Folgen
-
„Swedbank“ skaičiuojamas būsto įperkamumas trečiąjį šių metų ketvirtį padidėjo visuose didžiuosiuose Lietuvos miestuose. Stebimi ir pirmieji būsto rinkos atsigavimo ženklai. Ekonomistų vertinimu, būsto įperkamumą didins ir toliau mažėsiančios palūkanos, stabilios kainos bei sparčiai augantys atlyginimai.
-
Praėjusių metų gruodžio mėnesį tapęs oficialiu pensininku, 65-erių fizikas Marius Grinevičius toliau propaguoja aktyvų gyvenimo būdą: toliau dirba ir atranda laiko savo pomėgiui skraidyti parasparniu. Pirmą kartą gavęs pensijos išmoką vyras maloniai nustebo: solidi suma pradžiugino. Dalyvaudamas „Swedbank“ projekte „Didžiausios gyvenimo atostogos“ jis jaunimui palinkėtų sekti savo pavyzdžiu: daug ir atkakliai dirbti, ieškoti galimybių sutaupyti ir rūpintis pragyvenimo šaltiniu ateičiai.
-
Fehlende Folgen?
-
Daug metų savo pramonės jėgą demonstravusi Vokietijos ekonomika šiuo metu yra gilioje duobėje. Šalyje pramonės produkcijos apimtys siekia vos 2010 m. lygį, o bendras vidaus produktas iš esmės nepasikeitė nuo pat 2019-ųjų. Daugelį metų Vokietija buvo Europos ekonomikos varikliu, bet šiuo metu ji tapo viso regiono stabdžiu. Reformų ir valdžios investicijų trūkumas pastaraisiais metais šią šalį stūmė tik gilyn. Visgi, koalicijos griūtis ir išankstiniai Parlamento rinkimai suteikia vilties, kad naujai išrinkta Vokietijos valdžia imsis taip reikalingų reformų.
-
Iš esmės solidūs rezultatai: trečiąjį ketvirtį grupės pakoreguotas EBITDA per metus išaugo 16,8 proc. – iki 107,2 mln. eurų, tai lėmė geresni Tinklų (+9,8 mln. eurų per metus) ir Rezervinių pajėgumų (+5,4 mln. eurų per metus) verslo segmentų rezultatai.
-
Senjorai keliauja ne tik autobusais ir renkasi ne tik poilsines keliones Turkijoje ar Graikijoje. Kelionių organizatoriaus „Travel Planet“ vadovė Gabrielė Štaraitė sako, kad prie kiekvienos keliautojų grupės po Azijos, Afrikos, Lotynų Amerikos ar Okeanijos šalis prisijungia bent keli pensinio amžiaus žmonės, kuriuos žavi pažintinės kelionės. Nepigiam malonumui jie linkę leisti sukauptas santaupas, dalis jų turi nedidelius verslus arba kelionėms skiria pinigus, gautus už parduotą nekilnojamąjį turtą.
-
2024 m. trečiąjį ketvirtį „Tallink“ bendros pajamos sumažėjo 3,7 proc. per metus - iki 231,9 mln. eurų, t. y. beveik tiek, kiek ir tikėjomės, daugiausia dėl 41,5 proc. per metus sumažėjusių frachtavimo paslaugų pajamų, nes, palyginti su 2023 m. trečiuoju ketvirčiu, buvo frachtuojama dviem laivais mažiau. Pelningumas viršijo mūsų prognozes. EBITDA rodiklis sumažėjo 16,7 proc. per metus, tačiau buvo 4,7 proc. didesnis nei tikėjomės ir siekė 68,4 mln. eurų, nes buvo laukiama didesnių rinkodaros išlaidų, susijusių su laikinu „Victoria“ kruizinio laivo maršruto pakeitimu.
-
Trečiąjį ketvirtį pajamos, palyginti su ankstesniais metais, smuko 3,6 proc. ir sudarė 61,1 mln. eurų. Tai rodo, kad kelionių pasiūla gerokai viršyta ir rinkoje vyksta arši kainų konkurencija. Be to, Grupės bendroji marža per metus sumažėjo beveik perpus (iki 5,7 proc.), nes šiek tiek išaugusią vidutinę pardavimo kainą nustelbė tiesiog ištirpęs pardavimo pelnas, tenkantis vienam keleiviui. Taigi EBITDA per metus sumažėjo 3,8 mln. eurų - iki -2,3 mln. eurų, o grynasis rezultatas per ketvirtį krito 4,4 mln. eurų - iki -2,9 mln. eurų. Abu šie rodikliai yra rekordiškai žemi ir toli gražu neatitiko mūsų įverčių.
-
Trečiąjį ketvirtį pakoreguotas EBITDA (neįskaitant nerealizuoto pelno iš išvestinių finansinių priemonių ir „Tallink“ 29,3 mln. eurų rezultato) siekė 12,5 mln. eurų (-34,5 proc. per metus) ir 47,9 proc., arba 11,5 mln. eurų, neatitiko mūsų prognozuojamo EBITDA, daugiausia dėl prasto EBITDA rodiklio energetikos segmente (-10,3 mln. eurų per metus, iki 6,4 mln. eurų). Kaip ir ankstesnį ketvirtį, tam daugiausia įtakos turėjo dujų pirkimo šiame laikotarpyje apskaitos ypatumai. Tikimės, kad ketvirtajame ketvirtyje padėtis pasikeis. Praėjusio mėnesio pabaigoje „Infortar“ paskelbė apie „EWE Polska“ įsigijimą, kurį laikome svarbiu įvykiu.
-
Nuviliantys rezultatai: kadangi gerokai mažesnė užfiksuota elektros kaina atsvėrė didesnes gamybos apimtis, pakoreguotas EBITDA trečiąjį ketvirtį, palyginti su ankstesniais metais, sumažėjo apie 35 proc. – iki 10,4 mln. eurų. EBITDA pagal finansines ataskaitas (15,7 mln. eurų) per metus pakito nežymiai, tam įtakos turėjo 5,3 mln. eurų gauta kompensacija iš „GE Vernova“. Abu šie skaičiai gerokai atsiliko nuo mūsų prognozuotų 18,5 mln. eurų.
-
Dirbantys šalies gyventojai senatvėje norėtų gauti bent 1 041 euro dydžio pensiją. Tai sudaro beveik 80 proc. šių dienų vidutinio atlyginimo, o pensija ¬nesiekia nė pusės to. Ar įmanoma „išlyginti“ šią matematiką ir senatvėje užsitikrinti pajamas, kurios labiau atitiktų lūkesčius?
-
Nors 69-erių Eugenijus Sadauskas, skirtingai nei dvejais metais jaunesnė jo žmona Liuda, kasdien neskuba į darbą, sako, kad jam ir nuosavame name su žemės sklypu veiklos netrūksta. Baigęs inžinerijos mokslus vyras kūrė verslus, vėliau dirbo samdomą vadovaujamą darbą, aktyviai domėjosi investavimu, tad dabar finansų trūkumu nesiskundžia. Dalyvaudamas „Swedbank“ projekte „Didžiausios gyvenimo atostogos“ Eugenijus nori paskatinti ir kitus apie pensiją pagalvoti iš anksto.
-
Vidutinė pensija turint būtinąjį stažą Lietuvoje 2024 m. rugsėjo mėn. siekė apie 640 eurų. Ji sudarė maždaug 47 proc. vidutinio atlyginimo „į rankas“. Norint išlaikyti panašų gyvenimo lygį į tą, kurį žmogus turėjo prieš išeidamas į pensiją, reikalingos bent 70 proc. ankstesnių pajamų atitinkančios išmokos, kas šiandien sudarytų apie 950 eurų. Kaip užsitikrinti tokias pajamas ir kokiais rinkoje egzistuojančiais instrumentais tai galima padaryti?
-
„Swedbank“ ekonomistai dar kartą padidino Lietuvos ekonomikos augimo prognozes, bet mato prastesnes Latvijos ir Estijos ekonomikos augimo perspektyvas. Nors euro zonos valstybėse paklausa ir vartojimas atsigauna, tikėtinos protekcionistinės inciatyvos pradės slopinti daugelio Europos ekonomikų augimą.
-
Vis daugiau gyventojų domisi investavimu ir ieško būdų įdarbinti turimas laisvas lėšas. Kaip atskleidžia „Swedbank“ duomenys, per metus investuotojų gretos beveik padvigubėjo ir artėja link 100 tūkst. gyventojų. Duomenys rodo, kad investuojančių gyventojų gausėjo skirtingose amžiaus ir pajamų grupėse.
-
Visoje Lietuvoje startavo fotografijų paroda po atviru dangumi „Didžiausios gyvenimo atostogos“, kurią inicijavo „Swedbank“. Artimiausią mėnesį lauko reklamos stenduose įvairiuose šalies miestuose ir Tumo galerijoje Vilniuje galima išvysti laimingų vyresnio amžiaus žmonių iš Lietuvos ir užsienio šalių nuotraukas. Jų herojai užfiksuoti užsiimantys jiems patinkančia veikla ar tiesiog besimėgaujantys kasdienybės akimirkomis.
Komentuoja „Swedbank investicijų valdymo“ direktorius Tadas Gudaitis. -
„Swedbank“ suteikė 16,4 mln. eurų finansavimą lyderiaujančios gyvūnų priežiūros produktų gamintojos ir prekybininkės „KIKA Group“ gamyklos statyboms Kauno rajone. Planuojama, kad naujoji gamykla padės bendrovei išplėsti kokybiško konservuoto gyvūnų maisto asortimentą, padidins eksporto potencialą ir dar labiau sustiprins jos poziciją Europos ir Azijos rinkose.
Komentuoja „Swedbank“ Lietuvoje valdybos narys, Verslo klientų tarnybos vadovas Ignas Mačeika. -
Akcijų rinkose „MSCI All Country World“ indekso grąža eurais spalį buvo teigiama (+0,4 proc), o JAV rinkos mėnesio viduryje užfiksavo net naujus visų laikų rekordus, per mėnesį pakilo +1,9 proc. euro. Europos akcijų vertė sumenko 3,3 proc.
-
Tikėtis geriausio, bet ruoštis blogiausiam – taip apie JAV prezidento rinkimus buvo galvojama didžiojoje dalyje Vakarų valstybių. Kol kas turime tik pirmąjį to etapą ir žinią, kad prie stipriausios pasaulio ekonomikos vairo grįžta Donaldas Trumpas. Kaip perrinkto prezidento politika gali paveikti pasaulio prekybą, kovą su klimato kaita, infliaciją ir, galiausiai, Lietuvos ekonomiką, kol kas pasakyti sunku. Bet aišku viena – politinis ir ekonominis neapibrėžtumas gerokai išaugs.
-
Spalio 24 d. įvykusi didžiausia nuotolinė pamoka „Mokonomika“ šiemet įtraukė rekordinį skaičių mokytojų–ekspertų, o jos įgyvendinimui buvo pritaikytos naujausios technologijos. Inovatyvias ir šiuolaikines mokymosi tendencijas atspindintis renginys kvietė žiniomis apkeliauti pasaulį. Į šią unikalią kelionę pakvietė išskirtinis vedėjų duetas: „Swedbank“ finansinio raštingumo srities vadovė Justina Bagdanavičiūtė ir video tinklaraštininkas Paulius Mikolaitis – Paul de Miko.
- Mehr anzeigen