Folgen
-
Sokolovská patriotka, spisovatelka, podnikatelka a hlavně umělkyně Petra Šetele se na mateřské rozhodla, že nezůstane jenom u snů a svým nápadům dala jasnou podobu. Vydala dvě knihy, založila nadační fond a otevřela svůj vlastní obchod, kde prodává, tvoří a nabízí prostor různým workshopům, besedám a ostatním tvůrcům. Jak se odhodlala k tomu pracovat sama na sebe, jak se změnila díky mateřství i jak trnitá byla cesta k vytouženému miminku. Nána, jak si sama říká, a jak pojmenovala svou tvorbu, představuje ve svých kresbách ženu-mámu v těch nejpřirozenějších podobách, i těch, které jsou ne každému sympatické. Poslechněte si tento díl a třeba vás nakopne k tomu jenom nesnít, ale hlavně dělat.
-
Anička pracovala přes tři roky v Dubaji u Emirates. Jak se jí žilo v Dubaji, co se jí tam líbilo a co ji naopak dovádělo k šílenství? Jak se změní postoj letušky po letech v economy třídě a jak se může podepsat vytoužená práce na vašem zdraví. Anička - jak jinak než otevřeně - popisuje krásy i neštěstí milovaného povolání. A co hlavně! Budeme se bavit o penězích! To všechny zajímá, ale není vhodné se ptát.
-
Fehlende Folgen?
-
Známá aktivistka za práva dětí Agnes Němečková promluví o nešvarech a protizákonném jednání v českých nemocnicích. Jaké to je šťourat do vosího hnízda a bojovat s větrnými mlýny? Proč jsou stále v mnoha nemocnicích praktiky jak před 30 lety a je z toho cesta ven? Na co mají rodiče v porodnici právo a jak za sebe bojovat v rigidním systému zdravotnictví. Skvělý rozhovor s úžasnou Agnes.
-
Kdo umí, umí, kdo neumí, učí. Jak se pozná kvalitní učitel? Má učitel jen učit, nebo i vychovávat? Je potřeba tvrdá disciplína a ukázněnost, nebo je mnohem důležitější přátelské prostředí a individuální přístup. Jak se posunulo školství a učitelské metody od dob, kdy jsme my seděli ve školních lavicích a jak se na inovativní školy dívá generace našich rodičů. Zhloupnou kvůli korona krizi malí studenti, nebo je odloučení od třídy plné žáků mnohem větší problém, než že se děti nenaučí nazpamět periodickou tabulku prvků. A je to dneska ještě vůbec potřeba? O školství, motivaci a o lásce k dětem s Dášou Spáčalovou, učitelkou prvního stupně na inovativní škole, kde se neznámkuje, ale slovně hodnotí.
-
Jak být úspěšný a zůstat motivovaný v době, kdy už většina z nás žádnou motivaci nemá. Jak se nezbláznit na homeofficu a co by nás mělo donutit převléknout se z tepláků. Rodič jako učitel-jak zůstat laskavý a dětem nápomocný. A jaké jsou české ženy a proč neumíme přijímat komplimenty? O sebevědomí, motivaci, sebelásce a úspěchu s Denisou Dědičovou, lektorkou a konzultantkou GrowJob Institutu a také majitelkou firmy Deedivine.
-
Není všechno zlato, co se třpytí. Hanka si splnila svůj celoživotní sen - stala se letuškou a u Qatar Airways strávila 3 roky. Jaký byl střet s realitou a co jí na životě v Kataru nejvíc imponovalo? Jakou destinaci má Hanka na svém letušském hatelistu a jak se i ten největší životní sen může stát noční můrou. Otevřeně,s humorem i špetkou nenávisti o práci na palubě, která rozhodně není jen procházkou růžovým sadem.
-
S ředitelkou sociálního centra Armády Spásy v Praze Jitkou Modlitbovou jsme se bavily o tom, jak se člověk může ocitnout bez domova, jak se může zase postavit na vlastní nohy a taky o tom, jestli si každý zaslouží druhou šanci.
-
Výsledek amerických voleb ještě nějakou dobu bude rezonovat společností. Co způsobil Donald Trump a přináší Joe Biden opravdu něco nového? Co se stalo s americkým snem, který je momentálně téměř nedosažitelný, a má Amerika šanci na nový začátek? Nejen o volbách očima analytika Petra Boháčka.
-
Jak se dokáže jedna z nejlepších zoo světa poprat s momentální krizí a výpadkem příjmů? Jaké to je sedět v ředitelském křesle a na co je Miroslav Bobek nejvíc pyšný?
-
Jaké knihy nás ovlivnily v dětství, mládí a dospělosti? Je pravda, že se dřív četlo mnohem víc? Po jakém žánru sáhne Lucie jako první a čím chtěla být, když byla malá. S Lucií jsme se trochu utrhly z řetězu a mimo hlavní téma zavzpomínaly na léta 90., na Draculu a Libimseti.cz.
-
S Martinem Pánkem, ředitelem Liberálního Institutu jsme sestavili žebříček událostí uplynulého roku, které nás rozpálily do běla. Věci, které odstartovaly tento nezapomenutelný rok, věci, které se díky koronavirové krizi snadno zametou pod koberec. Dozvíte se, kdo získal cenu za nejliberálnější a naopak antiliberální počin roku, co si myslíme o Americe, i to, že smrt je jediná spravedlivá a úspěch ani výše konta ji nezajímá.
-
Speciální díl se speciálním hostem-mým milovaným manželem Márou. Jak si užil cestování s nejlepšími kamarády, kam se ještě chce podívat a kvůli čemu se nejčastěji hádáme.
-
Je práce letušky opravdu jen chicken or beef? Stojí to za to, opustit rodinu, přátele a odstěhovat se na druhý konec světa? S mojí bývalou kolegyní Evou Šatavovou o našich očekáváních, o tom, jak se nám změnil život, co jsme obětovaly a kdy nám ruply nervy. O práci, kterou jsme milovaly a zároveň nesnášely s nadsázkou a humorem.
-
S Pavlínou Lubojatzky, finalistkou soutěže MasterChef o životě, práci, vášni i syndromu vyhoření. Je udržitelné jet stále na 120 %? Kde je hranice mezi vášní a workoholismem. Jak využívá své "slávy", která jí osladila i opepřila život, a jak se profesně i osobně posunula. Na čem momentálně pracuje, jak se jí podařilo zhubnout a mnohem víc.
-
S Dominikem Stroukalem, hlavním ekonomem banky Creditas o tom, jak zabezpečit finanční budoucnost našich dětí. Má ještě cenu vydat se klasickou cestou stavebního spoření? Jak vést děti od malička k finanční gramotnosti a naučit je uvažovat zodpovědně o vlastních penězích. Jak nejlépe investovat do našich dětí a nás samotných? Čas jsou peníze, ale co je důležitější? A je na všechno jednoduchá odpověď?