Geschichte – Ukraine – Empfohlene Podcasts

 • Сьогодні ми часто проводимо паралелі з тим, що відбувалось під час другої світової та світом після неї. Олександр Аврамчук та Ілля Кабачинський у подкасті Без оголошення війни розповідають про події минулого, щоб краще зрозуміти майбутнє.

 • Інтерв'ю про українську історію. Те, що не потрапило до шкільних підручників чи університетських курсів. Від палеоліту до сучасності.

 • Ми — HOW IT WAS, медіаресурс про популярну історію. Прориви й помилки, трагедії та курйози, політики та вчені, війни та спецоперації, історія медицини та розвиток технологій — про все це ми розповідаємо цікаво, однак безоцінювально, суворо дотримуючись фактів. Бажаєте дізнатися, як оперували у Середньовіччі, хто придумав спецефекти в кіно, як вдалося побороти найстрашнішу інфляцію в історії чи як розпочинався “Тур де Франс”? Це до нас!
  Mи запускаємо подкасти! Мерщій підписуйтеся, щоб не пропустити нові випуски. І не забувайте про наш ютуб-канал HOW IT WAS — там також багато цікавого!

 • Українськомовний подкаст «Де дощ?» - ми незалежні і чесні, ми хочемо впливати на розвиток свідомого суспільства українців.

  На випусках, Марія [засновниця подкасту] спілкується із різними людьми:
  тут ви знайдете думки про культуру, мову, музику, політику, психологію та суспільство сьогодні.

  Засновниця подкасту - Марія Цяпута https://instagram.com/masha_tsiaputa

  Дякуємо всім за підтримку та поширення подкасту "Де дощ?"!

 • A show for history buffs, by your resident history buff and Berlin tour guide - Artie.


  There are two formats of episodes:

  Bitesize history solo episodes (up to 20 mins)Discussions/interviews (up to one hour)

  Subscribe to The History Buff Patreon for access to bonus content, such as early access, exclusive and extended episodes and videos.


  You can also follow The History Buff on Instagram, TikTok and YouTube.


  Hosted on Acast. See acast.com/privacy for more information.

 • Кримські татари офіційно визнанні корінним народом України. Разом з нами, українцями, вони пережили чимало насилля з боку Росії, за останні 70 років. Проте наше минуле має не лише спільні болючі сторінки, а й чимало спільних звитяг і найголовніше спільну цінність — свободу. Імперія століттями затирала історію обох народів, насаджуючи неправдиві ворожі наративи. Настав час це змінити. Дізнатись більше і стати небайдужими до долі народу, з яким ми жили і житимемо на одній землі.

 • Подкаст про українську міфологію. Дізнаємось про потойбічних персонажів з української культури - як наші предки перетворювали своє оточення в химерних істот у переказах, настановах та побутових звичаях.

  Авторка подкасту - Марина Пінькевич @merilizeiii. В подкасті використані праці українських дослідників та фольклористів Івана Нечуя-Левицького, Володимира Гнатюка та інших. Аудіосупровід та музичне наповнення з записів фольклориста Любомира Кушлика.

  Цей проєкт виходить у студії "Радіо УКУ. cтудентське" - онлайн-радіостанції Школи журналістики та комунікацій УКУ.

 • Наративний подкаст про заповідник «Асканія-Нова». Спроба оживити у звукові історію найбільшого степового заповідника Європи. Ми говоритимемо про його німецьке минуле, про радянські репресії проти науки й Другу світову війну. А також про те, що загрожує «Асканії-Нова» зараз — під час повномасштабного вторгнення росії в Україну.


  Познайомитися або ж поставити запитання можна в інстаграмі https://www.instagram.com/viter.media, в телеграмі @juliabilous або листом на [email protected]


  Hosted on Acast. See acast.com/privacy for more information.

 • Що спільного між мільйонерами XIX століття Бродським і Морозом та архітекторами Шлейфером і Зекцером?
  А якщо ми скажемо: вони будували за власний рахунок той Київ, котрий ми знаємо сьогодні?
  Наш підкаст - про захопливі історії, сповнені любові, драм, поразок та перемог про наш з вами Київ.
  Про те, як зводились найвизначніші наші памʼятки архітектури, ким і навіщо. Якою ціною. Якими зусиллями.

  Ми хочемо зберегти його таким, як він є. В наших серцях. І на наших вулицях.

  ©"Маленькі історії великого Києва" на Радіо Relax. Автор програми - компанія Dovgiy Family Office.
  Програма виходить на подкастах кожен вівторок і п'ятницю.

 • «Де ми?» – подкаст про колоніальне минуле України і його вплив на сьогодення.

  Війна в Україні загострила суперечки довкола нашої історії і ми все ще не розуміємо, де ми. У цьому подкасті Маріам Найєм разом з Валентиною Сотниковою будуть досліджувати наше колонізаційне минуле, його вплив на наше повсякденне життя та культуру. А також шукатимуть інструменти, які допоможуть зрозуміти себе та Україну краще.

  Деколи фізичної війни недостатньо, аби зруйнувати імперію – деколонізація має відбутися і в головах, аби рухатись далі, і не повторювати помилок минулого.

 • Історія метрополітену в одному місці. Не притуляйтеся, це канал, де зібрана уся цікава інформація про підземку України. Разом ми відправимося коліями метро Києва, Харкова та Дніпра. Хто зна, чи заїдемо ми далі...

 • “Какая разніца?”, — кажуть вони, не очікуючи відповіді. Але ми її маємо, бо різниця є, і про це наш подкаст “На чисту воду”. Це спроба збагнути, що сталося, й проговорити, не згладжуюючи кутів.

 • Міста — це мінлива матерія. Вони постійно в русі, а тому дуже швидко стають іншими. Найкраще ці зміни помічають ті, хто багато років живуть у середмісті. Вони можуть повідати, коли трава була найзеленішою, а дерева — найвищими. Вони чують пульс міста і знають його справжній ритм.
  У авторській програмі Назарія Заноза “Історія з вікна” на Urban Space Radio, ми відвідаємо сім міст та послухаємо історії людей, які більше 30 років жили, зростали і змінювались разом із своїми містами.

  Проект реалізується за підтримки Українського культурного фонду.

  Другий сезон авторської програми Назарія Заноза «Історія з вікна» про те, ЩО ми втрачаємо, яких втрат можна уникнути і хто ще, крім росії, винен у знищенні нашої архітектурної спадщини.
  Другий сезон реалізований за фінансової підтримки Європейського Союзу і Федерального Міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ).

 • Подкаст про видатних українських митців, які були знищені тоталітарним режимом. Це історії про людей, які боролися за нашу державність і відвойовували право бути українцями.

  Століттями радянська влада, тоталітарна система, росія нищить наш цвіт, наших митців, нашу мову, наші традиції, нашу культуру.

  Авторка та ведуча Анастасія Передрій. Проєкт реалізовано за підтримки Українського культурного фонду.

 • В цьому подкасті ми будемо подорожувати різними сторінками з минулого нашої країни.

 • قصه‌های واقعی از آدم‌های واقعی و ماجراهای واقعی

  Hosted on Acast. See acast.com/privacy for more information.

 • Найвизначніші події історії та культури України. Дуже коротко

 • Програмa «Харківські історії з Філіппом Диканем».
  Про те, яким Харків був, є та буде. Розповідаємо історії з минулого міста та говоримо про сучасність і майбутнє Харкова.

 • "Якби хто питав" - тут цікаві розмови з непересічними людьми на важливі теми.

  Hosted on Acast. See acast.com/privacy for more information.

 • Україна за кермом — подкаст про подорожі найкращою країною в світі.

  Ми вже багато років подорожуємо нашою Неймовірною. В цьому подкасті я хочу поділитися найцікавішими місцями які довелось побачити та історіями — які почути.

  Чи можна полюбити країну, яку ти ніколи не бачив? Україна за кермом це подкаст про подорожі: локальні і не дуже. Любити можна тільки те, що бачив. Тому, поїхали!