Society & Culture – Slovakia – Recommended podcasts

 • Award-winning ex-BBC journalist Andrew Gold interviews fascinating minds & quirky outsiders, from a Westboro Baptist Church defector and a female Mormon psychopath to Amanda Knox and Richard Dawkins...and a man who once had to eat his friends. New eps Mon & Thu.

 • Uspeli vo svete, doma ich nepoznáme! Každú stredu v premiére (repríza v sobotu) Oli Džupinková predstavuje Slovákov, ktorí žijú v zahraničí. Ďalšie tipy môžete posielať na [email protected]
  https://www.expres.sk/relacie/hemendex/slovaci-v-zahranici/

 • Michal Sabo s hosťami rozoberá všetky odtiene spoločenskej zodpovednosti. Rozpráva o tom, ako robiť veci inak, spolu, lepšie. Inšpiruje a motivuje k uvedomelejšiemu životu.

 • Lebo krása je v hlave. A či som pekná alebo škaredá, je iba moja vec.

  @emamuller

 • Martin Navrátil a Peťo Hliničan sú @travelistan.sk a Pali Bruchala je @pavel_bruchala. Traja cestovatelia a vždy tri rôzne pohľady na to isté miesto na Zemi. Enjoy :)

 • Fashion Session, prvý slovenský podcast, vďaka ktorému spoznáte príbeh svojho oblečenia, vám prináša Zuzana Dutková a Natália Pažická. Poďte s nami odhaliť kde, ako a kto naše a vaše oblečenie vyrába. S Fashion Session sa môžete rozhodnúť, či chcete byť súčasťou problému, alebo súčasťou riešenia.

 • Zákulisie leteckej dopravy ako nikdy doteraz! Brutálne storky z lietadiel a letísk od pilotov a pilotiek, letušiek a stewardov, mechanikov a iných zamestnancov letiska a leteckých spoločností. Zoznámte sa s posádkou tohto podcastu... Filip je spotter s licenciou PPL, Maťo je pilot, ktorý lieta na Boeingoch, a Palo, majiteľ leteckého simulátora, to celé vymyslel a dal túto bláznivú partičku dohromady. Každý týždeň nový hosť, každý týždeň nové príbehy z kabín a kokpitov.

 • Talkshow s moderátorkou Evitou Urbaníkovou nielen so známymi osobnosťami, ale aj ľuďmi, ktorí sú odborníkmi vo svojej oblasti. Každú nedeľu od 11:00 do 12:00.

 • Náš svet je farebný! Rozhovory a ďalšie podcasty od magazínu Hashtag.sk.

 • Listen more. Conversations which explore and inspire.

 • "Paleta" je emisija Radio-televizije Vojvodine.

  U pitanju je izbor iz sadržaja koje pripremaju redakcije Televizije na jezicima nacionalnih zajednica. Da bismo se približili jedni drugima, "Paleta" se emituje na jezicima nacionalnih zajednica, i to s prevodom na srpski jezik.

  Svakog radnog dana u prepodnevnom terminu od 10.05h ujutro na TV1 i repriza u 16.10h na TV2, donosimo slike i reči iz života, priče o običnim ljudima, izveštaje o događajima i procesima važnim za očuvanje kulturne, jezičke i etničke raznolikost u Vojvodini. Reportaže, životne priče, informacije, dokumentarne emisije, dešavanja, problemi i rešenja... Realnost, umesto senzacionalnosti.

  Afirmacija multikulturalnosti kao modela zajedničkog života u Vojvodini. Gledaocima nudimo raznovrsnost i verodostojnost. Probijamo jezičku barijeru, gledamo se i slušamo, da bismo se bolje razumeli.

 • The Successful Relationship Coach podcast is all about becoming wildly successful without having to work 24/7 so you can prosper, have the relationship you want and make an impact in the world.

  In every episode I’ll share from the heart about how I’ve helped hundreds of relationship coaches become wildly successful. Every show highlights common mistakes Relationship Coaches make that will keep you from having the impact you desire and show you exactly what to do instead.

  Listen as I interview successful relationship coaches about what they did to get unstuck and become wildly successful so you can do the same thing.

  Whether you’re a new relationship coach who wants more clients, a seasoned relationship coach who feels stuck, or you want to become a relationship coach, this podcast will help you be successful at work, playful and passionate at home, and empower others to have lasting, thriving relationships.

  Listen and subscribe to the Successful Relationship Coach podcast with Master Coach Kathy Murray, the world's best Relationship Coach, so you can stop feeling frustrated, unsuccessful and exhausted and start feeling empowered, fulfilled and authentic.

 • Wie ist es in Frankreich zu leben? Wie kommt man dazu, auszuwandern und dem Leben in Deutschland den Rücken zu kehren? Stimmt es, dass die Franzosen immer mit einem Baguette unterm Arm herumlaufen und mit einem Béret auf dem Kopf? Wie findet man in Frankreich einen Job und wie ist es in Frankreich zu studieren? Auf diese Fragen und noch viele mehr gebe ich euch Antworten. Ich bin Felicia, 30 Jahre alt, und lebe in Paris. Rendez-vous alle 14 Tage!

 • Dvaja manželia Slovákovci pojedli všetku múdrosť sveta, nemajú čo robiť, nechce sa im strihať video, preto sa rozhodli občasne v utorok kecať o tom, čo majú nové.

 • Rozprávanie o filme, knihách, hrách a svete okolo nás
  Juraj Kováčik, Denis Mačor, Juraj Malíček a hostia.

 • Environmentálne témy ľudskou rečou? Brainee.sk ti prináša zelený podcast, v ktorom sa dozvieš všetko dôležité o ekológii, udržateľnosti, či klimatickej kríze. Ak niečomu nerozumieš alebo ti to nie je jasné, Marta ti to v tomto podcaste vysvetlí. Ľudsky a jednoducho o témach, ktoré sa týkajú každého jedného z nás.

 • Podcast o filantropii, dobrovoľníctve, altruizme a ochote pomáhať. Tento podcast sme sa rozhodli tvoriť s cieľom osloviť jednotlivcov ako sociálne bytosti a odkliať filantropický rozmer v nás. O filantropii chceme rozprávať v jej najširšom význame. Chápeme ju ako zdieľanie času, energie, peňazí, vzťahov a iných zdrojov a tiež filantropiu vnímame v zmysle rozvoja slobody a zodpovednosti jednotlivca a aj komunity. Budeme sa snažiť aby tieto naše rozprávania boli prístupné čo najširšiemu publiku, nie len témami, ale aj jazykom či prostredím. Rozprávame sa o téme darcovstva ako identity, o nástrojoch filantropie, o tom čo môžeme darovať a či je aj dobrovoľníctvo filantropia, o pomáhaní v komunitách. Prinášame aj príklady z praxe a z rôznych regiónov. Niekedy sú to rozprávania tematické, inokedy budú podcasty postavené na rozhovore s jednotlivcom.

 • S Katkou Strýčkovou o láske, nádeji a sile v ženskom rode.

 • Musuh terbesar dalam hidup kita terlihat saat kita berdiri di depan sebuah kaca. Our reflection. Cara untuk melawannya adalah dengan menerima dan mengenali siapa diri kita sebenarnya. Perjalanan ini dipandu oleh David Immanuela.