Geschichte – Ukraine – Empfohlene Podcasts

  • Сьогодні ми часто проводимо паралелі з тим, що відбувалось під час другої світової та світом після неї. Олександр Аврамчук та Ілля Кабачинський у подкасті Без оголошення війни розповідають про події минулого, щоб краще зрозуміти майбутнє.

  • Інтерв'ю про українську історію. Те, що не потрапило до шкільних підручників чи університетських курсів. Від палеоліту до сучасності.

  • Ми — HOW IT WAS, медіаресурс про популярну історію. Прориви й помилки, трагедії та курйози, політики та вчені, війни та спецоперації, історія медицини та розвиток технологій — про все це ми розповідаємо цікаво, однак безоцінювально, суворо дотримуючись фактів. Бажаєте дізнатися, як оперували у Середньовіччі, хто придумав спецефекти в кіно, як вдалося побороти найстрашнішу інфляцію в історії чи як розпочинався “Тур де Франс”? Це до нас!
    Mи запускаємо подкасти! Мерщій підписуйтеся, щоб не пропустити нові випуски. І не забувайте про наш ютуб-канал HOW IT WAS — там також багато цікавого!

  • Українськомовний подкаст «Де дощ?» - ми незалежні і чесні, ми хочемо впливати на розвиток свідомого суспільства українців.

    На випусках, Марія [засновниця подкасту] спілкується із різними людьми:
    тут ви знайдете думки про культуру, мову, музику, політику, психологію та суспільство сьогодні.

    Засновниця подкасту - Марія Цяпута https://instagram.com/masha_tsiaputa

    ПІДТРИМАТИ ОДНОРАЗОВО - 4149439013186717

    Дякуємо всім за підтримку та поширення подкасту "Де дощ?"!

  • Подкаст Vogue о великих дизайнерах и их не менее известных музах. Трогательные, искренние, иногда веселые, а иногда драматичные истории о дружбе и любви, творчестве и вдохновении. И конечно, о Моде.
    Выпуски озвучивают: Аня Чиповская, Максим Матвеев, Виктория Толстоганова, Мария Шумакова, Сабина Ахмедова, Рената Пиотровски и другие. Слушайте свежие выпуски на Яндекс.Музыке на две недели раньше, чем на других площадках.

  • "Кавун та тютюн" – подкаст про те, що об'єднує українців та кримських татар.
    В кожному епізоді ми будемо знаходити це спільне в різних сферах – в сторінках історії, в музиці, в літературі, кухні. Будемо запрошувати гостей та обговорювати з ними те, що нас об'єднує, а також і те, що в двох народів є індивідуального.
    І назва нашої програми – це теж один з прикладів того близького, що є між українцями та киримли. Тютюн – так звучить слово і кримськотатарською, і українською, і означає воно одне. Кавун – і це слово теж є в обох мовах. Але кримські татари кавуном називають диню. Так єдина форма містить різний для двох народів сенс.

  • Подкаст про українську міфологію. Дізнаємось про потойбічних персонажів з української культури - як наші предки перетворювали своє оточення в химерних істот у переказах, настановах та побутових звичаях.

    Авторка подкасту - Марина Пінькевич @merilizeiii. В подкасті використані праці українських дослідників та фольклористів Івана Нечуя-Левицького, Володимира Гнатюка та інших. Аудіосупровід та музичне наповнення з записів фольклориста Любомира Кушлика.

    Цей проєкт виходить у студії "Радіо УКУ. cтудентське" - онлайн-радіостанції Школи журналістики та комунікацій УКУ.

  • Cover Up is a series of investigative stories that take us on a journey into a world of subterfuge and secrecy - a world where the truth is concealed under a blanket of lies. From corrupt individuals to clandestine institutions, Cover Up exposes deceit, deception, and the abuse of power.

    Season one uncovers the story of The Ministry of Secrets, one of the great unsolved mysteries of the Cold War. At its heart is a missing person — a wartime hero and international celebrity. But that’s just the starting point. It involves the royal family, MI6, the CIA, and the KGB. There are conspiracies. And lies. This story is so sensitive, so secret - that the truth is being withheld for 100 years, until 2057. Presenter Giles Milton and producer Sarah Peters are on a quest to find out why…

    Want the full story? Unlock all episodes of Cover Up: Ministry of Secrets, ad-free right now by subscribing to The Binge — All Episodes. All at Once. Plus, you’ll unlock brand new stories, dropping on the first of every month — that’s all episodes, all at once, all ad-free.

    Just click ‘Subscribe’ on the top of the Cover Up show page on Apple Podcasts or visit GetTheBinge.com to get access wherever you listen.

    A Sony Music Entertainment production.

    Find out more about The Binge and other podcasts from Sony Music Entertainment at sonymusic.com/podcasts and follow us @sonypodcasts

  • Подкаст “Архітектурна кома” - це подорож історичною архітектурою Запоріжжя. Ми розкажемо про будівлі, які є свідками минулих епох, про пов'язані з ними долі людей, та про сучасні перспективи реновації цих споруд.

  • Вони могли обрати простіший шлях: “не бачити, не чути, не говорити”, але пішли проти диктаторської системи. Вони були свідками Голодомору, досліджували геноциди, історію СРСР, і саме мільйони закатованих голодом для них стали приводом не мовчати. Як склались долі цих сильних людей? Для того, аби не мовчати і нині - ми маємо пам’ятати їхні імена. Дізнаємось разом.

    Проєкт вміщає 6 історій про людей: свідків Голодомору, записи яких збереглись у справах НКВС, дослідників, які без українського коріння самостійно дошукались до правди і , попри зусилля Радянської системи, оприлюднювали дослідження.

  • В цьому подкасті ми будемо подорожувати різними сторінками з минулого нашої країни.

  • Місто кораблів та корабелів - саме так зазвичай описують Миколаїв. У нашому подкасті ви почуєте, чому місто стало центром кораблебудування та чи могло б воно існувати без цієї галузі, а також розповімо багато історій, присвячених найвідомішим суднам, побудованим на берегах Інгулу та Південного Бугу. Давайте разом пройдемо шлях розвитку кораблебудування: від вітрил до двигунів.

  • Україна за кермом — подкаст про подорожі найкращою країною в світі.

    Ми вже багато років подорожуємо нашою Неймовірною. В цьому подкасті я хочу поділитися найцікавішими місцями які довелось побачити та історіями — які почути.

    Чи можна полюбити країну, яку ти ніколи не бачив? Україна за кермом це подкаст про подорожі: локальні і не дуже. Любити можна тільки те, що бачив. Тому, поїхали!

  • Подкаст о вещах, которыми мы пользуемся каждый день. Здесь вы узнаете историю возникновения предметов сервировки: как появилась первая посуда, кто придумал есть вилкой и ножом, как правильно подавать бокалы во время праздника (и многое другое!). Вместе с экспертами из разных областей мы обсудим правила этикета, а также расскажем об интересных мифах и традициях.

    Это подкаст студии «Шторм» и сервиса по прокату предметов сервировки Go Rent.

    Ведущая: Александра Климантович

    Студия Go Rent: https://www.go-rent.pro

    Студия «Шторм»: https://brainstorm.fm


  • Hated history in school? History You Actually Wanted to Know is here to teach you all the fun and fast facts about history’s greatest figures. Support this podcast: https://podcasters.spotify.com/pod/show/ladybillieday/support

  • Чому ми досі дискутуємо про радянський час? Чому існують різні пам’яті про радянський період? Що потрібно змінити у шкільній історії про радянську Україну? У нашому подкасті ми говоримо про це із українськими істориками, дослідниками та педагогами

    Цей подкаст є частиною освітнього проєкту Радянське минуле: (пере)осмислення історії, що виконується DVV International Ukraine та асоціацією Нова Доба за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини

    Автор ідеї: Андрій Ферт
    Ведучий: Денис Денисенко
    Технічна підтримка: Дмитро Сміян
    Дизайн: Анастасія Хміль

  • Подкаст Української правди про 90-ті роки – такі, якими вони були насправді.

  • В подкасте "30 лет без СССР" мы рассказываем истории людей, которые родились в Советском Союзе, но жить им пришлось в другой стране.

  • "Моя історія війни" - подкаст від Суспільного Запоріжжя. У кожному епізоді ми розповідаємо історії тих, кого зачепила російська агресія.

  • Закинуті й забуті. Памʼятки архітектури, які роками залишалися поза увагою. Розташовані вони просто у середмісті Вінниці. Які історії ховаються за їхніми фасадами та чи можна їм повернути колишню красу та помпезність? Чи вони так і залишаться приреченими на забуття та руйнування? Відповіді на ці та інші запитання будемо шукати разом з істориками, урбаністами та архітекторами.