Folgen
-
Paweł Jastrzębski to człowiek, któremu zawdzięczamy dostęp do najlepszych optycznych marek niszowych, innych niż do tej pory, wręcz z pogranicza sztuki i rzemiosła. I przekonanie sporej liczby ludzi do tego, że okulary to coś więcej niż dodatek czy konieczność.
Rozmawiamy we wnętrzach jego nowego konceptu, otwartego w 2023 roku salonu Optyk Fort 8, z dala od zgiełku miasta, lecz jednocześnie bardzo blisko. Pod starymi sklepieniami odnajdziemy starannie wyselekcjonowane marki optyczne z całego świata, a przy okazji zaskoczymy się własnymi wyborami.
Jak funkcjonuje moda w optycznym aspekcie, jak zmieniają się trendy i czy w ogóle jest coś takiego jak niemodne okulary? Zapraszam serdecznie do wysłuchania najnowszego odcinka.
Zachęcam do odwiedzenia konta instagramowego Optyk Fort 8. Adres sklepu: Fort Służew 1b/lokal 2, 02-787 Warszawa
Partnerem odcinka jest Optyk Fort 8
-
Odcinek powstał we współracy reklamowej z marką TOVA.
Dlaczego rozmiar 50 to nie jest plus size? Czy sukienka może wywołać łzy szczęścia? I wreszcie: jak brzmi kimono?
Katarzyna Janecka w przededniu otwarcia warszawskiego butiku swojej marki opowiada m.in. o podejściu do kobiecej sylwetki, poszukiwaniu idealnych proporcji bez względu na naszą długość czy szerokość, modelach szytych z dwunastu metrów materiału oraz
Nagranie odbyło się w samym centrum dowodzenia, czyli w siedzibie firmy TOVA, gdzie miałam okazję nie tylko porozmawiać z Katarzyną Janecką, lecz także poznać jej zespół oraz przyjrzeć się procesowi powstawania ubrań - od szkicu pierwszej linii po przyszycie ozdobnego guzika. Usłyszycie więc nie tylko nasze głosy, lecz również dźwięki, które nas tego dnia otaczały i które na co dzień towarzyszą zespołowi w pracach nad kolejnymi modelami.
Wiosenną kolekcję TOVA znajdziecie na stronie marki, a od soboty 18 marca 2023r. także w Warszawie przy ulicy Brackiej 3.
-
Fehlende Folgen?
-
Berenika Czarnota to projektantka, która zrewolucjonizowała podejście do dziewiarstwa. Jej prace niosą w sobie nowoczesność i ogromny szacunek dla rzemiosła, a zachwycają tak bardzo, że ustawiają się do nich długie kolejki. W rozmowie Berenika opowiada o swojej najnowszej, piętnastej już kolekcji, o stylu Berlina, w którym mieszka, a także zdradza, dlaczego zdecydowała, by stanąć za obiektywem, realizując najnowszą sesję.
Zachęcam do odwiedzenia strony Bereniki Czarnoty
Więcej o Sezonie 15 przeczytacie na moim blogu: https://harelblog.pl/2022/09/23/berenika-czarnota-sezon-15
-
Kompaktowa siłownia i sokowirówka? Już nie. Dziś na żywo można sprzedawać modę. I to z sukcesem! Live stream shopping od lat robi karierę w Chinach, stając się równoprawnym kanałem sprzedaży, w Polsce wciąż podchodzimy do rzeczy ostrożnie i z ograniczonym zaufaniem. Na czym polega? Czy działa? I jak zacząć? Tego dowiecie się z dzisiejszego odcinka. Tak, wystąpi w nim gościnnie Kim Kardashian. Zapraszam serdecznie!
Źródła:
https://europeanbusinessmagazine.com/business/ooooo-live-shopping-app-fights-amazon-as-it-reaches-first-spot-in-ios-shopping-charts/
https://www.insiderintelligence.com/content/evolution-of-livestreaming-shopping-china-what-means-on-global-scale
https://www.facebook.com/business/tools/live-shopping/get-started
https://ooooo.com -
Czy moda mówi? A jeśli mówi, to co? I co my mówimy o modzie? W którym miejscu naszego życia się znajduje i czy można zajmować się nią bez śledzenia trendów? Z Antonią Kondrat rozmawiam przy okazji startu jej projektu, który z modą jest ściśle związany, choć jednocześnie w przyjemny sposób jej umyka. Zapraszam!
-
Czy możliwe, że dany produkt polecają całkowicie bezinteresownie sobie miliony osób? Dlaczego chcemy nosić dokładnie takie spodnie, jakie widać ostatnio na TikToku i nawet o tym nie wiemy? Viral czy, spolszczony, wiral, przychodzi nagle i opanowuje świat. Jak działa? I dlaczego działa? Zapraszam do słuchania!
-
Gdzie byłam, jak mnie nie było? Czemu twórcy internetowi uznawani są za durnych i oderwanych od rzeczywistości? A przede wszystkim: co oznacza tytułowy skrót i dlaczego jest dla mody kluczowy? Jeśli macie ochotę od razu przejść do meritum, proszę zacząć słuchanie od 14'54''. Zapraszam serdecznie!
Obiecany w odcinku link do tekstu:
https://i-d.vice.com/en_uk/article/y3v5kk/iykyk-fashion
-
Partnerem odcinka jest Pięć Smaków Kino Azji, dystrybutor odnowionych cyfrowo filmów Wong Kar-Waia. Opowiem Wam o jego filmach od nieco innej strony niż się spodziewacie, a mianowicie… zajrzymy do szaf ich bohaterów. Co w nich znajdziemy? I dlaczego trzeba bardzo uważać na torebki? Zapraszam serdecznie!
-
Tego nikt Wam nie powie za darmo. A Harel tak. Będzie o zaskakujących niszach w polskiej modzie. I o pomysłach, jak je wypełnić. To odcinek obowiązkowy zarówno dla właścicieli marek i projektantów, jak i klientek i klientów, bo wszak jedni bez drugich funkcjonować nie mogą. Pierwsza teleporada gratis, na kolejne proszę się zapisywać indywidualnie ;).
-
Uwaga, nachodzi cheugy! Cóż to takiego i dlaczego warto wiedzieć? Oto kolejne starcie pokoleń, kolejna wyliczanka, co jest cool, a co obciachowe. I wierzcie mi, te dwa słowa również są już cheugy. Zaintrygowani? Zapraszam do wysłuchania nowego odcinka, rozpoczynającego trzeci sezon moich podcastów.
-
Rozmowa z Hanią Ferenc i Agatą Matlak-Lutyk, założycielkami marki Balagan. O pierwszej kolekcji. O najnowszej kolekcji. O wegańskich rozwiązaniach. O bestsellerach. I o planach na przyszłość. Zapraszam!
-
Ewę Grzelakowska-Kostoglu znacie na pewno. Od niemal dekady działa w sieci jako Red Lipstick Monster i to, że zrewolucjonizowała podejście do makijażu czy dbania o urodę, to mało powiedziane. Z autorką trzech bestsellerowych książek i najpopularniejszego kanału beauty na YouTube rozmawiamy o ideałach piękna, sposobach na wyrażenie siebie, radzeniu sobie z hejtem oraz jak ostatni rok zmienił nasze podejście do kosmetyków.
Partnerem odcinka jest marka H&M. -
Jak zacząć dbać o siebie? I jak się nie "dobrym radom"? O kobiecości. O sile. O samoakceptacji. Ale też o mierzeniu się z ciągłą krytyką i oczekiwaniami świata zewnętrznego.
Partnerem odcinka jest marka H&M. -
Kim jest antyinfluencer i jak go unikać? Skąd się biorą antymarki? I dlaczego efekt współpracy jednego z drugim bywa odwrotny do zamierzonego? Odpowiedź na tę pytania znajdziecie z najnowszym odcinku mojego podcastu. Zapraszam!
-
Jak będzie wyglądać moda w najbliższej oraz dalszej przyszłości? Co jest surowcem XXIw.? Czy liczba dresów odpowiada liczbie marek na rynku i czy to, co wyrzucamy, aby na pewno odchodzi? Z Moniką Surowiec, projektantką, założycielką marki Saint Warsaw, analizujemy szybkość trendów, zastanawiamy się, kto tak naprawdę ponosi odpowiedzialność za stan planety, a przede wszystkim skupiamy się na modzie cyrkularnej, którą projektantka zajmuje się od kilkunastu lat.
-
Jak prowadzi się odpowiedzialną markę odzieżową w Polsce? Czy da się pogodzić trendy z rozsądnym planowaniem przyszłości? O tym i wielu innych ciekawych kwestiach rozmawiam z Julią Turewicz, współzałożycielką marki Nago.
-
Wszyscy znamy pojęcie body shamingu. Fashion shaming jest równie popularny, lecz znacznie rzadziej opisywany. Cóż to takiego? I czy możemy poradzić cokolwiek na jego rozprzestrzenianie się? Zapraszam do słuchania!
-
Sześć rzeczy zamiast szesnastu albo nawet sześćdziesięciu? Dziś dzielę się patentami na prostsze życie, nawet w modzie. Zapraszam!
-
Jak czytać trendy, by się w nich nie zgubić? Czy jesień 2020 koniecznie musimy przywitać w płaszczu w stylu New Bottega? I dlaczego podczas oglądania "Przyjaciół" jako jedyna nie czuję zażenowania kostiumami? O tym wszystkim w dzisiejszym odcinku.
-
Jak zmieniła się moda w internecie na przestrzeni kilkunastu lat, dlaczego wciąż wykluczane są z niej rozmiary powyżej 38 i co zrobić, żeby wreszcie zacząć działać, zamiast narzekać? Z Karoliną Cwaliną-Stępniak, autorką książek "Wszystko zaczyna się w głowie" i certyfikowanym coachem rozmawiamy o brzydkich kontach instagramowych, dążeniu do ideału i pewności siebie bez względu na ilość obserwatorów. Zapraszam!