Folgen
-
Lehetünk-e őszinték a mai világban? Kikkel élhetjük ezt meg? Alkalmazzuk-e a munkahelyen? Kellenek-e a határok, szabályok?
-
Ebben a karácsonyi adásban rólunk, az életünkről és a párkapcsolatunkról kaphattok egy kis betekintést. Mindenkinek BÉKÉS, BOLDOG ÜNNEPEKET kívánunk! 🎄
-
Fehlende Folgen?
-
Mit tegyünk, ha jószándékkal segíteni szeretnénk a másiknak és ő csak visszatámad? Miért támad ő vissza? Milyen módszert érdemes alkalmazni ilyen esetekben? Erről beszélgetünk most.
-
Hogyan tud segíteni a pszichológus az útkeresésben? Honnan tudjuk, hogy elakadtunk vagy csak megpihenünk útközben? Mit lehet tenni, ha a kiégés elért minket?
-
Az emberek nem szeretnek beszélni a halálról. Félnek vagy inkább félelemmel tölti el őket. És nem is feltétlenül a saját halála, hanem a veszteségből származó hiány, amit ő okozhat vagy neki okoznak az eltávozott családtagok. Erről lesz ebben az epizódban szó.
-
Miért más a pszichológus, mint a hozzám közelálló emberek? Miért nem lesz soha olyan, mint a barátom, pedig rengeteg titkomat ismeri? Ezt szemléltetjük példákkal ebben az epizódban.
-
Előbb vagy utóbb, de a gyerekek önálló életet kezdenek élni, elköltöznek otthonról és kiürül a ház. Milyen érzéseket hozhat ez elő bennünk? Milyen negatív hatásai lehetnek? Hogy lehet ezt pozitívba átfordítani? Erről beszélgetünk most.
-
Meddig tart egy terápia? Le lehet-e igazán zárni valaha is? Miben segít az, ha pszichológushoz járunk? Ezeket a témákat fejtegetjük most.
-
Az elmúlt évszázadban hatalmas változáson mentek keresztül a családok. A többgenerációs családforma javarészt megszűnt és ehhez még a földrajzi távolság is sokszor közrejátszik. De vajon a fejekben ez mennyire alakult át és mit várhatunk manapság a nagyszülőktől, ha gyermekeink születnek? Erről beszélgetünk most.
-
Hogyan kezeljük a pénzügyeket, ha már egy pár vagyunk? Közös háztartásban közös kassza kell, hogy legyen? Vagy ez egyéni családonként? Mit jelez az, ha nem értünk egyet a pénzügyekbe? Erről lesz most szó.
-
Manapság egy igen felkapott téma a férfi és női egyenjogúság. De tényleg mindenben egyformán kell részesülnünk? Tényleg baj az, hogy a nők és a férfiak bizonyos területeken más erősségekkel rendelkeznek és nem ugyan úgy részesülnek a javakból? Erről beszélgetünk ebben az epizódban.
-
Mikor kellene észrevennünk a kiégés jeleit? Mit csináljunk, ha nem vettük észre és már megtörtént a baj? Erről beszélgetünk most.
-
Egy mozaikcsaládban jól csinálni a dolgokat, elég nehéz. Kielégíteni mindenkinek a vágyait, egymáshoz igazodni, új normákat, szabályokat közösen kialakítani, a határokat meghúzni, a saját érzéseinket megélni szinte lehetetlennek tűnik. De tényleg az? Erről beszélgetünk ebben az epizódban.
-
Miért félünk kimaradni dolgokból? Mi lehet ennek a pszichológiai háttere? Mi köze ennek a csecsemő- és kisgyermekkorhoz? Erről beszélgetünk ebben az epizódban.
-
Anyának lenni az egyik legnagyobb kihívás az életben. A hozzá tartozó mintát pedig a saját édesanyánktól kaptuk. No de milyen is az a minta? Érdemes-e követni, vagy más anyák szeretnénk lenni? Hogyan lehet megszabadulni azoktól a mintáktól? Ezt a témát fejtegetjük most.
-
Miért viselünk maszkokat? Miért nem vagyunk önmagunk? Miért van ezekre szükség? És milyen hátrányokkal jár egy párkapcsolatban? Ezt a témát fejtegetjük most ebben az epizódban.
-
A mai világban már eléggé elfogadott, hogy a nők a harmincas éveikben szülnek. Mégis ott van bennük rengeteg félelem a gyerekvállalással, felneveléssel kapcsolatban. Ezekről a félelmekről beszélgetünk ebben az epizódban.
-
Nyitott házasság? Igen vagy nem?
Miért gondolják az emberek hogy jó a nyitott házasság? Tényleg megold valamit? Vagy mindenki csak sérül ebben? Erről beszélgetünk ebben az epizódban.
-
Ha gyermek érkezik egy pár életébe, akkor automatikusan megváltozik a párkapcsolat. De ez hogyan is hathat ki a párkapcsolatra és mikre érdemes odafigyelni? Erről beszélgetünk most.
-
Hogyan maradjunk monogámak?
Van-e értelme a monogámiának? Maradjunk régimódiak vagy induljunk el egy új trend útján? Erről beszélgetünk most.
- Mehr anzeigen