Historie – Ukraine – Anbefalede podcasts

 • Сьогодні ми часто проводимо паралелі з тим, що відбувалось під час другої світової та світом після неї. Олександр Аврамчук та Ілля Кабачинський у подкасті Без оголошення війни розповідають про події минулого, щоб краще зрозуміти майбутнє.

 • Інтерв'ю про українську історію. Те, що не потрапило до шкільних підручників чи університетських курсів. Від палеоліту до сучасності.

 • Українськомовний подкаст «Де дощ?» - ми незалежні і чесні, ми хочемо впливати на розвиток свідомого суспільства українців.

  На випусках, Марія [засновниця подкасту] спілкується із різними людьми, які є щирими у своїх словах.
  Тут ви знайдете думки про культуру, мову, музику, політику, психологію. І ще багато різних, справжніх думок, від не фальшивих людей. Ми не є експертами, ми є людьми.

  Засновниця подкасту - Марія Цяпута (https://www.instagram.com/masha_tsiaputa/ )
  Наш інстаграм - https://instagram.com/de.dosch
  Патреон - https://www.patreon.com/dedosch

 • Подкаст Vogue о великих дизайнерах и их не менее известных музах. Трогательные, искренние, иногда веселые, а иногда драматичные истории о дружбе и любви, творчестве и вдохновении. И конечно, о Моде.
  Выпуски озвучивают: Аня Чиповская, Максим Матвеев, Виктория Толстоганова, Мария Шумакова, Сабина Ахмедова, Рената Пиотровски и другие. Слушайте свежие выпуски на Яндекс.Музыке на две недели раньше, чем на других площадках.

 • Місто кораблів та корабелів - саме так зазвичай описують Миколаїв. У нашому подкасті ви почуєте, чому місто стало центром кораблебудування та чи могло б воно існувати без цієї галузі, а також розповімо багато історій, присвячених найвідомішим суднам, побудованим на берегах Інгулу та Південного Бугу. Давайте разом пройдемо шлях розвитку кораблебудування: від вітрил до двигунів.

 • Ми — HOW IT WAS, медіаресурс про популярну історію. Прориви й помилки, трагедії та курйози, політики та вчені, війни та спецоперації, історія медицини та розвиток технологій — про все це ми розповідаємо цікаво, однак безоцінювально, суворо дотримуючись фактів. Бажаєте дізнатися, як оперували у Середньовіччі, хто придумав спецефекти в кіно, як вдалося побороти найстрашнішу інфляцію в історії чи як розпочинався “Тур де Франс”? Це до нас!
  Mи запускаємо подкасти! Мерщій підписуйтеся, щоб не пропустити нові випуски. І не забувайте про наш ютуб-канал HOW IT WAS — там також багато цікавого!

 • Ленобласть это не только транзитный путь в Финляндию или Эстонию.
  Это не только огромная территория, на которой спокойно уместились бы Австрия, Чехия или Ирландия. И это не пригород Петербурга, как многие считают. По истории края можно изучать историю России. Что мы и делаем, путешествуя по Ленобласти. Открываем интересные места, исследуем новые пути, живем на природе или рядом со средневековыми замками и крепостями. Неизвестная многим Ленобласть станет ближе и понятней с проводниками нашего подкаста.

 • Подкаст о вещах, которыми мы пользуемся каждый день. Здесь вы узнаете историю возникновения предметов сервировки: как появилась первая посуда, кто придумал есть вилкой и ножом, как правильно подавать бокалы во время праздника (и многое другое!). Вместе с экспертами из разных областей мы обсудим правила этикета, а также расскажем об интересных мифах и традициях.

  Это подкаст студии «Шторм» и сервиса по прокату предметов сервировки Go Rent.

  Ведущая: Александра Климантович

  Студия Go Rent: https://www.go-rent.pro

  Студия «Шторм»: https://brainstorm.fm


 • Hated history in school? History You Actually Wanted to Know is here to teach you all the fun and fast facts about history’s greatest figures. Support this podcast: https://anchor.fm/ladybillieday/support

 • Подкаст Української правди про 90-ті роки – такі, якими вони були насправді.

 • Nina Gilden Seavey was twelve on May 5, 1970, the day an Air Force building in St. Louis burned to the ground. Her dad represented a young man accused of the crime: Howard Mechanic. Facing serious federal time, Howard went on the run and became one of the longest-running fugitives in U.S. history. As an adult, Nina picked up the trail. What ever happened to Howard Mechanic? This eight-part series is the tangled story of her search for answers. Hundreds of Freedom of Information requests. Hundreds of thousands of pages of documents. FBI surveillance and confidential informants. Cold War spies, conspiracy theories and the murder of a civil rights icon. And the sacrifices America makes in the name of national security.

 • В подкасте "30 лет без СССР" мы рассказываем истории людей, которые родились в Советском Союзе, но жить им пришлось в другой стране.

 • "Моя історія війни" - подкаст від Суспільного Запоріжжя. У кожному епізоді ми розповідаємо історії тих, кого зачепила російська агресія.

 • Закинуті й забуті. Памʼятки архітектури, які роками залишалися поза увагою. Розташовані вони просто у середмісті Вінниці. Які історії ховаються за їхніми фасадами та чи можна їм повернути колишню красу та помпезність? Чи вони так і залишаться приреченими на забуття та руйнування? Відповіді на ці та інші запитання будемо шукати разом з істориками, урбаністами та архітекторами.

 • Join me, Phillip Kesterson, as we dive into the lives of men and women, from history, who exceeded their call to arms and solidified their spots in the history books. Support this podcast: https://anchor.fm/above-and-beyond-podcast/support

 • "Міста – це мінлива матерія. Вони постійно в русі, а тому дуже швидко стають іншими. Найкраще ці зміни помічають ті, хто багато років живуть у середмісті. Вони можуть повідати, коли трава була найзеленішою, а дерева – найвищими. Вони чують пульс міста і знають його справжній ритм.
  У авторській програмі Назарія Заноза “Історія з вікна” на Urban Space Radio, ми відвідаємо сім міст та послухаємо історії людей, які більше 30 років жили, зростали і змінювались разом із своїми містами.

  Проект реалізується за підтримки Українського культурного фонду"

 • Подкаст про видатних українських митців, які були знищені тоталітарним режимом. Це історії про людей, які боролися за нашу державність і відвойовували право бути українцями.

  Століттями радянська влада, тоталітарна система, росія нищить наш цвіт, наших митців, нашу мову, наші традиції, нашу культуру.

  Авторка та ведуча Анастасія Передрій. Проєкт реалізовано за підтримки Українського культурного фонду.