Folgen
-
Z historii naszego Miasta wystarczy wziąć czasem jedna kamienicę,, zdjęcie , obraz, porównać z obecnym stanem i już jest materiał na ciekawy materiał. A co dopiero jeśli chcemy poznać proces odbudowy jednej z największych i najważniejszych arterii komunikacyjnych Stolicy - ulicy Marszałkowskiej. Gościem redaktora Adama Teclawa będzie Krzysztof Mordyński, kustosz Muzeum Uniwersytetu Warszawskiego, autor książki Sny o Warszawie nominowanej do nagrody Klio, gospodarz wykładu w Domu Spotkań z Historią poświęconemu powojennej odbudowie ulicy Marszałkowskiej.
-
Adam Tecław dzisiaj rozmawia o tym jak się urządzało mieszkania w PRL-u. Gościem Adama jest Agata Szydłowska - autorka książki "Futerał. O urządzaniu mieszkań w PRL-u".
-
Fehlende Folgen?
-
W tym roku obchodzimy 130. rocznicę urodzin Stefana Starzyńskiego w związku z tym właśnie o nim rozmawia Adam Tecław ze swoim gościem!Jest nim autor i prowadzący wykłady w Muzeum Powstania Warszawskiego Grzegorz Mika
-
Adam Tecław przypomina jak to było kiedyś, czyli zimno. Teraz już zimy nie wyglądają jak w filmach w Barei i będzie nam to przeszkadzać w najbliższych dziesięcioleciach. O tym Adam będzie rozmawiał z gośćmi: Wanda Kaczor i Konrad Schiller kuratorzy wystawy "Zimno już było".
-
Bieganie w Warszawie! O nim właśnie rozmawia Adam Tecław. Dokładnie o historii - biegów przełajowych, maratonach, biegach charytatywnych i wszelkich biegach ulicznych, które są zapisane już w DNA Warszawy. Jego gościem jest Mateusz Dubas - dyrektor Biegu z Radością.
-
Wielka Warszawska Gonitwa - już się zbliża. W związku z tym Adam Tecław rozmawia właśnie o niej i o samym torze. Robi to z gościem - Dominikiem Nowackim dyrektorem toru wyścigów konnych na Służewcu
-
Powraca jedna z najważniejszych wolskich imprez, czyli kultowy Kercelak. Co ważne, impreza po kilku latach wraca na róg Chłodnej i Żelaznej, gdzie ducha przedwojennej Warszawy czuć było najlepiej. O tym festiwalu rozmawia Adam Tecław. Gościem jest Łukasz Strzelczyk - kurator i koordynator festiwalu.
-
Jedni krzyczą - "wszystko rozkopane, nie da się jeździć!", drudzy - "fajnie, że się rozwijamy i rozbudowujemy miasto". Wszystko to związane jest z inwestycjami, które dzieją się w Warszawie. O tym co nowego pojawi się w mieście będzie rozmawiał jak zawsze Adam Tecław w Warszawie w Optyce. Jego gościem jest Michał Wojtczuk - dziennikarz stołecznej "Wyborczej".
-
Kolejny sezon Warszawy w Optyce! Jak zawsze Adam Tecław przejmuje stery. Sezon zaczyna od Śródmieścia Południowego i książki "Śród PD Ilustrowany atlas architektury Śródmieścia Południowego". Jego gośćmi są Michał Kempiński i Krzysztof Mordyński autorzy książki.
-
PKiN nosił niechlubną nazwę Józefa Stalina, przyjaciela Narodu Polskiego, troskliwego ojca i opiekuna. Ile trzeba było zaszczepić propagandy, by ze zbrodniarza i kata Polaków zrobić największego brata, wyzwoliciela i dobrodzieja? Olbrzymi teren w centrum miasta zrównano z ziemią, wytyczono Plac i powstał budynek - symbol radzieckiej okupacji, późniejszej dominacji. Czy mimo to powinno się go zburzyć? Czy symbol Miasta, wybudowany i wykończony z nieosiągalnych wówczas materiałów powinien zostać wymazany z mapy Warszawy? A może warto docenić jego uroki, marmurowe sale, przestrzenie jakich dla dobra społeczeństwa nie ufunduje nigdy żaden developer? Gościem audycji Warszawa w optyce w Radio Kampus jest Pan Rafał Krzemień, prezes zarządu Pałacu Kultury i Nauki.
-
Z jednej strony miasta są do siebie podobne i mają podobne problemy. Jednak kazde ma swoją historię i niepowtarzalny puls. Czy może coś łączyć Nowy Jork z Warszawą? Korki, emigranci a może kwestia nieodbudowanego WTC, które jest blizną jakich w Warszawie mamy mnóstwo. Co to znaczy być Nowojorczykiem w mieście a którym każdy jest "przyjezdnym"? A Warszawa? Kim są mieszkańcy miasta, którzy mogą się nazwać Warszawiakiem? Posłuchajcie rozmowy Adama Teclwa z Agą Zano - tłumaczką literatury pięknej.
-
"Miasto nie jest z gumy" - Adam Tecław, prowadzący Warszawę w Optyce jest autorem tych słów - to musi być koniecznie zapisane. A propos tego gości dzisiaj w studiu Tomka Fudala - kuratora festiwalu Warszawa w budowie i po raz kolejny będziemy rozmawiać właśnie o tematyce tegorocznej odsłony.
-
Pałac Saski dzisiaj na tapecie Warszawy w Optyce - wcześniej rozmawialiśmy o tym co powstanie na placu Piłsudskiego. Dzisiaj Grzegorz Mika jest gościem Adama Tecława i razem będą podsumowywać debatę, która traktowała właśnie o tym budynku i miejscu.
-
Najważniejsza warwarszawska gonitwa! Nietrudno się domyślić, że będziemy rozmawiać właśnie o torze wyścigów konnych w Warszawie - Pani dr Barbara Bossak-Herbst jest gościem Adama Tecława.
-
Wakacje już za nami i częściej siedzimy w domu. Adam Tecław dzisiaj o kinach - w studiu gości dzisiaj współwłaściciela Kinoteki - Jacek Aleksandrowicz i kierownik ds. programowych - Michał Habiera. Ten duet dzisiaj będzie rozmaiwał w Warszawie w Optyce o kinach i o samym pałacu kultury.
-
Lądujemy na warszawskiej Woli. Tam święto bazaru Kercelak - gościem Adama Tecława jest Grzegorz Kalinowski - dziennikarz, publicysta i pisarz, który umieszczał akcję swoich książek właśnie w Warszawie. W audycji właśnie o bazarze Kercelaku i o Woli, ale też troche cięższych tematów związanych z wojną i odradzającym się po niej państwie polskim.
-
Kolejny sezon Warszawy w Optyce! Jak zawsze Adam Tecław - to rzecz niezmienna w tej audycji. Ten odcinek poświęcony jest jednemu z budynków, który wyróżniał się na tle innych warszawskich budynków. Chodzi o budynek PAST-y - Polskiej Akcyjnej Spółki Telekomunikacyjnej. Gościem Warszawy w Optyce jest Katarzyna Pąk - szefowa działu komunicacji w firmie Ericsson.
-
Sezon wakacyjny ruszył pełną parą. W tym odcinku historia Muzeum Sztuki Nowoczesnej. O niej Adam Tecław rozmawia z Joanną Mytkowską - dyrektorkąMuzeum Sztuki Nowoczesnej.
-
Nie pierwszy raz w Warszawie w Optyce (i pewnie nie ostatni, bo jest o czym mówić) będzie o Torze Wyścigów Konnych Służewiec - tym razem w perspektywie zbliżających się Derbów. Goiściem jest Dominik Nowacki - dyrektor toru na Służewcu.
-
Warszawa w Optyce i jak zawsze Adam Tecław. Właśnie on zaprasza na warszawską Pragę - będzie o niej rozmawiał, o zmianach, które tam zaszły z Piotrem Wąsowskim - organizatorem i pomysłodawcą Festiwalu Inżynierów na ulicy Inżynierskiej.
- Mehr anzeigen