiński i Wojciech Szacki dyskutują o roli siły w polskiej polityce, o fetyszu sprawczości i prężeniu muskułów przez największe ugrupowania polityczne.
Zapraszamy! -
Sektor finansowy odgrywa coraz większą rolę w finansowaniu działań proekologicznych, a instrumenty zrównoważonego finansowania zyskują coraz większą popularność jako mechanizmy wspierające transformację energetyczną. Dr Agnieszka Smoleńska z London School of Economics, opowiada o tym, czym są zielone obligacje i jak rozwijają się one w krajach UE. Stanisław Stefaniak z Fundacji Instrat przygląda się polskiemu rynkowi tych instrumentów i kreśli perspektywy jego rozwoju. A Magdalena Andrejczuk, dyrektorka Departamentu Zrównoważonych Finansów Bankowości Korporacyjnej w mBanku, mówi o korzyściach z wykorzystania zielonych obligacji dla inwestorów i emitentów.
Rozmowy prowadzi Robert Tomaszewski.
Partnerem projektu "Zrównoważona transformacja" jest mBank. Więcej informacji na stronie www.mBank.pl/zrownowazonatransformacja/ -
W dzisiejszym odcinku Marek Świerczyński opowiada o narastającym i zaostrzającym się konflikcie na Bliskim Wschodzie, o rakietowym ataku Iranu na Izrael oraz o możliwym odwecie Izraelczyków. Zastanawia się, jak zareagują Stany Zjednoczone i inne mocarstwa, czy Izrael wciągnie Amerykanów do wojny, jakie jest prawdopodobieństwo rozlania się konfliktu i jak to wszystko wpłynie na bezpieczeństwo Europy.
- Mehr anzeigen