Folgen
-
Czy prowadzisz w swoim salonie sprzedaż produktów? Jeśli nie, to wielki błąd! Zastanówmy się… Obsługując miesięcznie 120 klientek, sprzedając tylko 30 z nich kremy, na których zarabiasz 5zł od sztuki, po roku zyskujesz 1800zł!
A jak efektywnie sprzedawać? Jak wyzbyć się leku przed sprzedażą produktów? Jak nabrać pewności siebie? Jakich technik sprzedażowych używać, a z jakich zrezygnować? Jak prezentować produkty, by zachęcały klienta do zakupu? Dowiedz się!
-
Kolejny hiper wartościowy podcast!
Tym razem gościem Pauliny będzie Paweł Żbikowski - ekspert w dziale medycznym Schulke Polska.Na tapet zostanie wzięty temat dezynfekcji oraz bezpieczeństwa i higieny pracy w salonach kosmetycznych...
Jak dezynfekować skórę, aby nie doprowadzić do jej zniszczenia?
Z jakimi zagrożeniami możemy się spotkać w salonie kosmetycznym?
Czy klient jest potencjalnym zagrożeniem dla specjalisty?
A może to specjalista mający do czynienia z kilkunastoma klientami/pacjentami dziennie również stanowi zagrożenie?
Jakie produkty wybrać?
I o co chodzi z chmurą mikrobiologiczną? -
Fehlende Folgen?
-
W tym odcinku wraz z Klaudią Gawlas - Team Leaderem Marketingu Booksy - opowiemy Wam o tym dlaczego Social Media i system rezerwacji internetowych to klucz do sukcesu Waszej firmy... i co ciekawe: nie tylko w branży Beauty!
Ten podcast polecamy przesłuchać kilkukrotnie, a następnie zanotować, przemyśleć i wdrożyć wszystkie wskazówki i rady, które w nim padły.
Tu nie ma wymówek! Regularność i szczypta kreatywności to podstawa! -
Mogą zarabiać więcej.. a nie wiedzą jak! Mogą się rozwijać… a nie chcą! Mogą mieć więcej wolnego czasu… a tkwią w maraźmie. Znam niestety wielu takich przedsiębiorców. Dowiedz się co zrobić, by dołączyć do grona właścicieli, którzy lepiej i sprawniej potrafią zarządzać swoim gabinetem.
POSŁUCHAJ PEŁNEGO ODCINKA:
https://vodpaulinapastuszak.pl/kurs/2156/podcast-siedem-grzechow-glownych-wlascicieli-salonow-kosmetycznych -
Pogodzić obowiązki domowe, opiekę nad dzieckiem, dopieszczanie męża, zobowiązania zawodowe, realizację pasji i odrobinę relaksu… czy to możliwe? Tak. Nie obiecuję, że łatwo będzie wcielić w życie nowe nawyki, ale daję sobie rękę uciąć, że to wykonalne!
POSŁUCHAJ PEŁNEGO ODCINKA https://vodpaulinapastuszak.pl/kurs/2224/podcast-sensowne-zarzadzanie-soba-w-czasie-czyli-jak-ze-wszystkim-zdazyc-i-jeszcze-znalezc-czas-na-odpoczynek
-
Już po pierwszych dziesięciu minutach rozmowy uświadomiłam sobie, że jest ze mną źle. Zobaczyłam jak na dłoni, że mechanizmy obronne, które do tej pory działały u mnie bardzo skutecznie (bo pozwalały funkcjonować na najwyższych obrotach) powoli ulegają rozpadowi. I jeśli nie podejmę kroków, by tej sytuacji zapobiec, wyląduję na deskach. Bynajmniej nie teatralnych.
A kto skłonił mnie do takich przemyśleń? ONA! Joanna Rek - Faber. Specjalistka psychologii pozytywnej, trenerka, przedsiębiorczyni. Certyfikowany trener metody Points of You®. Ambasadorka programu Sukces TO JA Fundacji Sukcesu Pisanego Szminką, blogerka i autorka e-booka „Kropka mocy” i „Pandemicznego przewodnika troski o siebie”. Ten podcast ewidentnie należy przesłuchać kilkukrotnie by zanotować, przemyśleć i wdrożyć wszystkie złote myśli, które się w nim znalazły. Wdech, wydech… i lecimy! -
Wchodzisz do swojego biura i stajesz się… Lady Makbet!
Bo jak poczuć się pewnie na biznesowej scenie?
Czemu trema w czasie nagrywania głupich Instastories bywa taka deprymująca?
Dlaczego aktywne słuchanie odgrywa dużą rolę zarówno na deskach teatru, jak i przy stole negocjacyjnym?
I z jakiego powodu warto czasem w niezdarny sposób rozlać kubek z kawą?
O tym wszystkim opowie Wam wybitny aktor teatralny - Ireneusz Pastuszak.
Zbieżność nazwisk nieprzypadkowa. -
Specjalny, przedwigilijny odcinek podcastu. Świąteczna, sielska atmosfera. Co mogło pójść nie tak w trakcie tego, odbywającego się na Facebooku, lajwa? Mógł przykładowo zaszwankować dźwięk... który w przypadku podcastu jest kwestią dość istotną, sami przyznacie. A później? Później było już tylko gorzej - porównanie widzów do psów, milionowe pożyczki i odzieżowy handel obwoźny dopełniły dzieła zniszczenia. Na szczęście moja społeczność stanęła na wysokości zadania i podsuwając świetne pytania naprowadziła nas na odpowiednie tory. Naturalność w trakcie wystąpień publicznych? Budowanie relacji w social mediach? Przewagi konkurencyjne? Chętnie o tym wspomnę. Pan Redaktor również.
-
Jakimi hasztagami można by opisać tę rozmowę? Lista jest długa: ambicje, finanse, kryzys, mindset, pewność siebie, poczucie własnej wartości, wymówki, bagaż doświadczeń, podejmowanie decyzji, perfekcjonizm, egoizm, pokora, strach, obawy, wiedzmowatość, widmo porażki, kreatywność, wartość kobiecej pracy, poczucie winy, zabiegi wykonywane po znajomości, pieniądze, szpilki, dres i trampki… Jakim cudem udało nam się w tak krótkim czasie poruszyć tyle ważnych wątków? Nie wiem. Jestem za to przekonana, że z Olgą Kordys - Kozierowską - dziennikarką biznesową, działaczką społeczną, mówczynią, mentorką, aktorką teatralną i prezeską Fundacji Sukcesu Pisanego Szminką - mogłybyśmy na te tematy rozmawiać godzinami.
-
Paskudnie krępujący temat... Nagrywanie podcastów opowiadających o bolączkach naszej branży nie stanowi dla mnie żadnego problemu. Chętnie też pomagam, doradzam i edukuję w tym zakresie: wiecie o tym doskonale. Ale własna, mentalno - biznesowa wiwisekcja nie sprawia mi żadnej przyjemności. Czuję się wręcz okropnie głupio, skupiając się tak bezwstydnie na własnej osobie. Ponieważ jednak wielokrotnie prosiliście o rozmowę na temat moich początków w branży Beauty - oto ona! Całe szczęście Kacper Majdan ma duże doświadczenie w skutecznym pociąganiu rozmówców za język… Więc troszkę materiału udało nam się nagrać. Sami sprawdźcie.
-
Podziwiam konsekwencję osób, które przez wiele miesięcy korzystają z dobrodziejstw manicure hybrydowego i wiecznie narzekają na efekt końcowy.. A to odpryskuje, a to się łamie, a to podpowietrza, a to uczula… Halo! Miłe Panie, mamy 21 wiek! Na rynku dostępnych jest kilkanaście modeli pracy. Czas wybrać odpowiedni dla siebie.
-
Nie ma nic piękniejszego niż holistyczne podejście do wykonywanej pracy. Umiejętność zadbania o dłonie i stopy, pełna wiedza dotycząca możliwości wykonywania zabiegów oraz szeroki wachlarz działań - od korekty wrastających paznokci, po malowanie portretów w mini formacie - to wymarzony punkt wyjścia do spektakularnego rozwoju biznesu.
-
Życie niestety sprawiedliwym nie jest. Są dziedziny, w których kobiety i mężczyżni idą łeb w łeb i osiągają identyczne rezultaty, ale są i takie, w których jedna z (tradycyjnie pojmowanych!) płci, będzie w uprzywilejowanej pozycji. A jak wygląda ta kwestia w branży Beauty? Czy mamy do czynienia z dyskryminacją?
-
Od frezarki z marketu budowlanego do kosmetycznego imperium? Od skromnego biureczka po wielomilionowe obroty? Tak. W branży Beauty to możliwe.
Jak postrzegamy kobiece oblicze biznesu? Na jakie problemy natrafiłyśmy na swojej drodze? Dlaczego to akurat „nam się udało”?
Zapraszam do wysłuchania rozmowy z moim gościem: Żanetą Gortat - Stanisławską, wykładowcą akademickim, ekspertką branży Beauty, szkoleniowcem z zakresu makijażu permanentnego i właścicielką największej sieci szkół kosmetycznych Broadway Beauty, BB College oraz marki Permanent World.
Duża doza inspiracji. Serio, polecam.
-
Współpraca usłana różami, spijanie sobie z dzióbków, pełna zgoda w każdej materii… czy tak wygląda kooperacja stylisty paznokci i podologa? Bynajmniej. Czy mimo wszystko warto podjąć próby nawiązania bliższej relacji? Zdecydowanie tak! Z korzyścią dla obu stron. Barykady.
-
Koszmarny odcinek, który pewnie wielu słuchaczkom nie przypadnie do gustu. Cóż. Mówi się trudno i nagrywa dalej. Nie nasza wina, że klientki mają na sumieniu tak wstydliwe grzeszki… A my przecież nie chcemy ich piętnować! Wychodzimy z założenia, że najlepiej „uczyć przez zabawę”. Więc bawimy się znakomicie.
-
Ten odcinek powinien trafić do metalowej skrzyni i zostać zakopany po wsze czasy, głęboko pod ziemią. Żeby nikt nie powielał tragicznych bzdur, o których będziemy w nim rozmawiać. Obawiam się bowiem, że amatorki mocnych wrażeń odnajdą tu inspirację do kolejnych, drastycznych i idiotycznych eksperymentów. Ale trudno. Zaryzykujemy.
-
„Ten kolor przestał mi się podobać. Proszę go przemalować. W ramach reklamacji oczywiście”. Mhm. Jasne. I frytki do tego? Szanowne Panie… Bądźmy poważne. Jeśli stylistka nie sprostała zadaniu - wtedy przysługuje Wam szereg praw. Ale macie też obowiązki, które należy spełnić, by reklamacja mogła zostać rozpatrzona pozytywnie.
-
Można iść po linii najmniejszego oporu i po prostu regularnie co 3-4 tygodnie pielgrzymować do salonu manicure na zabieg modelowania. Jasne, że można! Lubię takie klientki! Ale nie czarujmy się - gro kobiet ( i mężczyzn!) preferuje naturalność i ceni pielęgnację własnych paznokci. Jak zatem odpowiednio o nie zadbać?
-
Media lubują się w skandalach, sensacjach i kryzysach. Wrzaskliwe nagłówki o rakotwórczej hybrydzie czy napromieniowanym pomidorze dobrze się klikają… ale czy mają cokolwiek wspólnego z rzeczywistością? Sprawdźmy. Choć nie o pomidorach będzie tutaj mowa!
- Mehr anzeigen