Folgen

  • Dowiedz się, jakie efekty możesz osiągnąć dzięki fizjoterapii i jak szybko możesz zauważyć poprawę! W tym odcinku rozmawiamy o czasie, który jest potrzebny, aby terapia przyniosła widoczne rezultaty. Oto, co znajdziesz w podcaście:🔸Jak długo trwa proces leczenia? Wyjaśniamy, od czego zależy czas trwania fizjoterapii i jakie czynniki wpływają na tempo poprawy.🔸 Efekty po pierwszej wizycie – czy to możliwe? Odpowiadamy na pytanie, czy już po jednej sesji można poczuć ulgę w bólu lub poprawę funkcji.🔸 Indywidualne podejście w fizjoterapii. Dlaczego każda terapia jest inna i jak plan fizjoterapeutyczny dostosowuje się do potrzeb pacjenta?🔸 Czy rodzaj problemu ma znaczenie? Porównujemy czas trwania terapii w różnych przypadkach, od kontuzji sportowych po przewlekłe schorzenia.🔸Jak wspierać proces leczenia w domu? Praktyczne wskazówki, jak przyspieszyć efekty fizjoterapii dzięki odpowiednim nawykom i ćwiczeniom.Nie czekaj z rehabilitacją! Posłuchaj tego odcinka, aby dowiedzieć się, kiedy możesz spodziewać się pierwszych efektów i co zrobić, aby proces terapii przebiegał jeszcze sprawniej.00:00 Po jakim czasie działa fizjoterapia?03:57 Co określa skuteczność fizjoterapii?06:51 Błędy, które wydłużają leczenie.08:01 Jak można przyspieszyć efekty fizjoterapii?09:41 Czy leczenie każdego pacjenta trwa tyle samo?10:40 Czy metoda terapii wpływa na czas leczenia?13:21 Kiedy można uznać, że terapia jest skuteczna?14:41 Ile trwa fizjoterapia w przypadku chorób przewlekłych?19:02 Kiedy fizjoterapia daje trwałe efekty?21:28 Ile trwa rehabilitacja po złamaniu?21:51 Ile trwa rehabilitacja po zerwaniu więzadła?22:43 Ile trwa rehabilitacja po skręceniu kostki?24:32 Czy codzienne wizyty u fizjoterapeuty mają sens?27:12 Po jakim czasie działa rehabilitacja?Uwaga, informacje zawarte w naszych podcastach nie stanowią porady medycznej i nie mogą być jako taka porada traktowane. Publikowane w nagraniach treści mają charakter informacyjny i autorzy nie ponoszą odpowiedzialności za skutki działań podejmowanych w oparciu o te treści. Każdy problem fizjoterapeutyczny wymaga bezpośredniej konsultacji ze specjalistą, do czego zawsze ogromnie zachęcamy.--Odwiedź stronę naszego Studia zdrowego ciała i ruchu Fizjo4life w Warszawie! http://www.fizjo4life.pl lub skorzystaj z Booksy, aby zapisać się na wizytę. Śledź nas: ⁠ / fizjo4life

  • Masz problemy z bólem biodra? Konflikt panewkowo-udowy (FAI) to jedno z najczęstszych schorzeń stawu biodrowego, które ogranicza ruchomość i powoduje dyskomfort. W tym odcinku nasi eksperci omawiają, czym dokładnie jest konflikt panewkowo-udowy, jak rozpoznać jego objawy i jakie są najskuteczniejsze metody leczenia – od ćwiczeń po operację.O czym dowiesz się w tym odcinku?🔍Czym jest konflikt panewkowo-udowy (FAI) i jakie są jego przyczyny?🩺 Jakie objawy mogą świadczyć o FAI i kiedy warto zgłosić się do specjalisty?📋 Jak przebiega diagnostyka konfliktu panewkowo-udowego – od badania fizykalnego po obrazowe?💡 Jakie są najnowsze metody leczenia FAI – zarówno te nieinwazyjne, jak i operacyjne?🤸‍♂️ Jakie ćwiczenia wspierają leczenie konfliktu panewkowo-udowego i pomagają w powrocie do pełnej sprawności?🎯 Jak dbać o staw biodrowy na co dzień, aby uniknąć nawrotów bólu?Jeśli szukasz informacji o tym, jak leczyć konflikt panewkowo-udowy i poprawić kondycję biodra, ten odcinek jest dla Ciebie! 👂✨00:00 Konflikt panewkowo-udowy- wstęp0:55 Czym jest konflikt panewkowo-udowy (FAI)?2:10 Jakie są przyczyny konfliktu panewkowo-udowego?3:07 Kto jest narażony na konflikt panewkowo-udowy?4:57 Jakie są objawy konfliktu panewkowo-udowego?9:48 Kiedy zgłosić się do specjalisty z objawami konfliktu panewkowo-udowego?12:32 Jak wygląda diagnostyka konfliktu panewkowo-udowego?14:32 Kiedy należy wykonać badania obrazowe?20:53 Jak wygląda leczenie konfliktu panewkowo-udowego?27:10 Rehabilitacja po operacji z powodu konfliktu panewkowo-udowego.30:38 Ile trwa rehabilitacja po operacji FAI?39:55 Czy można uniknąć konfliktu panewkowo-udowego?Uwaga, informacje zawarte w naszych podcastach nie stanowią porady medycznej i nie mogą być jako taka porada traktowane. Publikowane w nagraniach treści mają charakter informacyjny i autorzy nie ponoszą odpowiedzialności za skutki działań podejmowanych w oparciu o te treści. Każdy problem fizjoterapeutyczny wymaga bezpośredniej konsultacji ze specjalistą, do czego zawsze ogromnie zachęcamy.--Odwiedź stronę naszego Studia zdrowego ciała i ruchu Fizjo4life w Warszawie! http://www.fizjo4life.pl lub skorzystaj z Booksy, aby zapisać się na wizytę. Śledź nas: ⁠https://www.instagram.com/fizjo4life/⁠ ⁠https://www.facebook.com/Fizjo4life

  • Fehlende Folgen?

    Hier klicken, um den Feed zu aktualisieren.

  • Nerwoból to nie tylko zwykły ból – to intensywne, czasem przeszywające doznanie, które może pojawić się w różnych miejscach ciała i przybierać różne formy. Od uczucia palenia po nagłe przeszywające bóle, nerwoból jest dolegliwością, która niejednokrotnie utrudnia codzienne funkcjonowanie i może prowadzić do poważnego dyskomfortu. W najnowszym odcinku Talks4life rozwiewamy wątpliwości na temat tego, jak objawia się nerwoból, jakie są jego przyczyny oraz kiedy warto zgłosić się po pomoc do specjalisty.

    🔸 Czym jest nerwoból? – Tłumaczymy, czym dokładnie jest nerwoból i jak różni się od innych rodzajów bólu.


    🔸 Najczęstsze objawy – Jakie symptomy mogą wskazywać na nerwoból? Ostre kłucie, pieczenie, drętwienie – omawiamy wszystkie najczęściej spotykane objawy.


    🔸 Lokalizacje bólu – Gdzie najczęściej pojawia się nerwoból? Czy może dotyczyć każdej części ciała? Przedstawiamy najczęstsze miejsca jego występowania.


    🔸 Kiedy objawy się nasilają? – Czy są sytuacje, które mogą pogłębiać nerwoból? Zobacz, jakie czynniki mogą wpływać na jego intensywność.


    🔸 Kiedy warto zgłosić się do specjalisty? – Wyjaśniamy, kiedy ból wymaga profesjonalnej diagnostyki i jakie kroki można podjąć, aby sobie pomóc.

    Odcinek ten to baza wiedzy dla każdego, kto szuka odpowiedzi na pytanie, jak rozpoznać nerwoból i co zrobić, aby złagodzić jego uciążliwe objawy.

    00:00 Co to jest nerwoból?

    1:49 Z czego wynika nerwoból?

    3:16 Czy nerwoból wynika z uszkodzenia nerwu?

    4:42 Jak odróżnić nerwoból od innych dolegliwości?

    5:16 Kto diagnozuje neuralgię?

    5:57 Do kogo zgłosić się z nerwobólem?

    7:15 Jak boli neuralgia?

    9:25 Czy nerwoból wynika ze stresu?

    12:29 Jak wygląda diagnostyka nerwobólu?

    14:08 Czy można wyleczyć nerwoból?

    16:24 Jak wygląda leczenie nerwobólu?

    18:00 Czy można się rozciągać z nerwobólem?

    21:24 Jak zapobiegać nawrotom nerwobólu?

    26:07 Jak samodzielnie radzić sobie z nerwobólem?


    Uwaga, informacje zawarte w naszych podcastach nie stanowią porady medycznej i nie mogą być jako taka porada traktowane. Publikowane w nagraniach treści mają charakter informacyjny i autorzy nie ponoszą odpowiedzialności za skutki działań podejmowanych w oparciu o te treści. Każdy problem fizjoterapeutyczny wymaga bezpośredniej konsultacji ze specjalistą, do czego zawsze ogromnie zachęcamy.
    --
    Odwiedź stronę naszego Studia zdrowego ciała i ruchu Fizjo4life w Warszawie! http://www.fizjo4life.pl lub skorzystaj z Booksy, aby zapisać się na wizytę. Śledź nas: https://www.instagram.com/fizjo4life/ https://www.facebook.com/Fizjo4life

  • W najnowszym odcinku poruszamy jedno z najczęstszych pytań pacjentów: Jak często należy odwiedzać fizjoterapeutę?. Czy każda dolegliwość wymaga regularnych wizyt? Czy są przypadki, kiedy wystarczy jedno spotkanie? A może istnieją sytuacje, w których potrzeba ich więcej? Rozwiewamy wątpliwości, analizując różne scenariusze i podpowiadając, jak dostosować częstotliwość wizyt do indywidualnych potrzeb.📌 Co znajdziesz w odcinku?- Kiedy wystarczy jedno spotkanie – w jakich przypadkach fizjoterapeuta pomoże już po pierwszej wizycie?- Długoterminowe terapie i ich znaczenie – dlaczego niektóre problemy wymagają regularnych wizyt?-Indywidualizacja planu – jak fizjoterapeuta dostosowuje częstotliwość spotkań do stanu zdrowia pacjenta?-Czynniki wpływające na częstotliwość wizyt – jak wiek, rodzaj urazu, styl życia i cele pacjenta mogą wpłynąć na decyzję o częstotliwości wizyt?-Kiedy wykonywać ćwiczenia samodzielnie – wskazówki dotyczące ćwiczeń domowych jako uzupełnienie wizyt.Zachęcamy do oglądania i słuchania! Niezależnie, czy zmagasz się z bólem, czy chcesz dbać o profilaktykę – ten odcinek pomoże Ci podjąć najlepszą decyzję dla swojego zdrowia.00:00 Jak często przychodzić do fizjoterapeuty?1:43 Czy warto przychodzić na fizjoterapię profilaktycznie?2:47 Jak często przychodzić na fizjoterapię z bólem, po zabiegu lub operacji?4:44 Od czego zależy częstotliwość wizyt u fizjoterapeuty?6:36 Czy wykonując "pracę domową" można zmniejszyć częstotliwość wizyt u fizjoterapeuty?7:38 Fizjoterapia po zabiegu- jak często powinna się odbywać?8:56 Czy codzienne wizyty u fizjoterapeuty mają sens?12:15 Jaki czas trwania wizyty wybrać?16:45 Czy pacjent ma wpływ na częstotliwość wizyt u fizjoterapeuty?21:24 Konsekwencje zbyt rzadkich wizyt u fizjoterapeuty.25.53 Kiedy przestać przychodzić do fizjoterapeuty?28:27 Czy styl życia ma wpływ na częstotliwość wizyt u fizjoterapeuty?30:31 Czy można przewidzieć, jak często trzeba przychodzić do fizjoterapeuty?Uwaga, informacje zawarte w naszych podcastach nie stanowią porady medycznej i nie mogą być jako taka porada traktowane. Publikowane w nagraniach treści mają charakter informacyjny i autorzy nie ponoszą odpowiedzialności za skutki działań podejmowanych w oparciu o te treści. Każdy problem fizjoterapeutyczny wymaga bezpośredniej konsultacji ze specjalistą, do czego zawsze ogromnie zachęcamy.--Odwiedź stronę naszego Studia zdrowego ciała i ruchu Fizjo4life w Warszawie! http://www.fizjo4life.pl lub skorzystaj z Booksy, aby zapisać się na wizytę.Śledź nas: https://www.instagram.com/fizjo4life/ https://www.facebook.com/Fizjo4life

  • Witajcie w kolejnym odcinku talks4life, gdzie dzielimy się wiedzą na temat zdrowia, ruchu i terapii. Dziś porozmawiamy o osteopatii – czym jest, jakie ma zastosowanie i jak może wspierać zdrowie. Osteopatia to metoda terapeutyczna, która zyskuje coraz większą popularność, ale wciąż budzi wiele pytań.

    W tym odcinku odpowiemy na najważniejsze z nich:
    Co to jest osteopatia?
    Dowiedz się, czym różni się od innych form terapii manualnej.Jak działa osteopatia?
    Wyjaśnimy, w jaki sposób osteopaci oceniają ciało i stosują techniki manualne, aby wspierać zdrowie pacjentów.Kiedy warto skorzystać z osteopatii?
    Sprawdzimy, jakie dolegliwości można skutecznie leczyć dzięki tej metodzie.Osteopatia a fizjoterapia – jakie są różnice?
    Przedstawimy kluczowe różnice między tymi dwoma podejściami terapeutycznymi.Bezpieczeństwo i skuteczność osteopatii. Czy jest odpowiednia dla każdego?Odpowiedzi na te pytania udzielą specjalistki z warszawskiego studia Fizjo4life- Paulina Gawron i Klaudia Kostrzewa.
    Nie przegap tego odcinka, w którym rozwiejemy wszelkie wątpliwości dotyczące osteopatii!

    00:00 Czym jest osteopatia?
    2:06 Czym się różni osteopatia od fizjoterapii?
    4:09 Jak wygląda wizyta u osteopaty?
    6:07 Czy osteopatia jest bolesna?
    10:27 Czy do osteopaty można przyjść z każdym schorzeniem?
    11:13 Osteopatia a fizjoterapia wisceralna.
    13:41 Czy do osteopaty można przyjść świeżo po urazie?
    14:42 Kiedy zapisać się na wizytę do osteopaty, a kiedy do fizjoterapeuty?
    17:50 Kiedy nie przychodzić do osteopaty?
    20:02 Mity dotyczące osteopatii.



    Uwaga, informacje zawarte w naszych podcastach nie stanowią porady medycznej i nie mogą być jako taka porada traktowane. Publikowane w nagraniach treści mają charakter informacyjny i autorzy nie ponoszą odpowiedzialności za skutki działań podejmowanych w oparciu o te treści. Każdy problem fizjoterapeutyczny wymaga bezpośredniej konsultacji ze specjalistą, do czego zawsze ogromnie zachęcamy.
    --

    Odwiedź stronę naszego Studia zdrowego ciała i ruchu Fizjo4life w Warszawie! http://www.fizjo4life.pl lub skorzystaj z Booksy, aby zapisać się na wizytę.Śledź nas: https://www.instagram.com/fizjo4life/ https://www.facebook.com/Fizjo4life

  • Witajcie w kolejnym odcinku Talks4Life! Dziś porozmawiamy o temacie, który może dotyczyć każdego z nas – osteoporozie. Choć często uznawana za problem osób starszych, warto pamiętać, że zdrowie naszych kości zależy od wielu czynników, na które mamy wpływ już dziś!

    Osteoporoza to cichy złodziej kości – osłabia je stopniowo, nie dając wyraźnych sygnałów aż do momentu, gdy dochodzi do złamania. Kości bioder, kręgosłupa czy nadgarstków są najbardziej narażone, a złamania mogą poważnie ograniczyć naszą mobilność. Jakie są przyczyny tej choroby? Jakie kroki możemy podjąć, by zapobiec jej rozwojowi? W tym odcinku odpowiemy na najważniejsze pytania:
    Czym jest osteoporoza i co powoduje, że nasze kości stają się kruche?Jak rozpoznać pierwsze oznaki osteoporozy – czy ból pleców lub utrata wzrostu mogą być sygnałem alarmowym?Jakie są najnowsze metody leczenia? Czy fizjoterapia i ćwiczenia mogą skutecznie pomóc wzmocnić nasze kości?Jakie proste nawyki i ćwiczenia możemy wdrożyć, aby zmniejszyć ryzyko złamań i dłużej cieszyć się aktywnym życiem?Ten odcinek jest dla wszystkich, którzy chcą wziąć zdrowie kości w swoje ręce – dosłownie i w przenośni! Odkryj, jak wprowadzić proste zmiany, które przyniosą długotrwałe efekty i zapewnią mocne, zdrowe kości przez wiele lat. Nie czekaj na pierwsze złamanie – zadbaj o siebie już teraz!


    00:00 Czym jest osteoporoza?
    3:43 Jakie są przyczyny osteoporozy?
    6:51 Jakie objawy daje osteoporoza?
    8:03 Czy osteoporoza jest dziedziczna?
    10:51 Jakie diagnozować osteoporozę?
    13:05 Jak wygląda leczenie osteoporozy?
    16:30 Fizjoterapia w leczeniu osteoporozy.
    18:40 Czy można ćwiczyć mając osteoporozę?
    23:07 Czego unikać mając osteoporozę?
    24:13 Jak wspomagać leczenie osteoporozy?
    26:09 Konsekwencje nieleczonej osteoporozy.
    27:51 Mity związane z osteoporozą.

    Uwaga, informacje zawarte w naszych podcastach nie stanowią porady medycznej i nie mogą być jako taka porada traktowane. Publikowane w nagraniach treści mają charakter informacyjny i autorzy nie ponoszą odpowiedzialności za skutki działań podejmowanych w oparciu o te treści. Każdy problem fizjoterapeutyczny wymaga bezpośredniej konsultacji ze specjalistą, do czego zawsze ogromnie zachęcamy.
    --

    Odwiedź stronę naszego Studia zdrowego ciała i ruchu Fizjo4life w Warszawie! http://www.fizjo4life.pl lub skorzystaj z Booksy, aby zapisać się na wizytę.Śledź nas: https://www.instagram.com/fizjo4life/ https://www.facebook.com/Fizjo4life

  • Witajcie w kolejnym odcinku Talks4Life! Dziś skupimy się na problemie, który często dotyka osoby w różnym wieku – rwa udowa.

    Rwa udowa to schorzenie wynikające z podrażnienia lub ucisku korzenia nerwowego, co prowadzi do charakterystycznego, promieniującego bólu wzdłuż przodu uda. Ból ten może być bardzo dokuczliwy i utrudniać codzienne funkcjonowanie. Przyczynami rwy udowej mogą być m.in. zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa, dyskopatia, urazy czy długotrwałe przeciążenia kręgosłupa.W tym odcinku odpowiemy na najważniejsze pytania dotyczące rwy udowej:
    Co to jest rwa udowa i jakie są jej najczęstsze przyczyny?Jak rozpoznać objawy rwy udowej, takie jak ból promieniujący do nogi, drętwienie czy osłabienie mięśni?Jakie metody leczenia są najskuteczniejsze w przypadku rwy udowej, w tym fizjoterapia, która pomaga złagodzić dolegliwości?Jakie ćwiczenia i techniki mogą pomóc w zapobieganiu nawrotom rwy udowej?Jeśli cierpisz na rwę udową lub chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak ją rozpoznać i leczyć, ten odcinek jest właśnie dla Ciebie. Dowiedz się, jak skutecznie radzić sobie z rwą udową i poprawić jakość życia dzięki odpowiednim metodom fizjoterapeutycznym.


    00:00 Co to jest rwa udowa?
    2:20 Czy rwa udowa to problem neurologiczny?
    3:44 Czym się różnią rwa udowa i rwa kulszowa?
    6:28 Kto jest najbardziej narażony na rwę udową?
    8:22 Jakie są przyczyny rwy udowej?
    12:32 Jak zdiagnozować rwę udową?
    14:02 Badania obrazowe a rwa udowa.
    16:05 Do kogo zgłosić się z rwą udową?
    18:11 Jak wygląda fizjoterapia w przypadku rwy udowej?
    21:13 Czego unikać mając rwę udową?
    23:42 Rwa udowa a styl życia. Czy rwa udowa może nawracać?
    27:38 Leczenie operacyjne rwy udowej.
    30:42 Rehabilitacja po operacji rwy udowej.


    Uwaga, informacje zawarte w naszych podcastach nie stanowią porady medycznej i nie mogą być jako taka porada traktowane. Publikowane w nagraniach treści mają charakter informacyjny i autorzy nie ponoszą odpowiedzialności za skutki działań podejmowanych w oparciu o te treści. Każdy problem fizjoterapeutyczny wymaga bezpośredniej konsultacji ze specjalistą, do czego zawsze ogromnie zachęcamy.
    --

    Odwiedź stronę naszego Studia zdrowego ciała i ruchu Fizjo4life w Warszawie! http://www.fizjo4life.pl lub skorzystaj z Booksy, aby zapisać się na wizytę.Śledź nas: https://www.instagram.com/fizjo4life/ https://www.facebook.com/Fizjo4life

  • Witajcie w kolejnym odcinku Talks4Life! Dzisiaj porozmawiamy o temacie, który dotyka większości osób, a często pozostaje niezauważony – mowa o dehydratacji krążków międzykręgowych.

    Krążki międzykręgowe, które znajdują się pomiędzy naszymi kręgami, pełnią niezwykle ważną rolę w amortyzacji kręgosłupa i umożliwiają jego ruchomość. Jednak z czasem lub na skutek różnych czynników, takich jak starzenie się, urazy czy przeciążenia, mogą tracić wodę, co prowadzi do ich dehydratacji.

    W efekcie krążki stają się mniej elastyczne i bardziej podatne na uszkodzenia, co może objawiać się bólem pleców, sztywnością i ograniczoną ruchomością. W dzisiejszym odcinku przyjrzymy się bliżej temu, co dokładnie dzieje się z krążkami podczas procesu dehydratacji.

    Jeżeli chcesz wiedzieć:
    Co to jest dehydratacja krążków?Jakie są przyczyny dehydratacji krążków?Jakie są objawy dehydratacji krążków?Jak wygląda fizjoterapia w przypadku dehydratacji?Jak można leczyć dehydratację krążków międzykręgowych?koniecznie wysłuchaj najnowszego odcinka podcastu talks4life, w którym specjaliści - Kamil Kozakowski i Patryk Jatczak - odpowiedzą na te i wiele innych pytań związanych z tym tematem.

    00:00 Co to jest dehydratacja?
    3:05 Czy dehydratacja to choroba?
    3:32 Jakie są przyczyny dehydratacji?
    6:02 Czy dehydratacja to wynik zaniedbania?
    7:12 Jakie są objawy dehydratacji?
    9:07 Jak diagnozować dehydratację?
    10:05 Kiedy pójść na badania obrazowe?
    11:23 Czy dehydratacje można wyleczyć?
    13:41 Jak wygląda rehabilitacja przy dehydratacji?
    15:41 Jakie choroby powodują dehydratację?
    16:48 Czy dehydratacja może być niebezpieczna?
    19:06 Terapia manualna a dehydratacja.
    19:55 Jak wygląda leczenie dehydratacji?
    21:40 Czego unikać mając dehydratację?
    23:17 Czy aktywność fizyczna jest dobra na dehydratację?
    24:32 Leczenie operacyjne dehydratacji.
    26:55 Jak zapobiegać dehydratacji?
    30:10 Ile trwa leczenie dehydratacji?


    Uwaga, informacje zawarte w naszych podcastach nie stanowią porady medycznej i nie mogą być jako taka porada traktowane. Publikowane w nagraniach treści mają charakter informacyjny i autorzy nie ponoszą odpowiedzialności za skutki działań podejmowanych w oparciu o te treści. Każdy problem fizjoterapeutyczny wymaga bezpośredniej konsultacji ze specjalistą, do czego zawsze ogromnie zachęcamy.
    --

    Odwiedź stronę naszego Studia zdrowego ciała i ruchu Fizjo4life w Warszawie! http://www.fizjo4life.pl lub skorzystaj z Booksy, aby zapisać się na wizytę.Śledź nas: https://www.instagram.com/fizjo4life/ https://www.facebook.com/Fizjo4life

  • Ostroga piętowa to dość powszechny problem, który powoduje ból w okolicach pięty, zwłaszcza przy chodzeniu. Może pojawić się u osób, które dużo stoją, chodzą lub biegają. Często ból jest najbardziej odczuwalny rano, zaraz po wstaniu z łóżka.

    Ostroga to nic innego jak mały wyrostek kostny, który tworzy się na kości piętowej i podrażnia pobliskie tkanki. Na szczęście, istnieją skuteczne sposoby leczenia, w tym fizjoterapia, które pomagają zmniejszyć ból i wrócić do normalnego funkcjonowania.

    Jeżeli chcesz dowiedzieć się:
    skąd się bierze ostroga piętowa?jakie są objawy ostrogi piętowej?do kogo zgłosić się z bólem pięty?jak wygląda leczenie ostrogi piętowej?czy fizjoterapia pomaga na ostrogę piętową?koniecznie odsłuchaj najnowszego odcinka podcastu talks4life, w którym Piotr Nadulski i Weronika Pośnik, specjaliści z Fizjo4life, opowiedzą o ostrodze piętowej i odpowiedzą na pytania związane z tym tematem.

    00:00 Co to jest ostroga piętowa?
    2:09 Jak wygląda ostroga piętowa?
    2:46 Jakie są objawy ostrogi piętowej?
    3:26 Kto jest narażony na ostrogę piętową?
    5:01 Czy ostroga piętowa powstaje po urazie?
    5:50 Czy ostroga piętowa boli?
    6:50 Czy ostrogę piętową trzeba leczyć?
    7:40 Czym grozi nieleczona ostroga piętowa?
    9:37 Jakie są rodzaje ostrogi piętowej?
    11:05 Jakie buty na ostrogę piętową?
    13:48 Czy każdy ból pięty to ostroga piętowa?
    14:28 Diagnostyka ostrogi piętowej.
    16:53 Jak wygląda rehabilitacja ostrogi piętowej?
    21:36 Ile trwa leczenie ostrogi piętowej?
    22:45 Jakie wkładki na ostrogę piętową?
    24:06 Czy laser pomaga na ostrogę piętową?
    25:13 Czy ostrogę piętową da się wyleczyć?
    26:19 Operacja ostrogi piętowej.
    27:28 Czy ostroga piętowa nawraca?

    Uwaga, informacje zawarte w naszych podcastach nie stanowią porady medycznej i nie mogą być jako taka porada traktowane. Publikowane w nagraniach treści mają charakter informacyjny i autorzy nie ponoszą odpowiedzialności za skutki działań podejmowanych w oparciu o te treści. Każdy problem fizjoterapeutyczny wymaga bezpośredniej konsultacji ze specjalistą, do czego zawsze ogromnie zachęcamy.
    --

    Odwiedź stronę naszego Studia zdrowego ciała i ruchu Fizjo4life w Warszawie! http://www.fizjo4life.pl lub skorzystaj z Booksy, aby zapisać się na wizytę.Śledź nas: https://www.instagram.com/fizjo4life/ https://www.facebook.com/Fizjo4life

  • W dzisiejszym odcinku serii talks4life skupiamy się na jednym z kluczowych elementów zdrowia kręgosłupa – na jego krzywiznach, a konkretnie na lordozie.

    Lordoza to naturalna krzywizna kręgosłupa w odcinku lędźwiowym i szyjnym, która odpowiada za prawidłowe rozłożenie obciążeń na stawy, mięśnie oraz krążki międzykręgowe. Zrozumienie tej krzywizny jest niezbędne do utrzymania zdrowia kręgosłupa, ponieważ odchylenia od normy mogą prowadzić do dolegliwości bólowych i problemów z postawą.

    W tym odcinku wyjaśniamy:
    czym dokładnie jest lordoza?jakie są objawy i skutki zniesionej lordozy – co oznacza zmniejszenie naturalnej krzywizny kręgosłupa?jakie objawy daje pogłębiona lordoza?jakie są przyczyny problemów z lordozą?jakie są możliwości leczenia, korekcji i rehabilitacji pogłębionej/ spłyconej lordozy?Odpowiadamy na te i wiele innych pytań, omawiając kluczowe aspekty zdrowia kręgosłupa. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat swojej postawy, dolegliwości związanych z kręgosłupem lub szukasz skutecznych metod leczenia, ten odcinek jest dla Ciebie!

    00:00 Co to jest lordoza?
    02:04 Czy lordoza to choroba?
    02:12 Do czego jest nam lordoza?
    3:42 Kiedy lordoza jest problemem?
    6:20 Jakie są objawy spłyconej lordozy?
    7:17 Czy spłycona lordoza boli?
    10:01 Spłycona/ pogłębiona lordoza w badaniach obrazowych.
    12:40 Co zrobić mając spłyconą/pogłębioną lordozę?
    13:24 Czy spłyconą/pogłębioną lordozę trzeba leczyć?
    14:12 Czego unikać mając spłyconą/pogłębioną lordozę?
    15:45 Czy spłycona/pogłębiona lordoza powinna niepokoić?
    17:21 Kiedy należy martwić się lordozą?
    21:24 Czy mając spłyconą/pogłebioną lordozę można ćwiczyć?
    23:28 Jak ćwiczyć ze spłyconą lordozą, a jak z pogłębioną?
    26:50 Czy z lordozą można biegać?Czy z lordozą można ćwiczyć? Czy z lordozą można pływać?
    28:42 Jak spać z lordozą?


    Uwaga, informacje zawarte w naszych podcastach nie stanowią porady medycznej i nie mogą być jako taka porada traktowane. Publikowane w nagraniach treści mają charakter informacyjny i autorzy nie ponoszą odpowiedzialności za skutki działań podejmowanych w oparciu o te treści. Każdy problem fizjoterapeutyczny wymaga bezpośredniej konsultacji ze specjalistą, do czego zawsze ogromnie zachęcamy.
    --

    Odwiedź stronę naszego Studia zdrowego ciała i ruchu Fizjo4life w Warszawie! http://www.fizjo4life.pl lub skorzystaj z Booksy, aby zapisać się na wizytę.Śledź nas: https://www.instagram.com/fizjo4life/ https://www.facebook.com/Fizjo4life


  • Witajcie w nowym odcinku podcastu Talks4Life! Dziś poruszamy niezwykle istotny temat, który dotyka miliony par na całym świecie – niepłodność. W tym odcinku skupimy się na tym, jak fizjoterapia uroginekologiczna może stanowić efektywne wsparcie w procesie leczenia niepłodności. Czy wiesz, że praca z ciałem może pomóc w poprawie funkcji rozrodczych i wspierać leczenie hormonalne lub inne terapie?

    Jeżeli zastanawiasz się:
    czym dokładnie jest fizjoterapia uroginekologiczna?jakie techniki mogą pomóc w leczeniu niepłodności?jak fizjoterapia wpływa na mięśnie dna miednicy i układ hormonalny?czy fizjoterapia uroginekologiczna może wspomóc leczenie niepłodności u mężczyzn?w jaki sposób fizjoterapia może działać na równowagę emocjonalną i redukcję stresu podczas starań o dziecko?to ten odcinek jest dla Ciebie! Dowiesz się również, jak fizjoterapia uroginekologiczna może być skutecznym wsparciem przy innych formach leczenia niepłodności, takich jak in vitro czy hormonalna stymulacja jajników. Nasza gościnie – doświadczone fizjoterapeutki uroginekologiczne– Katarzyna Grodzicka i Klaudia Kostrzewa, podzieliły się swoją wiedzą, opowiadając o tym, jak połączenie specjalistycznej terapii z pracą nad świadomością ciała może poprawić funkcje rozrodcze i zwiększyć szanse na zajście w ciążę.


    00:00 Czym jest niepłodność?
    2:34 Czym się różnią niepłodność i bezpłodność?
    3:18 Jakie są objawy niepłodności?
    5:32 Co może wywołać niepłodność?
    6:53 Czy niepłodność dotyczy tylko kobiet?
    7:52 Niepłodność a zaburzenia miesiączkowania.
    8:44 Kto diagnozuje niepłodność?
    9:17 Czy niepłodność jest odwracalna?
    9:54 Jak wygląda leczenie niepłodności?
    11:00 Fizjoterapia urologiczna a niepłodność mężczyzn.
    12:08 Kiedy zgłosić się do fizjoterapeutki uroginekologicznej z niepłodnością?
    13:33 Aktywność fizyczna a niepłodność.

    Uwaga, informacje zawarte w naszych podcastach nie stanowią porady medycznej i nie mogą być jako taka porada traktowane. Publikowane w nagraniach treści mają charakter informacyjny i autorzy nie ponoszą odpowiedzialności za skutki działań podejmowanych w oparciu o te treści. Każdy problem fizjoterapeutyczny wymaga bezpośredniej konsultacji ze specjalistą, do czego zawsze ogromnie zachęcamy.
    --

    Odwiedź stronę naszego Studia zdrowego ciała i ruchu Fizjo4life w Warszawie! http://www.fizjo4life.pl lub skorzystaj z Booksy, aby zapisać się na wizytę.Śledź nas: https://www.instagram.com/fizjo4life/ https://www.facebook.com/Fizjo4life

  • W najnowszym odcinku podcastu Talks4life zagłębiamy się w temat rwy barkowej, czyli dolegliwości, która potrafi poważnie uprzykrzyć życie. Jeśli odczuwasz ból promieniujący w wzdłuż ręki, ten odcinek jest dla Ciebie!

    Dowiesz się:
    Jakie są przyczyny rwy barkowej? Skąd bierze się ten ból i jakie są najczęstsze powody jego wystąpienia?Jakie są objawy rwy barkowje? Jak rozpoznać, że to właśnie rwa barkowa? Jak wygląda leczenie rwy barkowej? Od leków przeciwbólowych, przez fizjoterapię, aż po bardziej zaawansowane metody leczenia.Jak wygląda rehabilitacja rwy barkowje? Jakie ćwiczenia pomogą w powrocie do pełnej sprawności? Co robić, by uniknąć nawrotów?Słuchaj tego odcinka, aby dowiedzieć się, jak skutecznie radzić sobie z rwą barkową i jak wrócić do pełnej aktywności. Idealny dla każdego, kto chce zrozumieć, co dzieje się w jego ciele i jak sobie pomóc.

    00:00 Czym jest rwa barkowa?
    2:42 Jakie są objawy rwy barkowej?
    7:38 Jakie są przyczyny rwy barkowej?
    10:45 Diagnostyka rwy barkowej.
    12:01 Diagnostyka obrazowa rwy barkowej.
    15:34 Kto jest narażony na pojawienie się rwy barkowej?
    18:05 Jak uniknąć rwy barkowej?20:28 Jak się leczy rwę barkową?
    23:34 Jak wygląda rehabilitacja rwy barkowej?
    25:06 Czym jest resorpcja przepukliny?
    26:54 Czy masaż pomaga na rwę barkową?
    29:01 Czy ćwiczenia są dobre na rwę barkową?
    33:28 Czego unikać mając rwę barkową?34:23 Jak spać mając rwę barkową?
    37:06 Jakie maści stosować na rwę barkową?


    Uwaga, informacje zawarte w naszych podcastach nie stanowią porady medycznej i nie mogą być jako taka porada traktowane. Publikowane w nagraniach treści mają charakter informacyjny i autorzy nie ponoszą odpowiedzialności za skutki działań podejmowanych w oparciu o te treści. Każdy problem fizjoterapeutyczny wymaga bezpośredniej konsultacji ze specjalistą, do czego zawsze ogromnie zachęcamy.
    --

    Odwiedź stronę naszego Studia zdrowego ciała i ruchu Fizjo4life w Warszawie! http://www.fizjo4life.pl lub skorzystaj z Booksy, aby zapisać się na wizytę.Śledź nas: https://www.instagram.com/fizjo4life/ https://www.facebook.com/Fizjo4life

  • Zapraszamy do odsłuchania naszego podcastu, w którym poruszamy tematykę in vitro oraz roli fizjoterapii uroginekologicznej w zwiększaniu skuteczności tej metody.
    In vitro, czyli zapłodnienie pozaustrojowe, jest jedną z najczęściej stosowanych metod leczenia niepłodności, polegającą na połączeniu komórki jajowej z plemnikiem w laboratorium, a następnie przeniesieniu zarodka do macicy kobiety. Chociaż in vitro jest zaawansowaną technologią, jej skuteczność może być różna w zależności od wielu czynników zdrowotnych.

    W naszym podcaście wyjaśniamy:
    na czym polega metoda in vitro?kto może skorzystać z tej metody?jak fizjoterapia uroginekologiczna może wspierać kobiety przygotowujące się do procedury in vitro?jak techniki i ćwiczenia mogą poprawić funkcjonowanie miednicy?jak zwiększyć elastyczność tkanek oraz przygotować organizm do implantacji zarodka?jak regularna fizjoterapia może wpłynąć na przebieg ciąży, zmniejszając ryzyko powikłań i wspierając zdrowie zarówno matki, jak i dziecka?
    Jeśli interesujesz się tematyką in vitro lub szukasz sposobów na zwiększenie szans na udane zapłodnienie, nasz podcast dostarczy Ci cennych informacji i praktycznych porad.

    00:00 Czym jest in vitro?
    1:46 Kiedy wykonuje się in vitro?
    3:29 Do kogo się zgłosić z problemem zajścia w ciążę?
    4:41 Na czym polega zapłodnienie in vitro?
    7:37 Czym jest inseminacja?
    8:51 Ile trwa procedura in vitro?
    9:49 Ile kosztuje in vitro?
    10:39 Jak fizjoterapia uroginekologiczna może wspomagać in vitro?
    14:00 Aktywność fizyczna a zapłodnienie in vitro.
    16:16 Jakie są przeciwwskazania do in vitro?
    16:47 Czy ciąża po in vitro różni się przebiegiem?

    Uwaga, informacje zawarte w naszych podcastach nie stanowią porady medycznej i nie mogą być jako taka porada traktowane. Publikowane w nagraniach treści mają charakter informacyjny i autorzy nie ponoszą odpowiedzialności za skutki działań podejmowanych w oparciu o te treści. Każdy problem fizjoterapeutyczny wymaga bezpośredniej konsultacji ze specjalistą, do czego zawsze ogromnie zachęcamy.
    --

    Odwiedź stronę naszego Studia zdrowego ciała i ruchu Fizjo4life w Warszawie! http://www.fizjo4life.pl lub skorzystaj z Booksy, aby zapisać się na wizytę.Śledź nas: https://www.instagram.com/fizjo4life/ https://www.facebook.com/Fizjo4life

  • Witajcie w kolejnym odcinku naszego podcastu, w którym zgłębiamy tajniki efektywnego treningu. Tym razem porozmawiamy o treningu plyometrycznym – jednej z najbardziej skutecznych metod na poprawę siły, szybkości i zwinności mięśni.
    Jeśli zastanawiasz się:
    czym jest trening plyometryczny?jakie ćwiczenia plyometryczne warto wprowadzić do swojego planu treningowego?jak dzięki plyometrii osiągnąć lepsze wyniki sportowe?jak powinien wyglądać trening plyometrii?to ten odcinek jest dla Ciebie. Dowiesz się również, jak trenować plyometrycznie bezpiecznie, unikając kontuzji i maksymalizując korzyści z każdego treningu. Odkryj, jak trening plyometryczny może odmienić Twoją kondycję fizyczną i wprowadź nowe, dynamiczne ćwiczenia do swojej codziennej rutyny. Zostań z nami i odkryj moc plyometrii! Posłuchaj rozmowy Natashy Geldon z Maćkiem Czajką, Grześkiem Workowskim i Michałem Kaczorowskim!

    00:00 Czym jest trening plyometryczny?
    2:48 Co ma na celu trening plyometryczny?
    3:21 Czy trening plyometryczny jest tylko dla sportowców?
    5:31 Czy trening plyometryczny jest oddzielną formą treningu?
    7:34 Czy można samemu zrobić trening plyometryczny?
    8:40 Jak powinien wyglądać trening plyometryczny?
    10:58 Dla jakich pacjentów jest trening plyometryczny?
    16:07 Kto nie powinien stosować plyometrii? Kiedy plyometria jest przeciwwskazana?
    17:03 Komu szczególnie polecany jest trening plyometryczny?
    18:18 Czy można trenować, kiedy pojawia się ból?
    22:15 Czy skakanie może zmniejszać ryzyko urazów?
    24:41 Czy trening plyometryczny wykonuje się w butach czy na boso?

    Uwaga, informacje zawarte w naszych podcastach nie stanowią porady medycznej i nie mogą być jako taka porada traktowane. Publikowane w nagraniach treści mają charakter informacyjny i autorzy nie ponoszą odpowiedzialności za skutki działań podejmowanych w oparciu o te treści. Każdy problem fizjoterapeutyczny wymaga bezpośredniej konsultacji ze specjalistą, do czego zawsze ogromnie zachęcamy.
    --

    Odwiedź stronę naszego Studia zdrowego ciała i ruchu Fizjo4life w Warszawie! http://www.fizjo4life.pl lub skorzystaj z Booksy, aby zapisać się na wizytę.Śledź nas: https://www.instagram.com/fizjo4life/ https://www.facebook.com/Fizjo4life

  • Menopauza- naturalny i nieunikniony etap w życiu, który oznacza zakończenie okresu płodności, ale jednocześnie niesie ze sobą wiele wyzwań i zmian, zarówno fizycznych, jak i emocjonalnych. Menopauza jest zjawiskiem, o którym często mówi się zbyt mało lub zbyt późno, dlatego chcemy otworzyć przestrzeń do szczerej rozmowy na ten temat.

    Niezależnie od tego, czy już jesteś w okresie menopauzy, czy dopiero go oczekujesz, nasz podcast dostarczy Ci wiedzy, wsparcia i praktycznych porad.

    Jeżli chcesz dowiedzieć się:
    czym jest menopauza?jakie są jej najczęstsze objawy menopauzy?jak radzić sobie z objawami menopauzy?jak rozpoznać pierwsze symptomy menopauzy? wysłuchaj najnowszego odcinka naszego pocastu, w którym Katarzyna Grodzicka i Klaudia Kostrzewa porozmawiają z Natshą Geldon na ten temat!


    00:00 Czym jest menopauza?
    2:05 Co jest przyczyną menopauzy?
    3:05 Jakie są objawy menopauzy?
    5:14 Ile trwa menopauza?
    7:20 Czym są objawy wypadowe?
    7:40 Co to jest klimakterium?
    9:04 Nietypowe objawy menopauzy.
    9:30 Czy podczas menopauzy powiększają się piersi?
    10:22 Czy menopauza boli?
    12:37 Aktywność fizyczna a menopauza.
    16:42 Nietrzymanie moczu a menopauza.
    19:05 Co to jest premenopauza?
    20:25 Czy można uniknąć przedwczesnej meopauzy?
    21:45 Czy aktywność seksualna opóźnia menopauzę?
    23:58 Andropauza- czym jest i jak wygląda?
    24:42 Jak diagnozuje się menopauzę?
    25:57 Jak sobie radzić z napadami gorąca?
    27:28 Zaburzenia snu a menopauza.
    28:39 Jak o siebie zadbać w okresie menopauzy?


    Uwaga, informacje zawarte w naszych podcastach nie stanowią porady medycznej i nie mogą być jako taka porada traktowane. Publikowane w nagraniach treści mają charakter informacyjny i autorzy nie ponoszą odpowiedzialności za skutki działań podejmowanych w oparciu o te treści. Każdy problem fizjoterapeutyczny wymaga bezpośredniej konsultacji ze specjalistą, do czego zawsze ogromnie zachęcamy.
    --

    Odwiedź stronę naszego Studia zdrowego ciała i ruchu Fizjo4life w Warszawie! http://www.fizjo4life.pl lub skorzystaj z Booksy, aby zapisać się na wizytę.Śledź nas: https://www.instagram.com/fizjo4life/ https://www.facebook.com/Fizjo4life

  • Czy wiesz, co kryje się za skrótem RZS i jakie są pierwsze objawy tej choroby? W dzisiejszym odcinku Talks4life porozmawiamy o reumatoidalnym zapaleniu stawów, czyli chorobie, która dotyka miliony ludzi na całym świecie.

    Dowiesz się, jakie są charakterystyczne symptomy RZS-u, jakie części ciała są najczęściej dotknięte oraz jakie metody leczenia mogą przynieść ulgę.Porozmawiamy o przyczynach tej choroby oraz o tym, kto jest najbardziej narażony na jej wystąpienie. Omówimy również, jak ważna jest fizjoterapia w walce z tą przewlekłą chorobą i co warto robić, a czego trzeba unikać. Czy wiesz, że objawy RZS można pomylić z innymi schorzeniami? Dowiesz się, czy można dźwigać, biegać, jeździć na rowerze przy reumatoidalnym zapaleniu stawów?

    00:00 Co to jest RZS - reumatoidalne zapalenie stawów?
    2:16 Kto może zapaść na RZS?
    3:28 Jakie są przyczyny zachorowania na reumatoidalne zapalenie stawów?
    5:12 Czy można uchronić się przed zachorowaniem na RZS?
    7:58 Czemu diagnoza wychodzi między 35-50 rokiem życia?
    9:53 Jakie są objawy RZS? Czerwone flagi?
    11:10 Czy są jakieś widoczne na ciele objawy RZS?
    14:07 Jak długo muszą trwać objawy, aby były specyficzne?
    15:12 Do kogo udać się, gdy objawy nie ustępują?
    19:45 Jakie badania robić na reumatoidalne zapalenie stawów?
    22:14 Z czym można pomylić RZS?
    24:22 Jaka jest rola fizjoterapii w leczeniu RZS?
    25:30 Czy reumatoidalne zapalenie stawów da się całkowicie wyleczyć?
    26:20 Na czym polega praca fizjoterapeuty z pacjentami z RZS?
    32:54 W jaki sposób wpływa na RZS aktywność fizyczna?
    37:24 Czego nie wolno robić chorując na reumatoidalne zapalenie stawów?
    40:45 Czy jakieś ćwiczenia są niewskazane?
    42:24 Czy maści na guzki działają?
    43:50 Suplementacja w RZS
    48:10 Podsumowanie - co warto robić w przypadku RZS?

    Grono specjalistów Fizjo4life odpowiada na te pytania, abyś mógł/mogła lepiej zrozumieć, jak radzić sobie z reumatoidalnym zapaleniem stawów.

    ------------------
    Uwaga, informacje zawarte w naszych podcastach nie stanowią porady medycznej i nie mogą być jako taka porada traktowane. Publikowane w nagraniach treści mają charakter informacyjny i autorzy nie ponoszą odpowiedzialności za skutki działań podejmowanych w oparciu o te treści. Każdy problem fizjoterapeutyczny wymaga bezpośredniej konsultacji ze specjalistą, do czego zawsze ogromnie zachęcamy.

    ------------------
    Odwiedź stronę naszego Studia zdrowego ciała i ruchu Fizjo4life w Warszawie! www.fizjo4life.pl
    lub skorzystaj z Booksy, aby zapisać się na wizytę.

    Śledź nas także na Instagramie: instagram.com/fizjo4life

  • Było Ci kiedyś trudno wybrać specjalistę lub jakąś usługę? Co w tym pomaga? Na co zwracać uwagę przy wyborze fizjoterapeuty czy trenera?

    Żyjemy w czasach, w których mamy dość spory wybór jeśli chodzi o wszystko, wszystkie nasze aktywności i usługi, które możemy wybierać. Dlatego w tym odcinku podcastu Talks4life zastanowimy się, jak wybrać dla siebie odpowiedniego trenera, trenerkę i czym kierować się przy wyborze fizjoterapeuty.

    Rozmawiamy z ekspertami z Fizjo4life:
    o tym, co oznacza bycie dobrym specjalistą w tych dziedzinach?jak sprawdzić, czy osoba, do której się udajemy, rzeczywiście posiada odpowiednie kwalifikacje?jakie znaczenie ma doświadczenie i specjalizacja w pracy fizjoterapeuty oraz jakie cechy charakteru są kluczowe w budowaniu relacji z pacjentem?czy kursy są najważniejsze?jakie szkolenia powinien mieć fizjoterapeuta czy trener, a docelowo też, czy ma to być główny wykładnik jego skuteczności?00:00 Jak wybrać dla siebie fizjoterapeutę lub trenera?
    1:47 Co oznacza, że fizjoterapeuta/trener jest dobry?
    2:29 Czym się kierować, jak nie znamy tej osoby?
    3:51 Co to jest dobry vibe na pierwszej wizycie?
    4:32 Poznawanie się na pierwszej wizycie
    6:25 Jak zweryfikować, czy fizjoterapeuta ma prawo wykonywania zawodu?
    7:28 Czy pacjent lub klient powinien się kierować kursami danego specjalisty?
    8:26 Czym kierowaliby się eksperci przy wyborze fizjoterapeuty lub trenera?
    12:39 Czy fizjoterapeuta/trener powinien się specjalizować?
    17:19 Czy fizjoterapeuci i trenerzy wchodzą sobie w kompetencje?
    18:42 Czy każdy może zostać trenerem?
    19:37 Jak ważna jest komunikacja i empatia w pracy z podopiecznym?
    22:24 Jakie cechy powinien mieć dobry fizjoterapeuta lub dobry trener?
    23:18 Czy powinny być granice w relacji fizjoterapeuta - pacjent lub trener - klient?
    25:28 Jak zdecydować, kiedy fizjoterapia, a kiedy trening?
    26:50 Kiedy terapia czy trening jest nieskuteczna?
    28:51 Podsumowanie, jak wybierać fizjoterapeutę lub trenera

    Posłuchaj, abyś mógł/mogła dokonać świadomych wyborów.

    ------------------
    Uwaga, informacje zawarte w naszych podcastach nie stanowią porady medycznej i nie mogą być jako taka porada traktowane. Publikowane w nagraniach treści mają charakter informacyjny i autorzy nie ponoszą odpowiedzialności za skutki działań podejmowanych w oparciu o te treści. Każdy problem fizjoterapeutyczny wymaga bezpośredniej konsultacji ze specjalistą, do czego zawsze ogromnie zachęcamy.
    ------------------
    Odwiedź stronę naszego Studia zdrowego ciała i ruchu Fizjo4life w Warszawie! http://www.fizjo4life.pl lub skorzystaj z Booksy, aby zapisać się na wizytę. Śledź nas: Instagram

  • Coraz częściej słyszy się, że trening siłowy to jedna z najskuteczniejszych metod poprawy kondycji fizycznej i zdrowia. Niezależnie od wieku czy poziomu zaawansowania, regularne ćwiczenia z obciążeniem mogą przynieść niesamowite korzyści. Trening siłowy nie tylko wpływa na wygląd sylwetki, ale także odgrywa kluczową rolę w poprawie gęstości kości. Wzmacnia stawy i ścięgna, co przekłada się na mniejsze ryzyko kontuzji w codziennym życiu.

    Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z treningiem siłowym, ważne jest, aby podejść do tego z rozwagą. Kluczowe jest prawidłowe wykonanie ćwiczeń, dlatego warto skorzystać z pomocy trenera personalnego lub fizjoterapeuty, jeżeli nie wiesz jak w przemyślany sposób rozpocząć ten rodzaj treningu.

    Jeżeli chcesz dowiedzieć się:
    Czym jest trening siłowy i jak może Ci pomóc?Dla kogo jest trening siłowy?Ile powinien trwać trening siłowy?Jak często wykonywać trening siłowy?Czy można ćwiczyć siłowo, odczuwając ból?koniecznie odsłuchaj nowego odcinka podcastu talks4life, w którym Filip Żołądek i Piotr Nadulski- specjaliści z Fizjo4life, odpowiedzą na najważniejsze pytania w tym temacie!


    00:00 Czym jest trening siłowy?
    3:12 W jaki sposób zmierzyć trening siłowy?
    7:19 Jakie są kluczowe aspekty treningu siłowego?
    9:13 Czym jest trening oporowy?
    11:58 Czy trening siłowy poprawia wytrzymałość?
    13:22 Jaki sprzęt wykorzystać do treningu siłowego?
    17:50 Kiedy warto trenować siłowo?
    21:48 Jak często wykonywać trening siłowy?
    24:46 Jak wykonywać trening siłowy? Programowanie treningu.
    26:07 Czy warto trenować siłowo pod okiem trenera?
    27:26 Czy można ćwiczyć siłowo odczuwając ból?
    32:57 Czy trening siłowy jest skuteczny w korekcji wad postawy? Trening siłowy a niestabilność stawów.
    36:39 Trening siłowy jako prewencja urazów.
    41:48 Trening siłowy a zapobieganie osteoporozie.
    44:51 Czy trening siłowy może wystąpić fizjoterapię?
    46:20 Czy można robić kardio po treningu siłowym?
    49:44 Czy trening siłowy pomaga w sportach szybkościowych?
    54:30 Ile powinien trwać skuteczny trening siłowy?
    58:32 Wpływ treningu siłowego na mózg.

    Uwaga, informacje zawarte w naszych podcastach nie stanowią porady medycznej i nie mogą być jako taka porada traktowane. Publikowane w nagraniach treści mają charakter informacyjny i autorzy nie ponoszą odpowiedzialności za skutki działań podejmowanych w oparciu o te treści. Każdy problem fizjoterapeutyczny wymaga bezpośredniej konsultacji ze specjalistą, do czego zawsze ogromnie zachęcamy.
    --

    Odwiedź stronę naszego Studia zdrowego ciała i ruchu Fizjo4life w Warszawie! http://www.fizjo4life.pl lub skorzystaj z Booksy, aby zapisać się na wizytę.Śledź nas: https://www.instagram.com/fizjo4life/ https://www.facebook.com/Fizjo4life

  • Zespół policystycznych jajników (PCOS) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń hormonalnych u kobiet w wieku rozrodczym. Charakteryzuje się on nieregularnymi cyklami menstruacyjnymi, nadmiernym owłosieniem, trądzikiem, a także trudnościami w zajściu w ciążę.

    Wczesne rozpoznanie i odpowiednie leczenie, które często obejmuje zmiany w stylu życia, farmakoterapię oraz terapię hormonalną, mogą znacząco poprawić jakość życia pacjentek. Fizjoterapia uroginekologiczna odgrywa istotną rolę w leczeniu zespołu policystycznych jajników (PCOS), wspomagając zarówno poprawę funkcji narządów miednicy, jak i ogólne zdrowie pacjentek.

    Jeżeli chcesz dowiedzieć się:
    czym jest zespół policystycznych jajników?jakie są objawy zespołu policystycznych jajników?jak wygląda leczenie zespołu policystycznych jajników?jak fizjoterapia może pomóc w leczeniu zespołu policystycznych jajników?koniecznie posłuchaj najnowszego odcinka podcastu, w którym fizjoterapeutki uroginekologiczne pozwolą Ci poznać odpowiedzi!

    00:00 Czym jest zespół policystycznych jajników (PCOS)?
    2:39 Kiedy zaburzenia miesiączkowania są powodem do niepokoju?
    3:36 Kiedy należy rozpocząć diagnostykę PCOS?
    5:05 Jak wygląda rozpoznanie zespołu policystycznych jajników?
    8:22 Jak wygląda leczenie zespołu policystycznych jajników?
    9:36 Czy stres może powodować zespół policystycznych jajników?
    11:38 Czy antykoncepcją można wyleczyć zespół policystycznych jajników?
    13:22 Jak fizjoterapia uroginekologiczna może pomóc w leczeniu zespołu policystycznych jajników
    19:17 Czego należy unikać mając zespół policystycznych jajników?
    22:22 Czy zespół policystycznych jajników jest uleczalny?
    22:41 Jakie są konsekwencje nieleczonego PCOS?
    23:56 Czy można zajść w ciążę mając zespół policystycznych jajników?


    Uwaga, informacje zawarte w naszych podcastach nie stanowią porady medycznej i nie mogą być jako taka porada traktowane. Publikowane w nagraniach treści mają charakter informacyjny i autorzy nie ponoszą odpowiedzialności za skutki działań podejmowanych w oparciu o te treści. Każdy problem fizjoterapeutyczny wymaga bezpośredniej konsultacji ze specjalistą, do czego zawsze ogromnie zachęcamy.
    --

    Odwiedź stronę naszego Studia zdrowego ciała i ruchu Fizjo4life w Warszawie! http://www.fizjo4life.pl lub skorzystaj z Booksy, aby zapisać się na wizytę.Śledź nas: https://www.instagram.com/fizjo4life/ https://www.facebook.com/Fizjo4life

  • Siłownie plenerowe stały się nieodłącznym elementem krajobrazu miejskiego w wielu polskich miastach i miasteczkach. Te otwarte przestrzenie do ćwiczeń, dostępne dla wszystkich mieszkańców bez żadnych opłat, zyskują coraz większą popularność. Wzrost zainteresowania zdrowym stylem życia, dbałość o kondycję fizyczną oraz chęć spędzania czasu na świeżym powietrzu przyczyniają się do rosnącej liczby tego typu obiektów.

    Siłownie plenerowe oferują szeroką gamę urządzeń do ćwiczeń, które pomagają w rozwijaniu różnych partii mięśniowych, poprawie wytrzymałości oraz ogólnej sprawności fizycznej. Jednak jak wykorzystać możliwości, jakie dają?

    Jeżeli chcesz dowiedzieć się:
    czy warto korzystać z siłowni plenerowych?czy siłownie plenerowe mogą zastąpić tradycyjne siłownie?dla kogo są siłownie plenerowe?czy na siłowniach plenerowych można schudnąć?czy na siłowniach plenerowych można zbudować mięśnie?koniecznie wysłuchaj najnowszego odcinka naszego podcastu talks4life i poznaj odpowiedzi!

    00:00 Co to są siłownie plenerowe?
    2:49 Czy warto korzystać z siłowni plenerowych?
    3:17 Dla kogo są siłownie plenerowe?
    4:37 Czy na siłowniach plenerowych można spotkać zawodowych sportowców?
    6:20 Czym się różnią siłownie plenerowe od tradycyjnych?
    7:20 Czy ćwiczenia na świeżym powietrzu są zdrowe?
    11:30 Jakie treningi można robić na siłowniach plenerowych?
    13:21 Czy na siłowniach plenerowych można ćwiczyć wszystkie partie mięśniowe?
    14:21 Czy ćwicząc na siłowniach plenerowych można schudnąć?


    Uwaga, informacje zawarte w naszych podcastach nie stanowią porady medycznej i nie mogą być jako taka porada traktowane. Publikowane w nagraniach treści mają charakter informacyjny i autorzy nie ponoszą odpowiedzialności za skutki działań podejmowanych w oparciu o te treści. Każdy problem fizjoterapeutyczny wymaga bezpośredniej konsultacji ze specjalistą, do czego zawsze ogromnie zachęcamy.
    --

    Odwiedź stronę naszego Studia zdrowego ciała i ruchu Fizjo4life w Warszawie! http://www.fizjo4life.pl lub skorzystaj z Booksy, aby zapisać się na wizytę.Śledź nas: https://www.instagram.com/fizjo4life/ https://www.facebook.com/Fizjo4life