Folgen
-
V tokratni epizodi podcasta Serotonin gostimo prof. dr. Marka Anderluha, rednega profesorja na Fakulteti za farmacijo in priznanega strokovnjaka na področju farmacije. Pogovor je posvečen Ozempicu – zdravilu, ki je najprej preoblikovalo način obvladovanja sladkorne bolezni tipa 2, nato pa postalo tudi priljubljeno sredstvo za hujšanje.
Prof. Anderluh nam skozi strokovna, a razumljiva pojasnila razkrije mehanizem delovanja Ozempica in drugih zdravil, ki vsebujejo semaglutid. Razpravlja o njihovih učinkih na telo, dolgoročnih tveganjih ter trajnosti takšnega zdravljenja, dotaknemo pa se tudi vpliva teh zdravil na prihodnost obravnave debelosti.
Prisluhnite novi epizodi podcasta Serotonin, da izveste vse o tem prelomnem zdravilu in njegovih potencialih v sodobni medicini.
Voditeljici epizode: Emilija Subotin in Aleksandra Stamenkovska
Snemanje in montaža: Karmen Arnšek in Klara Papič
Vodja projekta Podcasti: Eva IvićEpizoda je bila posneta v prostorih CTK, za možnost uporabe podcast studia se jim iskreno zahvaljujemo.
-
V novi epizodi podcasta Serotonin se poglabljamo v temo uravnotežene prehrane in njenega vpliva na našo koncentracijo ter uspešnost pri učenju. Govorili smo s strokovnjaki, ki so z nami delili svoje osebne izkušnje iz študentskih let – kako so takrat usklajevali prehrano s študijem, in kako so pozneje izboljšali svoje prehranjevalne navade. Prav tako bomo slišali koristne nasvete in priporočila, kako lahko pravilna prehrana pozitivno vpliva na zbranost, energijo in dolgoročno uspešnost pri študiju.
Lepo vabljeni k poslušanju.
Voditeljica: Gruša Rajković
Snemanje in montaža: Karmen Arnšek in Gruša Rajković
Vodja projekta Podcasti: Eva IvićEpizoda je bila posneta v prostorih CTK, za možnost uporabe podcast studia se jim iskreno zahvaljujemo.
-
Fehlende Folgen?
-
V tokratni epizodi gostimo Benjamina Koroševiča Kosera, mladega raziskovalca in doktorskega študenta na Inštitutu Jožef Štefan. Študij na FFA je zaključil z magistrsko nalogo pod mentorstvom doc. dr. Iztoka Urbančiča. Njegova magistrska naloga, osredotočena na raziskovanje vpliva nanodelcev na pojav in napredovanje raka, je bila tudi povod za njegov nadaljnji doktorski študij. Med drugim gost deli svoje izkušnje in izzive, s katerimi se je soočal med študijem, vključno s ponavljanjem prvega letnika, izkušnja, na katero ne gleda kot neuspeh, ampak kot pomembno lekcijo, ki ga je osebnostno in akademsko obogatila.
Lepo vabljeni k poslušanju.
Voditeljica: Nina Cvetko
Snemanje in montaža: Pia Planinšek in Tjaša Dvoršek
Vodja projekta LBM: Pia Planinšek
Vodja projekta Podcasti: Eva IvićEpizoda je bila posneta v prostorih CTK, za možnost uporabe podcast studia se jim iskreno zahvaljujemo.
-
Polona Mihelj Reščič je produktna vodja v podjetju INSPHARMA d.o.o.. Z gostjo smo se sprehodili od najlepših trenutkov njenih študijskih let do izzivov, s katerimi se sooča na svojem delovnem mestu danes.
Gostja je z nami delila, kako je spoznavala razliko med teorijo, pridobljeno tekom študija in prakso, ko je svojo karierno pot začela v lekarni, in kako na delovnem mestu vsak dan postaja boljša.
Lepo vabljeni k poslušanju :)
Voditelj: Matija Roth
Snemanje: Klara Papič
Montaža: Gruša Rajković
Vodja projekta Podcasti: Eva Ivić
Epizoda je bila posneta v prostorih CTK, za možnost uporabe podcast studia se jim iskreno zahvaljujemo. -
V prvi epizodi nove sezone podcasta Serotonin smo se z izr. prof. dr. Natašo Karas Kuželički, mag. farm., pogovarjali o prenovi magistrskega programa Laboratorijske biomedicine.
Lepo vabljeni k poslušanju!
Voditeljica: Nina Cvetko
Snemanje in montaža: Pia Planinšek, Tjaša Dvoršek
Vodja projektov LBM: Pia Planinšek
Vodja projekta Podcasti: Eva Ivić
Epizoda je bila posneta v prostorih CTK, za možnost uporabe podcast studia se jim iskreno zahvaljujemo :) -
V tokratni epizodi serije smo se prvič pogovorili s strokovnjaki iz farmacevtske industrije. Po prejšnjih epizodah, ki so se dotikale zaposlitvenih možnosti na fakulteti in v zdravstvu, bomo tokrat predstavili izkušnje zaposlenih v enem največjih slovenskih farmacevtskih podjetji. Z nami so svoje znanje delili magistri Sandra Nedog, Irenej Jerič in Tilen Huzjak; vsi zaposelni v podjetju Lek, član skupine Sandoz. Prisluhnete lahko o njihovi poklicni poti in uspehih, vsakdanu dela v industrijskem velikanu, utrinkom iz njihovih študentskih let ter raznim anekdotam z delovnega mesta.
Lepo vabljeni k poslušanju!
Voditeljica podcasta: Gruša Rajković
Vodja kampanje "Kam po magisteriju?": Natalija Trunkelj, Tinkara Meterc
Snemanje in montaža: Gruša Rajković, Tinkara Meterc -
Društvo študentov farmacije Slovenije z veseljem predstavlja peti podcast, ki je del serije javnih kampanj, naslovljen "Kam po magisteriju?". Po končanem študiju farmacije se odprejo številne zaposlitvene možnosti, vendar je sprejetje pravilne odločitve glede kariere pogosto velik izziv. S tem podcastom želimo bodočim diplomantom Fakultete za farmacijo nuditi koristne nasvete in informacije ter jih voditi pri sprejemanju odločitev za uresničitev njihovih poklicnih sanj.
V šesti epizodi serije se osredotočamo na poklic kliničnega farmacevta. Po prejšnjih epizodah, ki so se dotikale zaposlitvenih možnosti na fakulteti in v lekarni, bomo tokrat predstavili izkušnje zaposlenih bolnišnici. Tokrat se je z nami pogovorila Danila Hriberšek, ki svoje delo opravlja v splošni bolnišnici Celje in psihiatrični bolnišnici Vojnik. Z nami je podelila posebnosti svojega poklica, nas popeljala skozi svoj delovnik in z nami podelila par utrinkov iz svojih študijskih let.
Lepo vabljeni k poslušanju lepih misli in super nasvetov naše sogovornice!
Voditeljica podcasta: Natalija Trunkelj
Vodja kampanje "Kam po magisteriju?": Natalija Trunkelj, Tinkara Meterc
Snemanje in montaža: Gruša Rajković, Tinkara Meterc -
Društvo študentov farmacije Slovenije z veseljem predstavlja peti podcast, ki je del serije javnih kampanj, naslovljen "Kam po magisteriju?". Po končanem študiju farmacije se odprejo številne zaposlitvene možnosti, vendar je sprejetje pravilne odločitve glede kariere pogosto velik izziv. S tem podcastom želimo bodočim diplomantom Fakultete za farmacijo nuditi koristne nasvete in informacije ter jih voditi pri sprejemanju odločitev za uresničitev njihovih poklicnih sanj.V četrti epizodi serije se osredotočamo na poklic magistra farmacije v lekarni. Po prejšnjih epizodah, ki so se dotikale zaposlitvenih možnosti na fakulteti, bomo tokrat predstavili izkušnje zaposlenih v lekarni. V prejšnji epizodi smo spoznali lekarniški poklic skozi izkušnji zaposlenih v Ljubljanskih lekarnah, tokrat pa bomo spoznali delo in pot magistra farmacije v Dolenjskih lekarnah. V gosteh bomo imeli Andreo Šetino, ki je svojo kariero začela kot magistra in je zdaj strokovna vodja Dolenjskih lekarn.
Prisluhnite našemu podcastu, kjer vam bomo razkrili, kako poteka delovnik zaposlenih v Lekarnah Ljubljana!
Voditeljica podcasta: Natalija Trunkelj
Vodja kampanje "Kam po magisteriju?": Natalija Trunkelj
Montaža: Tinkara Meterc -
Društvo študentov farmacije Slovenije s ponosom predstavlja svoj četrti podcast, ki je nastal v sklopu javnih kampanj in nosi naziv "Kam po magisteriju?"
Študentje farmacije se po zaključku fakultete znajdemo pred vrsto odprtih vrat z različnimi zaposlitvenimi možnostmi. Kljub obilici priložnosti je sprejemanje pravilne odločitve glede kariernega koraka včasih prava dilema. S podcastom "Kam po magisteriju?" si prizadevamo pomagati bodočim diplomantom Fakultete za farmacijo, da s pravilnimi odločitvami uresničijo svoje poklicne sanje.
Z veseljem delimo četrto epizodo v naši seriji podcastov. V preteklih epizodah smo raziskovali zaposlitvene možnosti na fakulteti, tokrat pa stopamo na drugo področje farmacevtskega poklica. V tej epizodi smo gostili kar dva izkušena strokovnjaka iz lekarn v Ljubljani: dr. Andrejo Detiček in Blaža Kešperta. Skupaj smo raziskovali čare lekarniškega poklica, poudarili prednosti tega dela ter se dotaknili izzivov, s katerimi se srečujejo zaposleni na tem področju vsak dan.
Vabljeni k poslušanju naše nove epizode, kjer boš izvedel/a, kako poteka delovnik v Lekarnah Ljubljana!
Voditeljica podcasta: Melanie Jozić
Vodja kampanje "Kam po magisteriju?": Natalija Trunkelj
Montaža: Tinkara Meterc -
Z veseljem predstavljam tretjo epizodo našega podcasta, v seriji "Kam po magisteriju?", ki smo jo ustvarili v okviru Društva študentov farmacije Slovenije in jo poimenovali "Kam po magisteriju?". Ta poseben projekt je del naših prizadevanj za informiranje bodočih diplomantov Fakultete za farmacijo, ki se srečujejo z izzivom izbire poti po končanem študiju.
V tokratni epizodi, ki nosi naslov "Kam po magisteriju?", bomo delili dragocene izkušnje s posebno gostjo, profesorico Leo Knez. Profesorica Knez ni le predavateljica na Fakulteti za farmacijo, temveč tudi aktivna v Univerzitetni kliniki Golnik. Njen vsakdanjik se razlikuje od večine magistrov farmacije, saj se srečuje z raznolikimi izzivi tako na fakulteti med študenti kot tudi v kliničnem okolju med pacienti.
Vabljeni, da prisluhnete tej zanimivi epizodi in izveste več o profesorici Knez ter njenem delovnem dnevu tako na fakulteti kot v kliničnem okolju. Podcast vam bo razkril različne možnosti zaposlitve, ki se vam odpirajo po končanem študiju farmacije.
Voditeljica in vodja projekta: Natalija Trunkelj
Montaža: Tinkara MetrecPrisluhnite, raziskujte in odkrijte razsežnosti možnosti po magisteriju! 🌟🎙️ #KamPoMagisteriju #Farmacija #DruštvoŠtudentovFarmacijeSlovenije
-
Društvo študentov farmacije Slovenije z navdušenjem predstavlja četrto epizodo svojega podcasta, ki je nastala v okviru javnih kampanj in nosi naziv "Kam po magisteriju?"
Po končani fakulteti se pred študenti farmacije odprejo mnoge poti zaposlitve. Kljub temu pa je sprejetje pravilne odločitve glede zaposlitve pogosto velik izziv. S podcastom "Kam po magisteriju?" si prizadevamo pomagati bodočim diplomantom Fakultete za farmacijo, da izberejo pravo pot in uresničijo svoje poklicne sanje.
V drugi epizodi te serije bomo delili misli z asistentom na Fakulteti za farmacijo, Anžetom Zidarjem, magistrom farmacije. Anže, nekdanji aktivni član Društva študentov farmacije Slovenije, danes deli svoje dragocene izkušnje z mlajšimi generacijami in se posveča raziskovalnemu delu ter sodelovanju pri različnih projektih.
Prisluhnite tej navdihujoči epizodi podcasta "Kam po magisteriju?" in spoznajte, kako poteka delovnik asistenta na fakulteti. Nikoli ne veste, morda vas bo tudi sam podcast navdal z željo po nadaljnjem izobraževanju in odločitvi za doktorat!
Podcast vodi Matija Roth, vodja kampanje "Kam po magisteriju?" pa je Natalija Trunkelj. Za odlično montažo poskrbi Tinkara Meterc.
Pridružite se nam v tej razburljivi razpravi o možnostih po magisteriju in odkrijte svojo pot v svetu farmacije! 🌿💊✨
-
Društvo študentov farmacije Slovenije z veseljem predstavlja svoj tretji podcast, ki je nastal v okviru javnih kampanj in nosi naslov "Kam po magisteriju?".
Po zaključku študija farmacije se študentje soočajo z raznolikimi možnostmi zaposlitve, vendar je sprejetje pravilne odločitve glede kariernega koraka pogosto izziv. S pomočjo podcasta želimo prispevati k lažji odločitvi bodočih diplomantov Fakultete za farmacijo, da lahko uresničijo svoje poklicne sanje.
V prvi epizodi smo gostili prof. dr. Aleša Obrezo, mag. farm., rednega profesorja farmacevtske kemije na fakulteti, ki je delil svoje dragocene izkušnje z delovnega mesta. Podcast vam omogoča vpogled v delovnik profesorja na fakulteti, hkrati pa vas morda navduši za akademsko pot.
Voditelj podcasta: Matija Roth
Vodja kampanje "Kam po magisteriju?": Natalija Trunkelj
Montaža: Tinkara MetercVabljeni k poslušanju in odkrivanju skritih poti po magisteriju!
-
Prisluhnite novemu podcastu iz serije strokovnih podcastov Društva študentov farmacije Slovenije, Serotonin.
Podcast "Ne skrivaj svojih aken!" je kozmetološko obarvan, v njem pa boste akne spoznali s strokovnega in osebnega vidika. Z nami so govorili: Nika Juriševič Dolinar, dr. med., Tajka Selan, dipl. kozmet. (UN) in Cene Cebek, študent elektrotehnike, ki je z nami delil osebno izkušnjo.
Želimo vam prijetno poslušanje,
ekipa Projektov kozmetologije -
Društvo študentov farmacije Slovenije predstavlja svoj prvi podcast, in sicer na temo naravne kozmetike.
O čem smo se pogovarjali?
O naravni kozmetiki, definiciji in zakonodaji naravne kozmetike ter jo primerjali s konvencionalno. Dotaknili smo se zelenega zavajanja, spregovorili o prihodnosti kozmetike ter prisluhnili različnim osebnim mnenjem treh strokovnjakinj.
Z nami so bile:
Prof. dr. Mirjana Gašperlin, mag. farm., ki je članica strokovne komisije za kozmetiko pri Uradu za kemikalije. Je soavtorica mnogih znanstvenih in strokovnih člankov, predstojnica katedre za farmacevtsko tehnologijo in redna profesorica na UL FFA.
Izr. prof. dr. Nina Kočevar Glavač, mag. farm. Nina je soavtorica knjige Sodobna kozmetika: Sestavine naravnega izvora, prav tako je izdala najobsežnejšo knjigo o zdravilnih rastlinah. Je vodja podeljevanja certifikata CosmEthically ACTIVE in profesorica na UL FFA.
Neli Stojnić, mag. dermofarm. in kozmet. Neli je diplomirana kozmetologinja, ki se je po diplomi vpisala na magistrski študijski program dermofarmacije in kozmetologije v Španiji ter ga uspešno zaključila. Po vrnitvi v Slovenijo se je usmerila v raziskovanje in formuliranje naravne kozmetike.
Voditeljica podcasta: Eva Topler
Montaža: Domen Ian Morovič